رفتن به بالا
  • Monday - 21 December 2015 - 08:51
  • کد خبر : ۳۳۰۲۹
gav

لینک کوتاه:

آغاز مرحله دوم واکسیناسیون تب برفکی گاو و گوساله در رابر

علی مولایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار هزار نیوز در رابر با اشاره به آغاز مرحله دوم واکسیناسیون تب برفکی گاو و گوساله در سال جاری اظهار داشت: در مرحله اول واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی حدود 1000 راس گاو و گوساله توسط بخش دولتی دامپزشکی شهرستان بافت با همکاری بخش خصوصی واکسینه شدند. مسئول […]

به گزارش هزار نیوز ؛

علی مولایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار هزار نیوز در رابر با اشاره به آغاز مرحله دوم واکسیناسیون تب برفکی گاو و گوساله در سال جاری اظهار داشت: در مرحله اول واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی حدود 1000 راس گاو و گوساله توسط بخش دولتی دامپزشکی شهرستان بافت با همکاری بخش خصوصی واکسینه شدند.
مسئول روابط عمومی شبکه دامپزشکی رابر بیان داشت: امیدواریم در مرحله دوم نیز شاهد همکاری مردم و دامداران برای اجرای هرچه بهتر و پوشش کامل‌تر واکسیناسیون این مرحله باشیم.
مولایی افزود: تب برفکی یکی از واگیرترین بیماری‌های دامی است که سبب خسارات اقتصادی قابل توجهی می‌شود و با بروز علائمی از جمله تب بالا، بی‌اشتهایی، افسردگی شدید و تشکیل وزیکول‌ها در مخاط دهانی و ناحیه تاج، سم و فضای بین انگشتی می‌شود.
وی ادامه داد: بر اثر پارگی این وزیکول‌ها و ایجاد زخم، سبب لنگش، ریزش بزاق، اشکال در تغذیه دام و در نتیجه کاهش شدید وزن حیوان و تولید شیر می‌شود.
مولایی تصریح کرد: این بیماری از طریق قطرات آئروسول دفع شده از حیوان آلوده‌، تماس با تجهیزات دامداری‌، غذا‌، وسایل نقلیه‌، البسه آلوده … قابلیت انتقال و گسترش را دارد.
,d خاطر‌نشان کرد: کنترل این بیماری که موجب افت شدید تولید شیر و گوشت در گله‌های درگیر می‌شود در افزایش تولیدات دامی نیز تاثیر‌گذار است، لذا همکاری تمام دامداران و دهیاران با اکیپ‌های واکسیناسیون دامپزشکی موجب رسیدن به اهداف تعیین شده در کنترل این بیماری می‌شود.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه