رفتن به بالا
  • Wednesday - 30 December 2015 - 08:50
  • کد خبر : ۳۳۱۷۸
9 day

لینک کوتاه:

سردار مطهری: ۹ دی روز بصیرت و نمایش حضور پرشور حماسه ایرانیان/سردار چناریان: بصیرت، نقطه عطفی برای امنیت و اقتدار کشورشد/سردار حسنی سعدی : ۹دی روز پیوند با ولایت /ابوالحسنی: ۹ دی، نهضتی عظیم تر از دفاع مقدس

جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان: روز 9 دی روز بصیرت نامگذاری شده که آن بصیرت مردم ایران را و آن حضور پرشور حماسه ایرانیان در سراسر کشور را به نمایش گذاشت. ..

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی کرمان ۱۴۰۰؛مسئولان کرمانی از ۹ دی می گویند:

 

 دی روز بصیرت و نمایش حضور پرشور حماسه ایرانیان

سردار محمد مطهری ، جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان: روز ۹ دی روز بصیرت نامگذاری شده که آن بصیرت مردم ایران را و آن حضور پرشور حماسه ایرانیان در سراسر کشور را به نمایش گذاشت.

۹ دی روزی بود که به هر حال پایان دادن به فتنه فتنه گران داخلی و حمایت های خارجی است شما می دانید بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ ، انگلیسی ها و آمریکایی ها وصهیونیست ها طوری برنامه ریزی کردند که به شکلی حضور پرشور مردم در انتخابات که یک مزیت برای ما بود در کام ملت ما تلخ کنند متاسفانه با عوامل داخلی که داشتند و با افراد نمادانی که در کشور بودند یک فتنه ای در ایران راه اندازی کردند که موجب مشکلاتی در کشور شد و حدود ۸ ماه کشور ما را درگیر یک مطلب ناخواسته ای کردند که دشمنان به شدت دنبال می کردند و حمایت می کردند که حتی می گفتند اینها عوامل ما هستند یعنی بعضی از این فتنه گرانی که به خیابان ریختند اسرائیلی ها ، آمریکاییها گفتند اینها نفرات ما هستند و جسارتشان به جایی رسید که به دستگاه امام حسین (ع) نیز توهین کردند ، ریختند خیمه امام حسین (ع) را آتش زدند روز عاشورا کف و سوت زدند و این شد که مردم ما بعد از این در ۹ دی همان سال به میدان بیایند و پاسخ فتنه گران را با حضور پرشورشان بدهند و فتنه را خاتمه دهند.

یکی از فرماندهان جنگ، که خودش جنگ را لمس کرده گفت: این ۸ ماه فتنه خسارتش بیش از آن ۸ سال دفاع مقدس بود اینقدر فتنه گران به کشور ما ضربه زدند که خدا ازشان نگذرد و نخواهد گذشت و آگاهی و بصیرت ما را می طلبد که دوباره دشمنان نیایند از این مزیت های انتخابات و دموکراسی بسیار ارزشمندی که در کشور داریم دشمن برعلیه خودمان استفاده کند.

این بصیرت مردم خوب ما را می طلبد که خدا را شکر مردم بصیر و آگاه در صحنه هستند و نگاهشان به لبهای مقام معظم رهبری است و آنچه ایشان بفرمایند آن را اجرایی می کنند و دیگران نیز هر حرفی بخواهند بزنند برای خودشان می زنند آن کسی که اعلام می کند ما در امنیت هستیم نگذارید ناامنی شود این کسی است که به فتنه جهت می دهد و دیگر اینکه همان کسانی که نامه بدون بسم الله را قبل از انتخابات نوشتند و امروز هم دنبال همان فتنه گریها هستند.

مردم باید حواسشان را جمع کنند که خدای ناکرده بعضی از ما فریب این الفاظ را نخوریم همان هایی که مردم طردشان کردند و به آنان توجه ای نکردند و رای به آنان ندادند به شکل امروز می آیند دم از مردم می زنند و دنبال فتنه گری جدید هستند که می طلبد در ۹ دی امسال پرشور تر از سال های قبل مردم خوب ما حضور پیدا کنند و آن آگاهی و بصیرتشان و حمایت شان دین و دینداری از دستگاه امام حسین (ع) را به نمایش بگذارند.

این بصیرت نقطه عطفی شد که امروز آثار آن حضور مردم در صحنه را در این اقتدار امنیت فعلی کشور می بینیم

سردار حسین چناریان مسئول شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان (فرمانده انتظامی سابق): روز ۹ دی و تداعی کردن این روز بهترین چیزی است که به نظر من بصیرت مردم فهیم کشور ما در یکی از مقاطع حساس را نشان داد و شرایط برای خیلی از مردم ما مبهم بود که با بصیرت واقعا کارساز شد این بصیرت نقطه عطفی شد که امروز آثار آن حضور مردم در صحنه را در این اقتدار امنیت فعلی کشور می بینیم .

به نظر من اصلی ترین و بهترین موقعیتی است که ۹ دی را به عنوان شاخصی در جامعه تداعی می کنند و من امیدوارم به عنوان یک شهروند همیشه مردم با این بصیرت در صحنه حضور داشته باشند و این افتخار و اقتداری که در نظام جمهوری دارند همیشه پابرجا باشد.

در آن زمان در نیروی انتظامی مسئولیت داشتم و یادم هست به جهت مطالبات بعضی از گروه های سیاسی که داشتند و شرایطی که متاسفانه هدایت آشکار استکبار جهانی در ایجاد فتنه و توطئه در نظام جمهوری اسلامی بود خوشبختانه با رهبریهای حکیمانه فرزانه انقلاب و با بیان فرمایشات ایشان و حضور آگاهانه و بصیرت خوب مردم ما، صحنه و شرایط برای نیروهای امنیتی و کسانی که برای نظم و آرامش جامعه مسئولیت داشتند یک شرایط بسیار خوبی فراهم کرد و بحمدالله با برنامه هایی که در استان کرمان در سال ۸۸ پیش بینی کردیم و با مشارکتی که همه دستگاه ها داشتند و حضوری که خود مردم بویژه در ۹ دی داشتند تقریبا در بسیاری از نقاط کشور شرایط برای آرامش و امنیت کشور ما هم در کرمان بسیار خوب انجام شد.

امروز قطعا مردم باید بدانند این تجربه تاریخی نشان داد که تمامی گروه های معاند و استکبار جهانی دارند برای اردوگاه خودشان زمینه سازی می کنند و امسال هم در واقع یک آزمونی در جلوی ملت ماست و مردم ما با بصیرت و با گوش به فرمان مقام معظم رهبری و درس گرفتن فتنه سال ۸۸ هزینه ای دوباره برای نظم و امنیت کشور را ایجاد نکنند و با آگاهی و حضور خودشان در پای صندوق ها و حمایت نظام جمهوری اسلامی انشاءالله در روند و اقتدار و آرامش کشور کمک کنند.

در فتنه ۸۸ خدا یک بار دیگر به وضوح به مدد این انقلاب و مردم آمد

سردار محمدرضا حسنی سعدی مدیرکل بنیاد شهید استان کرمان: ۹ دی ۸۸ بعد از ۸ ماه که تعدادی فریب خورده بودند و تعدادی از دشمنان در صفوف خودی ها نفوذ کرده بودند و مملکت و مرکز حکومت و نظام جمهوری اسلامی را به آشوب کشیده بودند.

۹ دی مردم عزیز خود جوش و با راهنمایی که از رهبری گرفته بودند و با تشخیص خوبی که دادند به خیابان ریختند و بساط فتنه گران را جمع کردند.

فتنه گران چند گروه بودند پشت همه اینها دشمن بود تعدادی فریب خورده بودند و بعد از فرمایش رهبری و خطبه های نمازجمعه رهبری کلا حسابشان را مشخص کردند و کنار کشیدند و آمدند به مردم پیوستند ولی تعداد بسیار اندکی و از خواص هنوز بر آن لجاجت خودشان اصرار دارند و اینها هیچ راهی ندارند مگر اینکه توبه کنند و به آغوش مردم برگردند.

لطف خدا این انقلاب را دهها بار یاری کرد از ابتدای پیروزی خدا انقلاب را یاری کرد، در آشوبهای قومی که دشمن راه اندازی کرد خدا با انقلاب بود در دفاع مقدس ، در محاصره های اقتصادی، تحریم ها و جنگ تحمیلی ها و در همه مسائل خدا با انقلاب بود و در فتنه ۸۸ خدا یک بار دیگر به وضوح به مدد این انقلاب و مردم آمد.

روز ۹ دی، روز بصیرت روز پیوند با ولایت نامگذاری کردند که به همه مردم تبریک عرض می کنم و امیدوارم که انشاء الله همه مردم با وحدت و یکدلی همه به مسئولین کمک کنند تا این حکومت اسلامی به اهداف خودش دست یابد.

۹ دی، نهضتی بزرگ تر از دفاع مقدس و حتی عظیم تر از آن است

مهدی ابوالحسنی مدیر بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس استان کرمان: بحث ۹ دی نهضتی بزرگ تراز دفاع مقدس و حتی عظیم تراز آن است چرا اینقدر این حماسه عظمت دارد چون این حماسه به هر جهت فتنه ۸۸ دشمن با سی سال جنگ نرم خودش وقف انحراف برخی از خواص به بهانه های مختلف ، حب دنیا ،حب مقام و رفاه طلبی شامل حالشان شده بود آن راعرضه کرد. خوب بحمدالله به هر حال مردم فهیم ایران اسلامی عوام با فهم در مقابل خواصی که متاسفانه فهمشان کمتر از عوام بود خوب این موضوع را درک کردند و با حضورشان در حماسه بزرگ ۹ دی عملا چشم فتنه را کور کردند.

متاسفانه فتنه بطور کلی محو نشد، فتنه به هر جهت در فرصت های مختلف بروز خواهد کرد این روزها می بینیم در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان باز بعضی از کسانی که آن روز جزو تایید کنندگان جریان فتنه بودند کسانی که مدعی هستند در انقلاب بودند و امروز با اصول انقلاب فاصله زیادی پیدا کردند امروز حرفهایی می زنند که آنها هنوز فتنه را رها نکردند.

امروز از ابزارهای مختلفی تلاش می کنند که به هر جهت فتنه جدیدی ایجاد کنند شاید فتنه های بزرگتری در راه باشد مطمئنا با توجه به رویکرد انقلاب اسلامی رهنمون های بزرگی که از فرمانده کل قوا دارد مطمئنا دشمن بیکار نمی نشیند. این خواص بی بصیرتی که در کشور داریم کسانی که عملا نمی توان امروز آنها را از خواص دانست و کسی می تواند از خواصان انقلاب باشد که در بحث دفاع از انقلاب تمام قد می ایستد ولی هر روز به بهانه های مختلف روزی شورای نگهبان که حضرت آقا در جایی اشاره می فرمایند یکی از فتنه ها تضعیف شورای نگهبان است، امروز هر کسی در راستای تضعیف این نهاد کار کند به بهانه های مختلف انتخاباتی دارد در راستای اهداف فتنه کار می کند. و کسانی که در حوزه رهبری مباحث مختلفی مطرح می کنند شورای رهبری را مطرح می کنند چیزی که در دنیا ی امروز منسوخ شده آن را عرضه می کنند نشان می دهند فتنه ای از فتنه های بزرگتری در راه باشد این روزها هوشیاری مردم ما مطمنا می تواند مثل قصه ۹ دی سال ۸۸ تمام آرزوهای دشمن را به بعضی از خودی هایی که به نوعی تغییر و نگرش داده بودند و حالا با توجه به آنکه به آن رفاه بگوییم دچار فراموشی از اهداف انقلاب شده بودند آن روز می خواستند با آن کارشان را انجام دهند دست بر نمی دارد و تلاش می کند که ظرفیت های جدیدی ایجاد کند ولی مردم ما بحمدالله مثل حماسه ۹ دی در صحنه حضور دارند، حماسه ای که در سال اخیر در اربعین حسینی نشان می دهد مردم مسلمان با بصیرت و مردم با ولایت ایران در صحنه هستند و با توجه به آگاهی که پیدا کردند توسط همین حماسه ۹ دی در مقابل همه فتنه ها خواهند ایستاد و فتنه گران باید بدانند به هر جهت خیلی دشمن های بزرگتری و مدعیانی آمدند ورود پیدا کردند و آنجا مردم که در انقلاب بودند آنها را شکست داده و از صحنه بیرون کردند.

۹ دی، نماد علاقه و دلبستگی مردم نسبت به نظام جمهوری اسلامی و آرمان شهداست

مهدی صدفی مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان: ۹ دی نماد علاقه و دلبستگی مردم نسبت به نظام جمهوری اسلامی و پایبندی به آرمانهای شهدا و ارزشهای اسلامی وولایت هست و لذا یکی از روزهای ماندگار در انقلاب اسلامی و مردم شریف اسلامی بصیرت ، دین و تدین خودشان را و همچنین اقتدار جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشتند.

ملت ایران درسال ۸۸ چشم فتنه را کور کردند و این بصیرت، بیداری و هوشیاری مردم هرگز اجازه نخواهد داد فتنه گران در ارکان اصلی نظام جمهوری اسلامی همچون خبرگان و مجلس شورای اسلامی نفوذ کنند.

۹ دی ، حضور آگاهانه ملت ایران در صحنه بود

حمید شیخ اسدی مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمان: ۹ دی در واقع یادآور حضور آگاهانه ملت عزیز ایران یکبار دیگر در صحنه بود، فتنه گرانی که قصد شومی برای نظام جمهوری اسلامی طراحی کرده بودند با بصیرت و تدبیر مقام معظم رهبری و رهبری عزیزی که ایشان داشتند مردم یکبار دیگر ندای رهبرشان را لبیک گفتند و با حضور آگاهانه خودشان این فتنه را خنثی کردند و ما داریم به این روز نزدیک می شویم و باید این روز را گرامی بداریم و حضور آگاهانه مردم را داشته باشیم ضمن اینکه انتخابات دو مجلس را در اسفند ماه امسال خواهیم داشت برهمه مردم و تک تک آحاد جامعه تکلیف است که در این شرایط حساس زمانی حضوری فعال داشته باشند و در صحنه انتخابات و این حضور پرشکوه مردم یک پیام ماندنی را به دنیا مخابره خواهد کرد.

۹ دی، با حضور مردم در صحنه و دفاع از ولایت نقشه فتنه گران نقش برآب شد

میرکمالی معاون واحد خبر در صدا و سیمای جمهوری اسلامی مرکز کرمان: ۹ دی یکی از روزهای بزرگ انقلاب اسلامی است، نقش هایی که چندین سال دشمنان اسلام کشیده بودند که بتوانند انقلاب اسلامی و ولایت را بزنند که این فتنه در ۹ دی خنثی شد یعنی با حضور مردم باعث شد آن نقشه ها نقش برآب شود شما می بینید از ۲۲ خرداد تقریبا این درگیریها شروع شد و جمهوری اسلامی را درگیر کردند و شش ماه و نیم طول کشید تا رسیدیم به ۹ دی که ۹ دی حضور مردم و دفاع مردم از ولایت باعث شد که این نقشه ها نقش برآب شود.

دشمنان چندین سال برنامه ریزی و نقش کشیده بودند که بتوانند انقلاب اسلامی را با بدن ولایت فقیه نابود کنند که به لطف الهی و نظر ائمه اطهار(ع) و امام زمان (عج) این نقشه ها نقش برآب شد و این حضور مردم باعث شد تا آنها نتوانند فعالیتشان را ادامه دهند.

این جنگ نرمی که دشمنان شروع کرده بودند تبدیل به جنگ سختی در خیابانها ،برخوردها و خراب کردن اماکن عمومی شده بود .

۹ دی واقعا روز بزرگی است و یوم الله دیگری است برای این انقلاب پرحادثه ما، از اولی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید تا به الآن حادثه های زیادی را پشت سر گذاشتیم ولی این حادثه فتنه ۸۸ حادثه بسیار عظیمی بود که می خواستند اصل نظام را بزنند که به لطلف خدا در ۹ دی خنثی شد.

واقعا روز عجیبی بود من آن روز در صحنه بودم ما برای این که این راهپیمایی را پوشش دهیم و ذهنیت خاصی نداشتیم و فکر نمی کردیم مردم این طور حضور داشته باشند .

زمانی که من خودم در جمعیت حرکت می کردم و کسانی که مرا می شناختند به من می گفتند که گروهتان کجاست ما می خواهیم مصاحبه بدهیم و ما می گفتتیم مردم کرمان کم حرف هستند مصاحبه گرفتن با مردم کرمان سخت است ولی آن روز از آن روزهایی بود که گروه ما اصلا مشکلی نداشت، مردم با انرژی و انگیزه تمام می آمدند برای مصاحبه و توضیح دادن واقعا آدم به وجد می آمد مردم با تمام اعتقاداتشان آمده بودند و از ولایت پشتیبانی می کردند دنبال این بودند که حرفشان را بزنند و دردلشان را بکنند و ما آن روز برنامه ریزی خاصی نکرده بودیم و فکر نمی کردیم جمعیت این طور باشد بالابری نداشتیم پی گیری کردیم همان موقع بالابری فراهم شد و کنار جایگاه گذاشتیم من به تصویربردار گفتم برو بالا برای گرفتن تصاویر.

تصویرهایی که بهترین تصاویر ۹ دی ۸۸ است و هر زمانی که ما این تصاویر را می بینیم که یادآور آن روز است که مردم با تمام وجود نمود خودشان را نشان می دادند و تمام احساساتشان را بروز می دادند، این خیلی زیبا بود چیزی که هیچ وقت از ذهن من بیرون نمی رود و حتی زمانی که این تصاویر را به تهران فرستادیم تا دوسال بعد از این ماجرا تصاویر استفاده می شد .

تاکیدی که آقا دارد بصیرت، لازمه همه هست، نفوذ وجود دارد هر کسی که بگوید وجود ندارد اشتباه می کند و باید دقت کرد که نفوذ از کجا ورود کرده و چه کار می خواهد بکند ؟ این بصیرتی که لازم است برای همینجاست فتنه هایی که می گویند فتنه و جنگ نرم همین جاهاست که ظاهر چیزی ندارد و ظاهرا در راستای صحبت مردم و اهداف انقلاب اسلامی است ولی در باطن می خواهد ریشه را بزند و اصل را خراب کند این لازمه اش این است که مردم حتما دقت کنند کسانی را انتخاب کنند که واقعا دلسوز انقلاب اسلامی و پشتیبان ولایت باشند .
آن ملاک هایی که مقام معظم رهبری اعلام می کنند آن ملاک های اساسی است که همه باید مدنظرشان باشند که دچار آن نفوذ نشویم که خدای ناکرده مجلس ما و مجلس خبرگان ما به مشکلی بر نخورد.

انتهای پیام/م.ن

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه