رفتن به بالا
  • Tuesday - 29 December 2015 - 14:41
  • کد خبر : ۳۳۱۶۶
janbaz

لینک کوتاه:

مراسم یادبود شهادت جانباز “علی مسجدی” برگزار می شود

مراسم یادبود جانباز شهید “علی مسجدی” فردا(چهارشنبه) در مسجدجامع بردسیر برگزار می شود.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، شهیدعلی مسجدی در «۳۰ شهریور» سال ۱۳۴۴ در روستای نگار از توابع شهر بردسیر از استان کرمان متولد شد؛ از همان کودکی علاقه خاصی به امام خمینی(ره) و انقلاب داشت و همواره سعی می‌کرد با وجود همه مشکلات در تظاهرات و راهپیمایی‌ها شرکت کند.

مسجدی در ۱۹ سالگی به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت و در ۲۵ بهمن سال ۶۵ در عملیات والفجر ۸ در منطقه اروند در اثر بمباران شیمیایی همراه با همرزمان شهید خود ابراهیم هندوزاده و احمد زنگی‌آبادی مجروح شد.

میزان جراحت وی بالا بود و با آب و هوای کرمان سازگاری نداشت لذا به مازندران انتقال داده شد و از آن جا جهت مداوا به اتریش رفت. در بازگشت به کرمان؛ در رشته تیراندازی شروع به فعالیت کرد و یکی از ورزشکاران موفق در این رشته بود که همیشه در مسابقات تیراندازی جانبازان شیمیایی حضوری فعال داشت.

او در فروردین سال ۷۲ ازدواج کرد و همسری مهربان و صبور برای خود برگزید که ثمره این ازدواج دختری به نام زینب است که همواره به شایستگی از یادگار دوران دفاع مقدس پرستاری می کردند.

شهید علی مسجدی در اثر جراحات شیمیایی، شامگاه «۲۲آذر» در بیمارستان افضلی پور، به خیل شهدا پیوست؛

لذا دوستان و همرزمان بر خود لازم می‌دانند که یاد او را گرامی بدارند. به همین مناسبت بنا بر این است که مراسمی روز چهار شنبه مورخ نهم دی ماه از ساعت 14/30الی 16 در مسجد جامع بردسیر برگزار شود.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه