رفتن به بالا
  • Sunday - 13 December 2015 - 18:55
  • کد خبر : ۳۲۹۳۱
fetneh

لینک کوتاه:

آقای دعایی! آیا آنقدر که هوای دل رفیق گرمابه‌ات را داری، هوای دل ولیّ و مقتدایت را نیز داری؟

ای کاش این «دل نرم» و «قلب رئوف»‌ را خرج مظلومان و محرومان و مستضعفان و خانواده‌های داغدیده مصائب سال ۸۸ می‌کردید، نه خرج سید محمد خاتمی که حتی حاضر نشد در دفاع از این انقلاب در آن فتنه کورکن!! قلمی بر ورق براند و سخنی

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از آرمان کرمان ، حجت الاسلام محمدحسن عرب‌زاده؛ در یادداشتی پیرامون اظهارات اخیر حجت الاسلام دعایی؛ نوشت:

جناب حجهالاسلام و المسلمین آقای حاج سید محمود دعائی زید عزه

سلام علیکم

قلب رئوف و دل مهربان چیزی‌ست که گمشده دوران ماست، و البته رافت دل به همان اندازه که کمیاب است، مورد دستبرد و سوء استفاده دشمن نیز قرار می‌گیرد؛ اینکه شما دلی رئوف دارید قطعا نقطه مثبتی در شخصیت شما تلقی می‌شود و در این خصیصه و خصلت باید الگو و اسوه باشید، اما منزل‌گاه بعدی رسیدن به کمال این است که عنان دل رئوف را به دست ساربان دلها، خدای مقلب القلوب بسپارید، و این رافت را خرج کسی کنید که سلطان حریم دل راضی به آن است.

بسیاری از آیات و روایات ناظر به جهت‌گیری محبت‌ها و کینه‌هایی است که در این دل شکل می‌گیرد و نثار دیگران می‌شود، اگر محبت ورزیدن بی‌انتها! مطلوب بود خداوند آیه‌ای را در حدّ و مرز محبت نمی‌فرستاد، خدا نخواسته است ما آنقدر محبّت و حس محبّت‌ورزی خود را پرورش بدهیم که اسیر این محبت‌ها شویم، بلکه بر عکس کامل‌ترین انسانها در مکتب و مرام ما، انسان‌هایی هستند که در اوج مهرورزی به کسانی که استحقاق مهر و محبت دارند، نسبت به کسانی که استحقاق اخم و قهر و کین دارند، خشم و غضب می‌ورزند.

نمونه کامل این الگو، امیرالمومنین علی علیه‌السلام است که در اوج محبّت، خشم و غضب نیز داشتند که از این جهت جامع اضداد بودند، آنچه مهر و محبت و قهر و غضب را در امیرالمومنین علیه السلام کنترل می‌کرد عقل بود، مِهر انبوه شده در قلب علی‌علیه‌السلام، عقل علی علیه السلام را تحت الشعاع خود قرار نداد همچنانکه کینه وغضب نیز عقل و ایمان علی علیه‌السلام را تحت تاثیر خود ضعیف نکرد.

چقدر در کنترل احساس موج‌انگیز به علی علیه‌السلام اقتداء می‌کنیم؟

علی علیه‌السلام آنچنان با عقال عقلش محبت و کینه‌اش را مهار کرده است که آب دهان منحوس عمروبن‌عبدود بر صورت علی علیه السلام، نتوانست عقل و ایمان علی علیه السلام را برباید، همچنانکه تظلّم برادر فقیر و عیال‌وارش نتوانست محبّت علی را به تجاوز کردن از حدود الهی وا دارد.

من و شما فقط نباید در محبت کردن و کینه ورزیدن به علی علیه السلام اقتداء کنیم، بلکه مهم‌تر وضروری‌تر آنست که در کنترل این دو حسّ موج‌انگیز نیز به علی علیه‌السلام اقتداء کنیم، و این نکته‌‌ای‌ست که ولیّ و مراد و مقتدای شما و ما حضرت امام خامنه‌ای دام ظله در جواب نامه‌ی شما به آن اشاره کردند «من هم مثل تو فکر می‌کنم اما نه به نرمی دلِ تو».

برای ما محتوای نامه و آنچه به محضر ولیّ و مراد و مقتدای خود و همه ملت ایران حضرت امام خامنه‌ای دام ظله نگاشتید مبهم و مجهول است، ولی آنچه روشن است تاکید حضرت آقا بر اینکه موضع شما ناشی از «نرمیِ دل» گسیخته از حدود شماست، سید محمد خاتمی مثل خیلی از انسان‌هایی‌ست که در ایران زندگی می‌کنند البته مزین به شرافت سیادت نیز هستند که این شرافت نه اکتسابی و نشانه کمال بلکه وراثتی و منتی‌ست از جانب خداوند بر ایشان، اگر تمام وجوه ایشان را ندیده بگیریم، مستحق کینه و غضب نیستند بلکه به حکم « اما نظیر لک فی الخلق» مستحق حرمت هستند.

اما در وعاء واقعیت ما با چنین موجودی مواجه نیستیم، بلکه سید محمد خاتمی با همه خوبی‌ها و بدی‌هایش کسی‌ست که در دوران وزارتش در دولت و ریاستش بر دولت جمهوری اسلامی با عملکردش و سیاست‌هایش که ناشی از فکر و اندیشه‌اش است، طیف گسترده‌ای از علماء و مومنین را در مقابل خود قرار داد تا حدّی که برخی از عالمان بی‌غرض و پاک، به دلیل اعتقادی که نسبت به ایشان دارند ایشان را لعنت می‌کنند.

آیا آنقدر که هوای دل رفیق گرمابه گلستانت را داری، هوای دل ولیّ و مقتدایت را نیز داری؟

نویسنده نمی‌خواهد بگوید این عالمان در مشی خود درست قدم بر می‌دارند یا غلط؟ بلکه امروز روی کلام من به آقای سید محمود دعائی‌ست که آیا شما آنقدر که هوای دل رفیق گرمابه گلستانت را داری، هوای دل مراد و ولیّ و مقتدایت و بسیاری از علماء و مومنین را نیز داری؟

آیا می‌دانی در دل ایشان چه می‌گذرد؟ آیا می‌دانی سال ۸۸ در دل مراد و ولیّ و مقتدایت و هزاران خانواده شهید و ایثارگر این مرز وبوم چه گذشت؟ آیا آن «کاکا» و «یار دیرین» شما دلش خدائی‌تر و خواستنی‌تر از دل مراد و ولیّ و مقتدایت هست؟

ای کاش این «دل نرم» و «قلب رئوف»‌ را خرج مظلومان و محرومان و مستضعفان و خانواده‌های داغدیده مصائب سال ۸۸ می‌کردید

ای کاش می‌دانستید به دل خانواده‌های مظلوم شهدای مظلوم سال ۸۸ چه گذشت؟ ای کاش این «دل نرم» و «قلب رئوف»‌ را خرج مظلومان و محرومان و مستضعفان و خانواده‌های داغدیده مصائب سال ۸۸ می‌کردید، نه خرج سید محمد خاتمی که حتی حاضر نشد در دفاع از این انقلاب در آن فتنه کورکن!! قلمی بر ورق براند و سخنی بر زبان بجنباند.

ای کاش حداقل قبول می‌کرد که مردود آن فتنه هست و نتوانسته است مانند عوام این جامعه حق وحقیقت را ببیند، آقای دعائی ظاهرا فتنه‌گرانِ توبه نکرده‌ی دیروز و زمین خوردگانِ فتنه‌ی ۸۸ همچنان نمی‌خواهند به اندازه شعاع خبط و کوتاهی‌شان از مردمان و انقلاب و زعیم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای دام ظله عذرخواهی کنند، و چون راهی برای بازگشت به عرصه سیاسی کشور ندارند، متوسل به «دل نرم» شما شده‌اند، و این فتنه دیگری‌ست برای شما! حواست باشد در این فتنه نه مرکب فتنه‌گران نشوی نه محلب تشنگان فتنه!

جناب آقای دعائی! همشهری عزیز! همه خوبی‌های شما را ارج می‌نهم ولی چون عقالی بر محبّت و «دل نرم» خود نگذاشته‌ای رهزنان آن را هدف قرار می‌دهند.

برگرفته از وبلاگ شهد معرفت

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه