رفتن به بالا
  • Thursday - 17 December 2015 - 19:00
  • کد خبر : ۳۲۹۸۶
bardsir-koshtarDSC_0144

لینک کوتاه:

شهادت صدها نفر از شیعیان نیجریه سندی دیگر بر صدور انقلاب اسلامی

شهادت صدها نفر از شیعیان نیجریه سندی دیگر بر صدور انقلاب اسلامی است و خشونت علیه شیعان نیجریه به خاطر عشق و علاقه آنها به امام و مقام معظم رهبری، کلید خوره است که تا به حال منجر به بازداشت چندباره شیخ ابراهیم زکزاکی شده است

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ،علی اکبر سیلانی کارشناس ارشد مسائل سیاسی : درروزهای گذشته حادثه ای در منطقه شیعه نشین نیجریه به وقوع پیوست که حاوی نکته ی مهمی است. این حادثه هرچند دلخراش و غم انگیز است به گونه که بار دیگر حضرت ولی عصر علیه السلام را داغدار کرد اما از زاویه ای دیگر می¬تواند حاوی نکته ای مهم باشد، با این مقدمه که در دوران قبل از انقلاب اسلامی یعنی دورانی که هیچ کسی حتی تصور وقوع انقلاب اسلامی را در کشور ایران نمی کرد، حضرت امام (ره)، رهبری قیام و انقلابی را شروع کرد و با حمایت توده های مردم در مدت کوتاهی موفق به ایجاد انقلابی شد که حتی تعجب خوشبین ترین کارشناسان سیاسی را به وجود آورد.
پیروزی انقلاب اسلامی بار دیگر رونمایی از نسخه حقیقی و ناب اسلام بود که در ادبیات کارشناسان سیاسی معروف به اسلام سیاسی است. حضرت امام از همان ابتدای انقلاب به دنبال صدور اسلام سیاسی بود به این معنا که روحیه انقلاب و اسلام سیاسی را در تمام نقاطی که مسلمانان زندگی می کنند گسترش دهد. به عبارت دیگر در روزگاری که کسی تصور وقوع انقلاب را نمی کرد حضرت امام انقلابی با حوزه جغرافیایی وسیع را در ذهن پرورش می داد که در آن حق خواهی، مبارزه با ظلم و حمایت از مظلوم، اساس و محور آن را تشکیل می داد.

انقلاب به پیروزی رسید، خبر این پیروزی و پیام انقلاب یعنی اسلام سیاسی به گوش همه مستضعفان عالم رسید. انقلاب اسلامی در مدت کوتاهی در ایران تثبیت و در پی گسترش در قلب همه آزادی خواهان عالم راهش را دنبال کرد به گونه ای که در همان ابتدا، حرکتی الهام بخش برای مردم فلسطین اشغالی تلقی شد که به خوبی توانست روحیه مقاومت را در مردم فلسطین تقویت کند، در همین راستا جنبش حزب الله لبنان تاسیس و امروز تبدیل به یک قدرت بسیار تاثیر گذار در خاور میانه و سدی محکم در برابر صهیونیزم شده است. روند صدور انقلاب اما بعد از رحلت حضرت امام و رهبری شایسته امام خامنه ای (روحی فداه) مسیر خود را به روشنی ادامه و بیش از گذشته دنبال می کند که نشانه  های آن را می توان در مقاومت مردم سوریه، عراق، بحرین و یمن در برابر اتحاد و اجماع همه قدرت های بزرگ دنیا و ایادی آن؛ کشورهای مرتجع منطقه یعنی عربستان، قطر و امارات، به تماشا نشست. امروز تجلی قدرت عظیم اسلام سیاسی در تامین امنیت مثال زدنی همایش بیست و هفت میلیونی اربعین حسینی است؛ همایشی بیسار با عظمت در دل منطقه ای پر از آتش، که امنیتش تامین شد.

اما امروز اگر کسی هنوز صدور این حقانیت یعنی اسلام سیاسی را در دل مستضعفان، باور ندارد باید نگاه به حادثه اخیر در کشور نیجریه کند؛ کشوری که قبل از انقلاب اسلامی، فقط دارای دو قبیله از محبین اهل بیت عصمت و طهارت با جمعیتی کمتر از دو هزار شیعه بود، اما امروز به برکت زحمات طاقت فرسای رهبری، همچون شیخ زکزاکی، نیجریه دارای بیش از ده میلیون شیعه معروف به خمینیون و عاشقان حضرت امام در حال طی کردن خط و آرمان های حضرت امام است و به گفته بعضی پنج میلیون از این جمعیت مقلد امام خامنه ای (روحی فداه) است.

چند سالی است که خشونت علیه شیعان نیجریه به خاطر عشق و علاقه آنها به امام و مقام معظم رهبری، کلید خوره است که تا به حال منجر به بازداشت چندباره شیخ ابراهیم زکزاکی و همچنین شهادت سه فرزند او در روز قدس سال گذشته و شهادت فرزند دیگر و همسرش در سال جاری شده است، اما حادثه و کشتاری که به تازگی به وقوع پیوسته، انتقامی در برابر این عشق و همچنین در برابر همایش میلیونی اربعین در نیجریه است همان همایشی که امروز نماد قدرت اسلام سیاسی است، این مهم انقدر تاثیر خود را گذاشته است که دشمنان را سراسیمه وادار به واکنش کرده به گونه ای که با این هجوم وحشیانه عصبانیت خود را از اسلام سیاسی، به نمایش گذاشتند.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه