رفتن به بالا
  • Saturday - 7 November 2015 - 10:17
  • کد خبر : ۳۲۳۵۷
68

لینک کوتاه:

کبوترانی که امروز پرگشودند به شوق دیدار معبود

با یاد کردن و یادآوری شهدا است که به خودمان عزت و شرف می‌دهیم که وارثان این چنین نیروهای ارزشمندی هستیم و قطعا با مرور زندگی و آرمان­‌های آنها به راحتی می‌توانیم با توطئه­‌های دشمنان این نظام و انقلاب مقابله کنیم.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، با یاد کردن و یادآوری شهدا است که به خودمان عزت و شرف می‌دهیم که وارثان این چنین نیروهای ارزشمندی هستیم و قطعا با مرور زندگی و آرمان­‌های آنها به راحتی می‌توانیم با توطئه­‌های دشمنان این نظام و انقلاب مقابله کنیم.

اصغر سعید یکی از شهدای  والامقام بردسیری است که در چنین روزی به شهادت رسیده است .

* شهید بزرگوار اصغر سعید

نام پدر:غلامعلی

تاریخ تولد:1339

محل شهادت: جنوب

تاریخ شهادت:1361/8/16

محل دفن: گلزار(قريت العرب)

68

زندگینامه

شهید اصغر سعید  در روز پنجم فروردین ماه سال 1339 در روستای قریه العرب از توابع شهرستان بردسیر در خانواده ای مذهبی و محروم چشم به جهان گشود. دوران کودکی را در دامان پاک خانواده با مشقات و سختی های فراوان پشت سر گذاشت. در این دوران پدر خویش را از دست داد و از این پس مشکلات وی بیشتر شد. مشغول درس خواندن بود که دست از تحصیل کشید و به شغل قالیبافی روی آورد. و از این طریق امرار معاش می نمود. علیرغم اینکه کفالت مادر و فرزندان را عهده دار بود بر خود لازم دید تا از حیث و شرف اسلامی و میهن خود دفاع نماید. لذا به خدمت مقدس سربازی عزیمت نمود. در زمینه فرهنگی و مذهبی فعالیتهای زیادی انجام داد که می توان به مهمترین آنها اشاره نمود. شرکت در نماز جمعه و جماعت، شرکت در راهپیمایی ها دعای کمیل و توسل.وی انسانی نمونه و کامل بود و با مهربانی و تواضع با دیگران برخورد می کرد به طوری که همیشه نمونه عینی تواضع و فروتنی بود. پس از گذشت مدتی عشق به جبهه و جنگ به وی مهلت نداد تا در منزل بنشیند. لذا همراه دیگر برادران همرزمش به جبهه عین  خوش عزیمت نمود و سه مرتبه دچار مجروحیت شدید گردید . گویا راه زندگی و حیات واقعی را دریافته بود تا اینکه در تاریخ 1361/8/16 در منطقه عملیاتی عین خوش به کاروان عظیم شهدا پیوست.وصیت شهید: ما روستائیان در این دنیای مادی که شرق و غرب دل به زرق و برق دنیا دوخته اند، چیزی نداریم جز امانتی از درگاه ایزد باریتعالی که آن را هم در طبق اخلاص به امام زمان هدیه می کنیم.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه