رفتن به بالا
  • Sunday - 29 November 2015 - 21:58
  • کد خبر : ۳۲۸۰۸
manoor (5)

لینک کوتاه:

تصاویر/ اجرای مانور زلزله در مدارس بردسیر

صبح امروز همزمان با سراسر کشور مانور زلزله در مدارس شهرستان بردسیرو به صورت نمادین در دبیرستان پسرانه شهید گرکانی با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد.

به گزارش هزار نیوز ؛

 

 

به گزارش هزارنیوز ، هفدهمین مانور ایمنی در برابر زلزله با شعار ” مدرسه ایمن ، جامعه تاب آور ” با حضور ، جمعی از مسئولین شهرستان بردسیر در دبیرستان پسرانه شهید گرکانی برگزار شد .

در این مانور که با هدف فراگیری اصول پدافند غیر عامل و سنجش آمادگی دانش‌آموزان در مواقع حساس به ‌وی‍ژه زمان وقوع زلزله و با شعار ” مدرسه ایمن ، جامعه تاب آور ” برگزار شد, عملیات پناه‌گیری و خروج صحیح از کلاس‌های درس، خودامدادی و امدادرسانی به مصدومان فرضی، اطفای نمادین آتش‌سوزی و انتقال مجروحان به مراکز درمانی توسط آمبولانس ؛از بخش‌های اجرا شده در این مانور بود.

در حاشیه این مانور محمد کاظمی نژاد مدیر آموزش و پرورش گفت :با توجه به لرزه‌خیزی ایران و خصوصاً استان کرمان اهمیت آمادگی دانش‌آموزان ، برگزاری مانور زلزله و ایمنی امسال با شعار ” مدرسه ایمن ، جامعه ی تاب آور ” صورت گرفت که امیدواریم با انجام این مانور بتوانیم از مشکلاتی که هنگام رخ دادن چنین بلایایی بروز می دهد جلوگیری کرده و از خسارات بکاهیم.

وی در ادامه خواستار برگزاری مانورهای دیگر بدون هماهنگی قبلی شد و تاکید کرد: ما باید توانایی واقعی دانش‌آموزان را بسنجیم و در همین راستا دانش‌آموزان نباید از برگزاری این مانورها از قبل خبر داشته باشند.

وی اضافه کرد: خوب است که هر چند وقت یکبار مدیران مدارس در یک ساعت زنگ ایمنی در مقابل زلزله را در مدارس به صدا در بیاورند تا دانش‌آموزان بتوانند آموزش‌هایی که در راستای ایمنی در برابر زلزله را دیدند تمرین کند و همچنین گروه‌هایی به عنوان ناظر این آمادگی‌‌ها را نظارت کنند.

لازم به ذکر است در اجرای این مانور دستگاه‌های امدادی از قبیل هلال احمر، اوژانس ، آتش نشانی و نیروی انتظامی حضور پر رنگ داشتند

manoor (3) manoor (4) manoor (5) manoor (6) manoor (7) manoor (1) manoor (2)

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه