رفتن به بالا
  • Sunday - 29 November 2015 - 08:27
  • کد خبر : ۳۲۷۹۰
vayfa

لینک کوتاه:

وقتی شیرین ترین طعم میهمانی رمز وای فای میزبان می شود

کاش در خلوت خود به دور از موبایل، اینترنت و شبکه های اجتماعی تلنگری به خود بزنیم و بیاندیشیم طعم واقعی واقعیت های زندگی مان را به چه قیمت نابود کرده ایم.میهمانی هایی که در گذشته با هیجان و شیرینی شان شوق و ذوقمان را بیشت .

به گزارش هزار نیوز ؛
به گزارش هزارنیوز به نقل از زنان کویر ، در کنار تمامی رسم و رسومات و عقاید جدیدی که در رفتار جامعه ی امروز شاهد هستیم به نظر می رسد میهمانی رفتن ها نیز از این سیل جا نمانده و با طعم جدید رونمایی می شوند.

انگار در این سبک جدید دور هم بودن مهم نیست، بلکه اصل دور هم بودن فرعی است واهی برای رسیدن به اصل رمز وای فای میزبان.

رمز وای فای شما چند است؟

تمام شواهد میدانی از دور همی ها  در این سبک جدید حاکی از این است که در بدو ورود سلام و احوال پرسی می شود و بعد از آن با سوال ” رمز وای فای شما چند است؟ ” پرسیده می شود و در نتیجه سرها همه به سمت گوشی ها روانه می شود.

شرایطی که پیر و جان به آن مبتلا شده اند و دیگر خبری از سر و صدا و گفت و گو های خانواده ها در دیدارها نیست. به جای پرسیدن از حال و هوای افراد و سر و صدای بازی بچها این دلینگ دلینگ پیام های شبکه های اجتماعی است که بالاتر از هر صدایی شنیده می شود.

تا جایی که شبکه های اجتماعی دور همی های خانوادگی را به دور از هم بودن ها تبدیل کرده است البته این شرایط تنها در میهمانی ها حاکم نیست. در میان اعضای خانواده، کارمندان اداره ، زن و شوهر ها نیز حکم فرما است.

شبکه های اجتماعی  در کنار رنگ کم رنگ برگزاری میهمانی ها باعث شده اند که طعم میهمانی ها هر روز تلخ تر شود و حاشیه ها د راصل قرار بگیرند.

حاشیه هایی چون تشریفات، رمز وای فای میزبان و …

یکی از آسیب های شبکه های اجتماعی دور کردن جامعه از آیین و رسوم است

اعظم عسکری روانشناس و مشاور خانواده در گفتگو با زنان کویر در رابطه با پیامدهای بسیار ناخوشایند ورود شبکه های اجتماعی به میهمانی های ایرانی اذعان کرد: متاسفانه شبکه های اجتماعی بدون نظارت و برنامه ریزی وارد نهاد خانواده ها شده اند.

وی تاکید کرد: یکی از معضلات جامعه ی امروزی سرگرم کردن پتانسیل و نیروی خانواده ها و جوانان توسط شبکه های اجتماعی است.

عسکری ادامه داد: یکی از آسیب هایی که شبکه های اجتماعی امروزه به نهاد جوامع زده اند دور کردن جامعه از رسوم و آیینی است که از گذشته به جای مانده است، تا جایی که حتی دور همی های خانوادگی باعث جدایی افراد و دور شدن خانواده ها از هم شده است.

تلنگری به خود

کاش در خلوت خود به دور از موبایل، اینترنت و شبکه های اجتماعی تلنگری به خود بزنیم و  بیاندیشیم طعم واقعی واقعیت های زندگی مان را به چه قیمت نابود کرده ایم.میهمانی هایی که در گذشته با هیجان و شیرینی شان شوق و ذوقمان را بیشتر می کرد تا دوباره برگزارشان کنیم را با ” رمز وای فای ” میزبان نابود نکنیم.

انتهای پیام/

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه