رفتن به بالا
  • Wednesday - 16 December 2015 - 11:08
  • کد خبر : ۳۲۹۷۱
bardsir-koshtarDSC_0151

لینک کوتاه:

اساتید و طلاب بردسیر کشتار شیعیان نیجریه را محکوم کردند /تصاویر

در واکنش به حمله ارتش نیجریه به حسینیه شیعیان در شهر “زاریا” در شمال این کشور و بازداشت رهبر شیعیان، اساتید و طلاب بردسیر کشتار شیعیان نیجریه را محکوم کردند .

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزارنیوز ، در واکنش به حمله ارتش نیجریه به حسینیه شیعیان در شهر “زاریا” در شمال این کشور و بازداشت رهبر شیعیان، اساتید و طلاب بردسیر کشتار شیعیان نیجریه را محکوم کردند .

در جریان حملات ارتش نیجریه به شیعیان در شمال این کشور صدها نفر کشته شده‌اند و خانه رهبر شیعیان این کشور نیز توسط سربازان ارتش محاصره شده است.

ارتش نیجریه در توجیه حملات خود علیه شیعیان این کشور در شهر زاریا مدعی شده که این شیعیان تلاش داشتند تا رئیس ارتش این کشور را ترور کنند.

سخنگوی ارتش نیجریه مدعی شد که “جنبش اسلامی” این کشور متعلق به شیعیان نیجریه، تلاشی عمدی برای ترور ژنرال “توکور بوراتای”، رئیس ارتش نیجریه در شهر زاریا داشته است. به گفته ارتش، بوراتای از این تلاش جان سالم به در برده و نظامیان ارتش نیجریه مطابق قوانین درگیری به روی شیعیان آتش گشودند. جنبش شیعیان نیجریه ادعاهای ارتش این کشور را رد می‌کند.

همچنین نیروهای امنیتی نیجریه با یورش به منزل ابراهیم الزکزاکی وی را بازداشت کردند.

گفته می‌شود در جریان محاصره منزل زکزاکی توسط نیروهای امنیتی نیجریه زن و پسر این رهبر شیعیان کشته شدند و منزلش نیز ویران شده است.

bardsir-koshtarDSC_0144 bardsir-koshtarDSC_0146 bardsir-koshtarDSC_0147 bardsir-koshtarDSC_0150 bardsir-koshtarDSC_0151 bardsir-koshtarDSC_0153

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه