رفتن به بالا
  • Saturday - 21 November 2015 - 10:07
  • کد خبر : ۳۲۶۲۵
45

لینک کوتاه:

رسانه ها بیشترین نقش را در آمورش زندگی اسلامی ایرانی دارند/تنها راه مبارزه بی حجابی نظارت زنان بر زنان است

رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان گفت: مهارتهای زندگی دو معنا دارد یکی سکولار شدن که به خوبی توسط دشمنان در حال اموزش در همه ی ارکان است اما دیگری مهارت های زندگی اسلامی ایرانی آن گونه که باید شناخته و آموزش داده نشده و رسانه ها بیشترین تاثیر را در این زمینه دارند.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از زنان کویر ، دکتر کبری خزعلی عصر پنجشنبه در  مجتمع رسانه ای کویر در جمع خبرنگاران اظهار داشت : عاشورا یک روز بیشتر نبود ولی برای 1400 سال انسان سازی می کند.

رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان در خصوص  حضور زنان قبل و بعد از انقلاب گفت: قبل از انقلاب بیشترین ارزش برای زن این بود که وسیله ای باشد برای جامعه و زنان را برای مشغول سازی مردم  بکار می گرفتند تا انجا که انقدر مشغول باشند که متوجه تغییرات و سیاست های رژیم نباشند و دیدیم که زنان حاضر شدند از حضور اجتماعی خود بکاهند و به رشد و تربیت خود بپردازند.

وی عنوان داشت: زنان به خواست نایب امام زمان (عج) سعی کردند در جامعه حضور پیدا کنند  و در پیروزی انقلاب اسلامی پیشگام بودند.

خزعلی در ادامه تشریح کرد: ازدواج با تاخیر و آمار بالای طلاق این را نشان داد که این رشد اجتماعی نه تنها رشد و کمال را برای زنان نداشت بلکه انان را از خانه و خانواده بازداشت.نه خانواده آبادی و نه جایگاه مناسبی به همین دلیل در برنامه چهارم  و پنجم توسعه مقام معظم رهبری بر اصل خانواده و زنان تاکید فراوان داشتند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی  در رابطه با تاثیر فمنیسم اسلامی بر بنیان خانواده ها عنوان کرد: توجه به این موضوع در دوره های مختلف متفاوت بوده است اما باید دید حضور زنان در اجتماع تا چه حد ارزشی و یا ابزاری بوده است.

وی تاکید کرد: نگاه غرب به زن این است که زن و مرد هر ذو با هم  برابرند در حالیکه از نگاه اسلام زن و مرد هیچ یک بر دیگری برتری ندارد و هر دو انسان هستند ولی تفاوت های حکیمانه  ای دارند که باید از آن دفاع شود.

وی در خصوص نقش رسانه ها در آموزش مهارت های زندگی گفت: مهارتهای زندگی دو  معنا دارد یکی سکولار شدن که به خوبی توسط دشمنان در حال اموزش در همه ی ارکان است  اما دیگری مهارت های زندگی اسلامی ایرانی آن گونه که باید شناخته و آموزش داده نشده و رسانه ها بیشترین تاثیر را در این زمینه دارند.

خزعلی ادامه داد: اگر همزمان با دیدگاه های فمنیستی به نام دفاع از حقوق زنان گروهی از رسانه ها تشکیل شوند و دفاع کرده و عکس العمل نشان دهند آن گاه متوجه رفتار خود خواهند شوند و دیگر به خود اجازه ی بیان چنین صحبت هایی نخواهند داد.

یکی از خبرنگاران در ادامه این نشست پرسید: با توجه به اینکه شما عضو شورای راهبردی عفاف و حجاب هستید چقدر با مصادیقی که کارهای ضد فرهنگی و ضد حجاب محسوب می شوند برخورد می کنید به عنوان مثال نمایشگاه های مد و لباسی که مدتی است در برخی دانشگاهها به صورت مختلط برگزار می شود و رسما بی حجابی و اختلاط را بین قشر تحصیلکرده رواج می دهد؛ راهکارتان برای مقابله با این جریان چیست؟
خزعلی پاسخ داد: ما هیچ خلایی در برنامه، سیاست یا قانون نداریم و حتی در دانشگاه ها این که چه کسی باید نظارت کند و یا در سایر مسایل دانشگاه کمبودی وجود ندارد . مهم اجرا است و کسی نظارت نمی کند.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: بعد از سخنرانی حضرت آقا که بیان نمودند اردوهای مختلط نباشد بسیاری از مسئولین دانشگاهی بیان کردند اصلا چنین چیزهایی وجود ندارد و این نشان از بی اطلاعی مسئولین است.
این مقام مسئول ابراز داشت: در طی این سالها به بهانه های مخنلف از جمله انتخاب نماینده برای کلاسها در دانشگاه از بسیاری نظارت ها چشم پوشی شده است و مسئولین صورت مساله را پاک می کنند در حالیکه مردم به این مسئولین و این نظام اعتماد کردند و آنها بایستی پاسخگو باشند.
وی اعلام کرد: اینگونه راه باز کردن برای برگزاری اردوهای مختلط هیچ عقل سلیمی را مجاب نمی کند و مسئولین دانشگاهها بایستی پاسخگوی هر مساله جمعی باشند حتی اگر این مساله خارج از دانشگاه رخ دهد.
خبرنگاری از تلاش غرب برای برهم زدن خانواده ی امروز سوال کرد و پرسید: چه تهدیداتی برای جامعه ی کنونی در خانه و خانواده وجود دارد؟ چرا مسئولین کشور در رابطه با پوشاک و یا لوازم آرایشی پاسخگو نمی باشند؟ چرا مانکن ها با لباس های آنچنانی در مغازه ها وجود دارد؟
خزعلی گفت: رسانه های غربی با هدف مبارزه با دین  از قرآن سوزی شروع کردند تا از بین بردن عفاف، حجاب و حیا زدایی در زنان و مردان  نقش خود را به خوبی انجام می دهند و  برنامه شان این است که جوانان مسلمان اهل مسجد نباشند.
این عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد: ما به آن ها ثابت خواهیم کرد که تمام دنیا پر از عدل و داد می شود و با ظهور ولی عصر عج دارند و تلاش سر بازان گمنام پرچم اسلام در همه جا برافراشته خواهد شد؛ با این وجود همه ما مسئول هستیم.
وی ابراز داشت: رییس جمهور دو ماه بعد از روی کار امدن خود به معاونت امور بانوان ریاست جمهوری و وزارت صنعت معدن و تجارت ابلاغ می کند که  لباس مطلوب زن و مرد طراحی شود اما باید پرسید کجاست آن لباس های مناسب زن و مردی که قرار بود تمام بازارها را پر کند؟
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: دستور ریاست جمهوری بود که پارچه مناسب با رنگ و طراحی وزین ارائه شود اما در عمل لباس هایی که در بازار عرضه می شود هیچ سنخیتی با لباس مناسب ندارد.
خزعلی بیان کرد: قانون برای پوشاک، حجاب و عفاف هست اما چه کسی باید آن را اجرا کند؟ در کشورهای غربی هر دانشگاهی دارای ضوابط و قوانینی است که باید اجرا شود در اسلام نیز بیان شده که رعایت عفاف و حجاب  به همراه پوشش مناسب باشد اما باز می گویم نظارت و اجرا در قوانین وجود ندارد.
وی ادامه داد:غرب می گوید وقتی جامعه غرق در احساس و نیاز باشد به راحتی می توان احساس او را هدایت کرد و جهت داد.
خزعلی تشریح کرد: غربی می خواهد جامعه غرق در احساس باشد و آن را احساسی بار بیاورد. تا اعتراضی بیان می شود گفته می شود  “آزادی ”
این عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی پرسید: چگونه است که وقتی ماده ی غذایی آلوده باشد همه نسبت به آن واکنش نشان می دهند اما در این مورد که خلاف استاندارد سازی برای همه ی مسایل جسمی و روحی انسان ها است هیچ اعتراضی صورت نمی گیرد.
وی اعلام کرد: مسایل روحی و روانی را به نام آزادی رها کرده ایم و هر گاه اعتراضی بیان می شود می گویند ” ازادی ” چرا سیستم نظارتی برای خود زنان وجود ندارد زنان بر زنان نظارت کنند.
این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: نظارت قانونش وجود دارد و حراست نیز قانونش عوض نشده زن به زن و مرد به مرد باید نظارت داشته باشد و تذکر دهد. قانون اساسی وجود دارد و باید با بخشنامه افراد و مسوولین عمل کنند.
خزعلی با بیان اینکه باید خانم ها برای نظارت تلاش کنند، عنوان کرد:  قدمی برای اجرا بر داشته نمی شود و فکر نکنیم که اگر مسولین اجرا و نظارت ندارند مسوولیت از دوش ما برداشته می شود. بهترین راه حل ایجاد سازمان های مردم نهاد است.
وی تصریح کرد: اگر نظارت مردمی باشد همه قوانین اجرا خواهد شد و این موضوع حتی در انقلاب مخملی سال 88 نمایش داده شد و این مردم بودند که پای کار امدند.

انتهای پیام/

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه