رفتن به بالا
  • Saturday - 14 November 2015 - 11:05
  • کد خبر : ۳۲۴۷۶
Downloads2

لینک کوتاه:

برپایی نمایشگاه خط «قرآنی و عاشورایی» در دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر

طی مراسمی با حضور رییس، استادان، دانشجویان، کارکنان، جمعی از مسئولان شهرستان بردسیر و اصحاب فرهنگ و هنر؛ نمایشگاه خط “قرآنی و عاشورایی” با 20 اثر نفیس از استاد محمد حسین مؤدب، دانشجوی هنرمند دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر و مبتکر خط “پریشان” در این دانشگاه گشایش یافت.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، در آیین افتتاحیه این نمایشگاه، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر به نقش موثر دانشگاه در ترویج فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر، رسالت فرهنگی خود را با نقش آفرینی دانشجویان و استادان محقق خواهد ساخت.

دکتر وحید خطیبی، دانشگاه آزاد اسلامی را پیشگام در زمینه توسعه فرهنگی و هنری دانست و افزود: این نمایشگاه خط قرآنی و عاشورایی با آثار بسیار نفیس از استاد مودب، نشان داد که دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر همگام با فعالیت‌های علمی، پژوهشی و ورزشی، در زمینه‌ توسعه فرهنگی و هنری نیز بسیار فعال و حائز افتخارات بسزایی است.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل ایزدی، مسئول دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر نیز ایجاد روحیه نشاط فرهنگی و هنری و تقویت باورهای دینی و معنوی را از اهداف برگزاری این نمایشگاه برشمرد و گفت: دانشجویان، استادان و کارکنان، جزو افتخارات دانشگاه هستند و از پتانسیل‌های بسیار خوبی در زمینه‌های فعالیت‌های قرآنی و هنری برخوردارند که با حمایت از آنها می‌توانیم موجبات رشد و شکوفایی دانشگاه و کشور را فراهم کنیم.

همچنین حمزه وفایی، بخشدار مرکزی بردسیر، رضا رضازاده رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، محمد کاظمی نژاد رئیس اداره آموزش و پرورش و جمعی از هنرمندان شهرستان در بازدید از این نمایشگاه از اقدامات فرهنگی و هنری دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر قدردانی کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر ، محمدحسین مؤدب «عضو مجمع نمایندگان شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران» و «بازرس انجمن خوشنویسان کرمان» بوده و توانسته است با الهام از خطوط کرشمه، ثلث و شکسته نستعلیق توانسته خط جدیدی به نام «پریشان» را ابداع کند. این هنرمند خلاق برای اولین بار در جهان، کتابت و تذهیب قرآن کریم را با خط ابداعی «پریشان» و در ابعاد 70 در 100 سانتیمتر شروع کرده و تاکنون 6 جزء از آن را به رشته تحریر درآورده است.این دانشجوی هنرمند دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر در شیراز متولد شده و خوشنویسی را از سنین کودکی نزد پدر بزرگوارشان استاد جمال الدین مؤدب آموخت. محمدحسین مؤدب در زمینه نوازندگی و تذهیب نیز به صورت حرفه‌ای فعالیت دارد به طوریکه در سن 8 سالگی موسیقی را با ساز سنتور نزد زنده یاد خلیل برهانی آغاز و پس از آن در محضر استاد سعادت ارجمند تلمذ کرد. وی ساز تار را در محضر استاد منشی زاده و استاد توحیدی فرا گرفت. مؤدب در چهارمین جشنواره موسیقی استان شرکت و مقام سوم در رده سنی «ج» در رشته تار و سه تار را کسب کرد. این هنرمند با گروه‌های موسیقی اصیل ایرانی مانند «مشتاق» و « ارفع» با نوازندگی سازهای تار، سه تار، دیوان، دف، بم تار و کوزه همکاری نزدیک و فعالی داشته است. وی تذهیب را در سال 1378 به مدت یک‌سال نزد خانم همایون فرا گرفته و پس از آن به‌صورت خودجوش ادامه داده و با تغییراتی در نوع رنگ آمیزی، نوع طراحی و تلفیقی از طراحی کاشیکاری و تذهیب، سبک کار و فعالیت هنری را به نام خود تغییر داد. نگارش کتاب آموزش خط تحریری و حضور فعال در نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری از دیگر فعالیت‌ها و افتخارات هنری این دانشجوی هنرمند دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر است

 Downloads1

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه