رفتن به بالا
  • Friday - 18 December 2015 - 09:52
  • کد خبر : ۳۲۹۹۲
moradi

لینک کوتاه:

حجت الاسلام امان الله علیمرادی بردسیری اولین ثبت نام کننده برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در کرمان

با آغاز ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری ،حجت الاسلام «امان الله علیمرادی بردسیری» از حوزه انتخابیه کرمان در انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت نام کرد.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزارنیوز ، با آغاز ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری ،حجت الاسلام «امان الله علیمرادی بردسیری» از حوزه انتخابیه کرمان در انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت نام کرد.

وی مدرس حوزه و دانشگاه است و  اولین کسی بود که برای ثبت‌نام وارد ستاد انتخابات کشور شد.

امان الله علیمرادی بردسیری در یکم فروردین ماه سال  1342 هجری شمسی در روستای برکنان بین بردسیر و بافت  در خانواده ای متدین و دانش دوست به دنیا آمد.

تحصیلات ابتدایی را در زادگاه خود آغاز نمود و در ادامه دیپلم خود را در رشته علوم تجربی با کسب رتبه اول شهرستان به سرانجام رساند. شوق به تحصیل علوم دینی وی را در سال 1360 به مدرسه عالی شهید مرتضی مطهری(ره) تهران کشاند. پس از طی مقدمات در همان مدرسه به تحصیل دروس سطوح علوم عقلی و نقلی پرداخت. وی در سال 1363 توسط رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای(مد ظله العالی) معمم گردید. در ادامه دروس اجتهادی خارج فقه و اصول را ابتدا نزد اساتید خود در تهران و سپس در قم گذراند. وی در کنار علوم حوزوی از تحصیلات دانشگاهی نیز غافل نماند و در رشته ی فقه و حقوق اسلامی موفق به اخذ  مدرک دکتری گردید.

وی در سال های مبارزه علیه رژیم پهلوی از عناصر فعال محافل انقلابی در سامان دهی تظاهرات ضد رژیم  بوده است. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در شکل دهی انجمن های اسلامی دانش آموزان، مبارزه با فعالیت های گروهک های منحرف، پاسداری از برکات انقلاب، تشریح اعتبار شرعی رفراندوم تعیین نوع حکومت، قانون اساسی، اصل ولایت فقیه و تبیین اندیشه ها و جایگاه امام رضوان الله تعالی علیه و ارکان انقلاب اسلامی نقش موثری داشته است.

با شروع جنگ تحمیلی در جبهه های نبرد حق علیه باطل حاضر شد و در زمینه های نظامی و دینی در دفاع مقدس ملت ایران فعالیت نمود. در تمام میدان هایی که دفاع از انقلاب و نظام اقتضا می کرده بی درنگ حاضر شده است.

حجه الاسلام و المسلمین دکتر امان الله علیمرادی بردسیری هم اکنون ساکن شهرستان کرمان و مشغول فعالیت های علمی و فرهنگی می باشند.

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه