رفتن به بالا
  • Tuesday - 22 December 2015 - 09:49
  • کد خبر : ۳۳۰۵۷
12

لینک کوتاه:

از پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد بردسیر تجلیل شد

در راستای حمایت از فعالان علمی و پژوهشی و طی مراسمی با حضور جمعی از استادان و دانشجویان، رسول جمشیدی، عضو هیات علمی و استادیار گروه شیمی دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر به عنوان پژوهشگر برتر سال 1394 این دانشگاه معرفی و  با اهداء جایزه نفیسی از تلاش های وی تجلیل شد.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ،  این استاد دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر، فوق ‌دکتری رشته مهندسی شیمی با گرایش نانو تکنولوژی بوده که همچنین موفق به اختراع سیستم “حذف فلزات سنگین از منابع آب آلوده به وسیله غشاء نانو کامپوزیت اولترافیلتراسیون” گردیده. از ديگر فعالیت‌های اين پژوهشگر می‌توان به کسب مدال طلا و بهترین جایزه نمایشگاه اختراعات نمایشگاه ایناتکس2013 ، کسب عنوان بهترین دانشجوی سال 2014 دانشگاه UTM، مشاوره در تاسیس بالغ بر 5 کارخانه صنعتی در استان های هرمزگان، خراسان شمالی و مازندران؛ طراحی و ساخت چندين دستگاه آزمايشگاه مکانیک سیالات، انتقال حرارت و عملیات واحد؛ ارائه بالغ بر 30 مقاله در همایش‌های  بین‌المللی و ژورنال‌های با رتبهISI  و کسب عنوان پژوهشگر برتر منطقه هفت دانشگاه آزاد اسلامی(استان های کرمان و یزد) در سال1392 نیز از دیگر افتخارات این محقق است. همچنین فصل 16 از کتاب REMEDIATION OF HEAVY METALS IN THE ENVIRONMENT که یکی معتبرترین منابع  در زمینه «محیط ‌زیست» و در آمریکا منتشر می شود توسط این عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر به رشته تحریر در آمده است.

در این آیین، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر، پژوهش کاربردی را حلقه مفقوده در کشور دانست و گفت: کشور ما در زمینه تولید مقالات علمی  در رتبه بسیار خوبی قرار دارد ولی در زمینه ارتباط با صنعت و تبدیل علم به ثروت و عملیاتی کردن پژوهش‌های کاربردی باید بیشتر تلاش شود.

وحید خطیبی با اشاره به اینکه خوشبختانه در دولت تدبیر و امید و سطح کلان دانشگاه آزاد اسلامی، توسعه شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد در اولویت قرار گرفته افزود: پژوهش عملیاتی و تبدیل علم به ثروت، نیاز امروز کشور است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر به افتخارات علمی و پژوهشی این دانشگاه نیز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه دانشجویان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر با ثبت 33 اختراع و ارائه مقالات متعدد در مجامع علمی داخلی و بین‌المللی توانسته‌اند این دانشگاه را به یکی از مراکز تحقیقاتی مبدل کنند.

در ادامه این آیین، عضو هیات علمی دانشگاه نیز به تاکید دین مبین اسلام به کسب علم و دانش اشاره کرد و گفت: پژوهش، پیاده کردن و کاربردی کردن علم است.

علی اصغر صادقی با اشاره به اینکه تمدن امروز اروپا و آمریکا مرهون اسلام و متفکران مسلمان است گفت: تمامی تعالیم قرآن کریم و مبانی اسلام مبتنی بر عقل است.

عضو هیات علمی دانشگاه با تاکید براینکه برای داشتن جامعه‌ای موفق، باید علم به عمل تبدیل شود افزود: علم اگر با معنویت همراه شود، پایدار و ماندگار خواهد بود ولی علم بدون اخلاق و معنویت، فانی است.

در ادامه این آیین از استادان و دانشجویان پژوهشگر و محقق دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر تجلیل شد.

منبع : روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه