رفتن به بالا
  • Sunday - 22 November 2015 - 10:29
  • کد خبر : ۳۲۶۵۹
didar-ba-emem-jomee-bardsir (1)

لینک کوتاه:

فراهم سازی زمینه حضور حداکثری دانشجویان در انتخابات/ حرکت دانشگاه‌ها در جهت حل مشکلات جامعه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر پس از انتصاب خود دیدارهایی با امام جمعه و فرماندار شهرستان بردسیر و اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه برگزار کرد.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو ، وحید خطیبی که هفته‌ گذشته‌ به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر منصوب شد، در نخستین فعالیت‌های خود دیدارهایی با امام جمعه و فرماندار بردسیر و تشکل‌های دانشجویی دانشگاه داشته است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر در دیدار خود با حجت الاسلام تارم، امام جمعه‌ شهرستان بردسیر موفقیت دانشگاه آزاد بردسیر را مرهون حمایت‌های مسئولان شهرستانی و تلاس اساتید و کارکنان و دانشجویان این دانشگاه دانست.
امام جمعه بردسیر: امیدوارم شاهد افزایش پیش از پیش کیفیت و کمیت در این واحد دانشگاهی باشیم

 

 

وی در این دیدار اولویت‌های خود را ساماندهی دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر با طرح‌های اقتصادی دانش بنیان و برون دانشگاهی و توسعه رشته‌های تحصیلات تکمیلی در مقاطع کار‌شناسی ارشد و دکتری اعلام کرد.
حجت الاسلام تارم نیز در سخنانی گفت: امروز شاهد رشد و پیشرفت چشمگیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان بردسیر هستیم.
وی ادامه داد: امیدوارم با مدیریت جدید دانشگاه؛ شاهد افزایش پیش از پیش کیفیت و کمیت در این واحد دانشگاهی باشیم.
وحید خطیبی در دیدار دیگر خود را جواد صادقی فرماندار شهرستان بردسیر نیز در سخنانی کوتاه از حمایت مسئولان شهرستان بردسیر تشکر کرد و گفت: توسعه‌ پیش از پیش دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر بدون حمایت مسئولان شهری امکان پذیر نخواهد شد.
فرماندار بردسیر: دانشگاه‌ها باید در راستای مرتفع کردن مشکلات فرهنگی و اجتماعی کشور گام بردارند

 

 

صادقی، فرماندار بردسیر نیز در این دیدار به آینده‌ی روشن دانشگاه آزاد در شهرستان بردسیر اشاره کرد و گفت: همه‌ی دستگاه‌ها و نهاد باید برای رشو تعالی کشور تلاش کنند.
وی با تاکید بر اینکه همواره حامی توسعه‌ کیفی و کمی در دانشگاه‌ها خواهد بود، بیان داشت: دانشگاه‌ها باید با تشکیل اطاق فکر در راستای مرتفع کردن مشکلات فرهنگی و اجتماعی کشور گام بردارند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر همچنین در دیدار با اعضای تشکل‌های دانشجویی گفت: تشکل‌های دانشجویی یک از ارکان مهم دانشگاه‌ها هستند و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر در راستای تحقق اهداف عالی دانشگاه آزاد و با در اختیار گذاشتن امکانات سخت افزاری و نرم افزاری همواره حامی این تشکل‌ها خواهد بود.
رئیس دانشگاه آزاد بردسیر: تشکل‌ها زمینه مشارکت حداکثری را در انتخابات فراهم کنند

 

 

وی ادامه داد: پویایی و نشاط تشکل‌های دانشجویی زمینه ساز رشد و تعالی فرهنگی دانشگاه هاست.
خطیبی به حرکت تشکل‌های دانشجویی در چارچوب مقررات و آیین نامه‌های تاکید کرد و گفت: تشکل های دانشجویی بازوی مدیریتی ریاست دانشگاه‌ها خواهند بود و باید فرهنگ و روحیه مطالبه‌گری را در جامعه نهادینه کنند.
وی افزود با اشاره به اینکه تشکل‌های دانشجویی پل ارتباطی بین دانشجویان و مدیریت دانشگاه هستند، بیان داشت: مشکلات اقتصادی نباید موجب شود تا از پرداختن به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی غافل شویم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: تشکل‌های دانشجویی باید درباره تحقق فرمان رهبر معظم انقلاب، راهکار ارائه کنند.
وی به نقش مثبت تشکل‌های دانشجویی در انتخابات مجلس شورای اسلامی که در پایان سال جاری برگزار خواهد شد نیز تاکید کرد و گفت: بنا به ابلاغ ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه در انتخابات از گروه خاصی جانبداری نخواهد کرد و موضع بی‌طرفانه‌ای را اتخاذ کرده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر از تشکل‌ها خواست زمینه مشارکت حداکثری اقشار جامعه به ویژه دانشجویان را در انتخابات فراهم کنند.
وی بیان کرد: تشکل‌ها می‌توانند در چارچوب قوانین و مقررات، نسبت به پویایی سیاسی و ایجاد شور و نشاط انتخاباتی مشارکت فعالی داشته باشند.
رئیس دانشگاه آزاد بردسیر: تشکل‌های دانشجویی باید در چارچوب قوانین و مقررات جهت برون رفت از برخی مشکلات راهکار ارائه کنند

 

 

خطیبی در دیدار دیگر خود که به مناسبت هفته‌ی بسیج صورت گرفت؛ در جمع اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر ضمن گرامی داشت هفته بسیج گفت: بسیج نقش مثبتی در توسعه فرهنگی جامعه به ویژه محیط‌های دانشگاهی داشته است و بنا به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، «بسیج یک فرهنگ و یک حرکت فرهنگی است».
عضو هیات علمی دانشگاه، روحیه‌ی «کارتیمی» و «کار‌گروهی» را در توسعه دانشگاه مهم برشمرد و گفت: بسیج و سایر تشکل‌های دانشجویی می‌توانند در همگرایی و مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی نقش مثبتی ایفا کنند.
خطیبی، با تاکید براینکه تشکل‌های دانشجویی باید پویایی و نشاط را به دانشگاه تزریق کنند گفت: تشکل‌های دانشجویی باید در چارچوب قوانین و مقررات و با گفتمان سازنده، جهت برون رفت از برخی مشکلات راهکار ارائه کنند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر، «شعارگرایی» را معضل و آفتی برای جامعه دانست و افزود: تشکل‌ها باید با پرهیز از «شعارگرایی» به «عمل‌گرایی» روی آورند تا بتوان به ایده‌آل‌های مطلوب یک جامعه سالم‌ دست یافت.
وی با اشاره به اینکه از فعالیت‌های قانونی تشکل‌های دانشجویی حمایت خواهیم کرد گفت: دانشجویان باید علاوه بر تحصیل علم و دانش، در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی نیز مشارکت فعالی داشته باشند.

 

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه