رفتن به بالا
  • Monday - 23 November 2015 - 08:59
  • کد خبر : ۳۲۶۶۳
bardir -hamayesh3

لینک کوتاه:

1100 واحد تولیدی اقتصاد مقاومتی در کرمان راه اندازی شد/تصاویر

 مسئول بسیج سازندگی استان کرمان  در همایش علمی سازی کشاورزی  گفت :از آغاز امسال تاکنون حدود یکهزار و 100 واحد تولیدی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در استان راه اندازی شده است.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ،  سرهنگ پاداش  مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان  در همایش علمی سازی کشاورزی که در شهر لاله زار برگزار شد گفت: از آغاز امسال تاکنون حدود یکهزار و 100 واحد تولیدی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در استان راه اندازی شده است.

پاداش افزود : برای این واحدهای تولیدی اقتصاد مقاومتی اعتبار بیش از 120 میلیارد ریال تخصیص یافته است.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان  با بیان اینکه از سال 92  در چهار عرصه به صورت عملیاتی به واگذاری اقتصاد مقاومتی کردیم گفت : امسال با پیگیری امور روستایی و صنایع تبدیلی ، عرصه های اقتصاد مقاومتی را به شانزده عرصه افزایش دادیم.

وی افزود :در سال 92 ،  یکهزار 300  طرح اقتصاد مقاومتی در سراسر استان  به بهره برداری رساندیم  و در سال 93 ، یکهزار 800  طرح اقتصاد مقاومتی را اجرا کردیم.

وی گفت: این واحدهای تولیدی در سطح استان در زمینه پرورش ماهی، بوقلمون، مرغ، بلدرچین و کاشت گیاهان دارویی، زعفران و غیره ایجاد شده است.

وی بیان کرد: امسال در بحث صنایع تبدیلی به 180 کارگاه حدود 20 میلیارد ریال اعتبار واگذار شده و به صنایع تبدیلی در عرصه خرید دستگاه های خشک کن، پودرکن، بسته بندی، اسانس گیری و غیره اعتبار تخصیص یافته است.

فرماندار بردسیر در این همایش از  نصب آنتن گیرنده  دیجیتال در شهر لاله زار و روستاهای اطراف این شهر خبر داد افزود : مجموعه فرمانداری و سپاه بردسیر این آمادگی دارند  به ازای تحویل دادن هر دستگاه ماهواره یک دستگاه دیجیتال بروز تحویل دهند  .

وی با اشاره به اینکه این کار، یک اقدام فرهنگی است گفت : ماهواره  اساس و بنیاد خانواده ها  را درگیر و کانون خانواده ها را هدف قرار داده است .

صادقی گفت : دشمن از طریق جنگ مسلحانه وارد نمی شود قطعا وجود ماهواره یکی ابزار های تهاجم فرهنگی است که سالها مقام معظم رهبری به این نکته اشاره کردند .

سبک خیز رئیس جهاد کشاورزی بردسیربا بیان اینکه عطر و اسانسی که در  گل محمدی منطقه لاله زار وجود دارد در هیچ جای کشور نیست افزود : کاشت و برداشت گل محمد هزینه ی زیادی  ندارد و می تواند سود فراوانی را نصیب کشاورزان بکند .

وی با تاکید بر این نکته که باید  همه ساله بذر سیب زمینی را عوض کنیم گفت اگر  بذر سیب زمینی را در این منطقه عوض کنیم قطعا 30 درصد سود خواهیم کرد .

سبک خیز با اشاره به اینکه  در این منطقه انبار سرد سیب زمینی باید راه اندازی  شود گفت : بذر سیب زمینی در انبار های سنتی  و غیر فنی نگهداری می شود و این باعث می شود د زمان برداشت ، محصول چروکیده شده و خاصیت خود را از دست دهد .

bardir -hamayesh1 bardir -hamayesh2 bardir -hamayesh3 bardir -hamayesh4 bardir -hamayesh5

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه