رفتن به بالا
  • Saturday - 26 December 2015 - 19:45
  • کد خبر : ۳۳۱۱۵
DesktopDr-khatibi-bardsir-5iau

لینک کوتاه:

ترجمه و تالیف کتاب «درآمدی بر امنیت رایانش ابری و چالش‌های‌آن»

دکتر خطیبی  استادیار گروه کامپیوتر، از ترجمه و تالیف کتاب «درآمدی بر امنیت رایانش ابری و چالش‌های آن» خبرداد و گفت: این کتاب تلاشی است برای معرفی مفاهیم امنیت رایانش ابری و چالش‌های آن به صورت خلاصه و طبقه بندی شده که به متخصصان و پژوهشگران در درک آن به عنوان یک علم یکپارچه کمک می‌کند.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، دکتر خطیبی  استادیار گروه کامپیوتر، از ترجمه و تالیف کتاب «درآمدی بر امنیت رایانش ابری و چالش‌های آن» خبرداد و گفت: این کتاب تلاشی است برای معرفی مفاهیم امنیت رایانش ابری و چالش‌های آن به صورت خلاصه و طبقه بندی شده که به متخصصان و پژوهشگران در درک آن به عنوان یک علم یکپارچه کمک می‌کند.

حید خطیبی با اشاره به اینکه چالش‌های امنیتی و حریم خصوصی مانع اولیه استفاده گسترده از رایانش ابری هستند افزود: از آنجایی که تکنولوژی پیچیده رایانش ابری به دلیل فقدان منابع علمی برای متخصصان صنایع و دانشگاهی قابل درک نیست لذا تصمیم گرفتیم تا با ترجمه و تالیف کتابی در این زمینه گامی در جهت معرفی این تکنولوژی برداریم.

عضو هیات علمی و استادیار گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر، رایانش ابری را تکنولوژی جدیدی با طیف گسترده‌ای از مزایا برشمرد و افزود: کتاب «درآمدی بر امنیت رایانش ابری و چالش‌های آن» مشتمل بر 6 فصل و 186صفحه است که توسط انتشارات پیشگام به تیراژ 1000 نسخه منتشر شده است.

خطیبی از همکاری فرزانه فاموری، زهرا شهپر، محمد صادق حاج محمدی و عبدالرضا رسولی کناری در تالیف این کتاب قدردانی کرد و گفت: امید است با پرورش نیروهای متخصص بتوان در توسعه و خودکفایی کشور گام برداشت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر، ارائه بالغ بر 40 مقاله در مجامع داخلی و بين المللی  و ژورنال‌های با رتبه ‏ISI وWOS ؛ اجرای 13 طرح پژوهشی، تالیف و ترجمه 3عنوان کتاب؛ کسب عنوان پژوهشگر برتر واحد بردسیر طی سال های 1390 و1391 و 1392، کسب عنوان پژوهشگر برتر گروه فنی و مهندسی منطقه هفت در سال1391، نویسنده بهترین مقاله گروه فنی و مهندسی در سال 1392 و 1394 منطقه 7 و کسب جایزه بهترین دانشجوی دوره دکترا دانشگاه UTM در سال 2013 از  افتخارات و عملکرد این پژوهشگر و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر است.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه