رفتن به بالا
  • Monday - 7 December 2015 - 16:48
  • کد خبر : ۳۲۸۸۸
41

لینک کوتاه:

از دانشجویان برتر شهرستان بردسیر تجلیل شد

همزمان با “16آذر” که به روز “دانشجو” مزین گردیده و به منظور قدردانی از طلایه داران علم و دانش، از دانشجویان ممتاز، برتر و فعال دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر در زمینه‌های تحصیلی، ورزشی و فرهنگی تجلیل شد.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز، همزمان با “16آذر” که به روز “دانشجو” مزین گردیده و به منظور قدردانی از طلایه داران علم و دانش، از دانشجویان ممتاز، برتر و فعال دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر در زمینه‌های تحصیلی، ورزشی و فرهنگی تجلیل شد.

در این آیین، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر روز دانشجو را به دانشجویان همیشه سربلند کشور تبریک گفت و افزود: 16آذر که به روز دانشجو مزین گردیده، تداعی‌گر اتفاقات بسیار مهم و تاثیرگذار در تاریخ کشور است.

دکتر وحید خطیبی، روز “دانشجو” را روز اندیشه های ناب دانست و گفت: روز “دانشجو” روز استکبار ستیزی و عدالت‌خواهی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر به نقش مثبت جنبش‌های دانشجویی نیز اشاره کرد و گفت: استقلال طلبی، استبداد ستیزی و پیروی از خطوط تعریف شده مبتنی بر آرمان های انقلاب و اسلام به عنوان سه رکن جنبش دانشجویی به شمار می رود.

عضو هیات علمی دانشگاه، یاد و خاطره شهدای دانشجو را نیز گرامی‌داشت و افزود: پیوند جنبش دانشجویی با جریانات سیاسی می تواند اثرات نامطلوبی را به دنبال داشته باشد.

وی با ابراز اینکه پیوند جنبش‌های دانشجویی با جریانات سیاسی موجب از بین رفتن هویت این جنبش‌ها خواهد شد افزود: بنا به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، دست یافتن به قلمرو های جدید دانش و سیاست از رسالت‌های جامعه دانشجویی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر، مشارکت سیاسی را به عنوان یک اصل و وظیفه کلیدی در همه دانشگاه‌ها تعریف شده دانست و افزود: جامعه دانشگاهی با آگاهی بخشی و بصیرت‌افزایی می‌تواند نقش بسزایی در افزایش سواد سیاسی جامعه ایفا کند.

خطیبی، با تاکید براینکه برای رشد و تعالی جامعه باید منافع جمعی و ملی  را بر منافع شخصی ارجح بدانیم گفت: تحلیل، بینش عمیق و داشتن بصیرت نسبت به رخدادهای جامعه، مولفه کلیدی و لازمه کار جنبش ها و تشکل های دانشجویی است.

وی به نقش دانشجو و دانشگاه از دیدگاه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) نیز پرداخت و گفت: بنا به فرموده بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، دانشگاهیان باید با آگاهی و بینش، هوشمندانه رخدادهای جامعه را رصد کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر، پویایی، آرمانگرایی، پرسشگری و مطالبه‌گری را از ویژگی های یک دانشجو برشمرد و گفت: آموزه های دینی‌ما همیشه باعث شده که انگیزه دانشجویان برای مشارکت های سیاسی افزایش یابد.

خطیبی، سیاست‌زدگی و سیاست بازی را آفتی برای یک جنبش و تشکل دانشجویی عنوان کرد و گفت: پایبندی به ارزش های دینی، توجه به اصل قانون‌مداری، ادب سیاسی و احترام متقابل باید لازمه کار یک جنبش دانشجویی باشد.

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام جواد ابراهیمی پور استاد حوزه و دانشگاه نیز ضمن گرامی‌داشت روز دانشجو، پیرامون فلسفه دانشجو و روابط دختر و پسر به ایراد سخن پرداخت.

گفتنی است تشکل‌های جمعیت اسلامی دانشجویان، بسیج دانشجویی و کانون جرعه نور نیز در برگزاری این آیین مشارکت فعالی داشتند.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه