رفتن به بالا
  • Sunday - 20 December 2015 - 07:54
  • کد خبر : ۳۳۰۱۲
anari

لینک کوتاه:

جای تأسف دارد که بعضی از مسئولین سیاسی و نخبگان فکری پیام نهم دی را نفهمیدند/فتنه گران در حوزه های علمیه هیچ جایی ندارند

جای تأسف دارد که این حقیر بگویم نه مسئولین سیاسی و نه نخبگان فکری هیچکدام پیام نهم دی را نفهمیدند زیرا کسانی که انقلاب 57 را پدید آوردند برای این رویداد مهم، یک بلوار بزرگ را 22 بهمن نام نهادند اما چرا انقلاب 9 دی 88 که از جهتی به بزرگی همان انقلاب 57 بود یک نماد در شهرستان ما ندارد.

به گزارش هزار نیوز ؛
با هدف بررسي ابعاد ناشناخته  فتنه 88  عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران ،  مصاحبه ای  با حجت الاسلام اناری رئیس حوزه علیمه شهرستان بردسیر  داشتیم و نتايج حاصل از این گفتگو  تقديم خوانندگان می شود .
روز نهم دی 88 کجا بودید؟ نظرتون در خصوص آن روز چیست؟
روز نهم دی 88 بعد از ایام تبلیغی محرم بود و هنوز بردسیر بودم ،  از خاطره انگیزترین روزهائی بود که در بردسیر دیدم، سخت شگفت زده شده بودم.
به نظرتان چه اتفاقی افتاد که مردم ایران از تمام سلایق سیاسی در روز 9 دی حضور پیدا کردند؟ آیا فقط اهانت های عاشورا دلیل آن بود؟
مردم شریف ایران بسیار مردم باهوش، بابصیرت و دارای شعور سیاسی بسیار بالائی هستند و قواعد بازی سیاست را خوب می دانند با وجود اختلاف سلایق مختلفی که دارند اما خط قرمزهائی دارند که هیچ کس حق زیرپاگذاشتن انها را ندارد. روز نهم دی بعضی از افراد این خطوط قرمز را زیر پاگذاشتند و مردم با همه اختلاف سلیقه برای نشان دادن این حرکت غلط همه به خیابان آمدند.
اهانت به امام حسین(ع) اگر چه خون مردم را بجوش آورد اما تنها عامل این حرکت هوشمندانه نبود. توهین به امام خمینی(ره) اهانت به رهبر معظم انقلاب، شعارهای ساختار شکنانه، سوءاستفاده از رأفت نظام اسلامی و در رأس همه اهانت به عاشورا، مردم را به موجی خروشان تبدیل کرد که فتنه را بکلی ریشه کن کرد.
آیا شلوغی های فتنه 88 در تشدید تحریم ها موثر بود؟
قطعا همینطور است. این حرکات غلط فتنه گران، دشمن را دچار توهم کرد و ضربات سختی از جمله تحریم را بر علیه نظام اسلامی تحمیل کرد. حتی پیشنهاد این تحریم را برخی از فتنه گران دادند.
نظرتان راجع به کسانی که هنوز حاضر به موضع گیری در خصوص فتنه 88 نیستند، چیست؟
اینان نه نظام اسلامی را شناخته اند و نه معنای ولایت را درک کرده اند ، نظام اسلامی نظامی پویا است و افرادی که در مقابل این نظام الهی قرار گیرند از صحنه سیاسی حذف می شوند نه به این معنا که کسی انها را حذف کند بلکه ذات نظام اسلامی طوری است که اگر کسانی از این بزرگراه مستقیم خارج شوند خودشان به بیابان تاریک گمراهی گرفتار خواهند شد و ذره ای در حرکت مستقیم نظام اسلامی خللی ایجاد نخواهند کرد و به قول معروف «دریا به دهان سگ نجس نمی شود!»
به نظر شما چرا عده ای در تلاش برای رفع حصر سران فتنه هستند؟
این سوال شمار را با ترجمه آیه ای از قرآن پاسخ می دهم: منافقین چون با كسانى كه ايمان آورده اند برخورد كنند، مى‏گويند: «ايمان آورديم»، و چون با شيطانهاى خود خلوت كنند، می گويند: «در حقيقت ما با شماييم، ما فقط [آنان را] ريشخند مى‏كنيم.» خدا [است كه‏] ريشخندشان مى‏كند، و آنان را در طغيانشان فرو مى‏گذارد تا سرگردان شوند.(بقره 14 و 15)
نزديک شدن فتنه گران به حوزه هاي علميه براي تعقيب اهداف خود ، آيا ممکن است براي آنان نتايج عکس به همراه داشته و همين نزديکي ، سبب تغيير بنيادين و اصلاح انديشه آنان شود؟
خیر! فتنه گران در حوزه های علمیه هیچ جائی ندارند حوزه های علمیه حرکت فکری مسئولان و صاحب نظران را به دقت رصد می کنند و با حساسیت کامل از نظام اسلامی محافظت کرده و مردم را تحرکات گروه هایی که دارای التقاط فکری هستند اگاه می‌کنند.
به نظر مي رسد ورود در حوزه هاي علميه ، بدون مقدمه و برنامه ريزي قبلي تا حدود زيادي با شکست مواجه شود ، به نظر شما برنامه فتنه گران براي ورود به حوزه هاي علميه چيست؟
در سالهای اخیر تلاش زیادی کردند تا مدارس مستقلی را به عنوان حوزه های علمیه دایر کنند اما بحمدالله این تلاشها به جائی نرسید و مراجع معظم تقلید و مردم فهیم ایران اسلامی با دقت بالائی این تفکرات را زیرنظر دارند و انشاءالله تلاشهای آنها به جائی نخواهد رسید.
صحبت پایانی
صحبت پایانی حقیر با نخبگان فکری و فرهنگی شهرستان بردسیر است. جای تأسف دارد که این حقیر بگویم نه مسئولین سیاسی و نه نخبگان فکری هیچکدام پیام نهم دی را نفهمیدند زیرا کسانی که انقلاب 57 را پدید آوردند برای این رویداد مهم، یک بلوار بزرگ را 22 بهمن نام نهادند اما چرا انقلاب 9 دی 88 که از جهتی به بزرگی همان انقلاب 57 بود یک نماد در شهرستان ما ندارد. حتی نام یک خیابان معمولی را به نهم دی نام گذاری نکردند. نهم دی به این دلیل اهمیت فوق العاده ای دارد که نمایانگر انتقال فرهنگ انقلاب به نسل سوم است و لذا این حرکت جای جشنی بزرگ را دارد. اینکه فقط یک کوچه یک طرفه را به نه دی نامگذاری کنیم معلوم است که ارزش این حرکت بزرگ فهمیده نشده است.
انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


یک دیدگاه برای “جای تأسف دارد که بعضی از مسئولین سیاسی و نخبگان فکری پیام نهم دی را نفهمیدند/فتنه گران در حوزه های علمیه هیچ جایی ندارند”

ارسال دیدگاه