رفتن به بالا
  • Saturday - 2 January 2016 - 10:56
  • کد خبر : ۳۳۲۴۲
bardsir

لینک کوتاه:

آبشار هجین، چند قدم تا خشکی کامل!

محدوده و بستر آبشار هجین را تخته سنگ های پهن در بر گرفته اند و جریان رودخانه با ارتفاعی حدود ۶متر، به حوضچه ای که در بر کف سخت زمین حاصل آمده، فرو می ریزد. پوشش درخت ها و درختچه ها به خصوص «سرخگزها» بر زیبایی های این محدوده می افزاید.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نبوز ، آبشار هجین در شهرستان بردسیر واقع است. در بخش شمالی شهر بردسیر و در میان دشت همواری که روستاهای هجین، ملک آباد، خالق آباد وآبادی های دیگری که حاشیه رودخانه هجین شکل گرفته اند؛ چشم اندازهای زیبایی از باغ ها و پوشش سبز درختان وحشی به وجود آمده که جریان آب رودخانه، بر طراوت و جلوه های آن افزودهاست. این جلوه ها با وجود آبشار هجین، دل نوازتر و دیدنی تر شده اند.

این رودخانه به سمت کبوترخان و جاده کرمان-رفسنجان ادامه می یابد. محدوده و بستر آبشار هجین را تخته سنگ های پهن در بر گرفته اند و جریان رودخانه با ارتفاعی حدود ۶متر، به حوضچه ای که در بر کف سخت زمین حاصل آمده، فرو می ریزد. پوشش درخت ها و درختچه ها به خصوص «سرخگزها» بر زیبایی های این محدوده می افزاید.

bardsir

اما سال‌هاست که آرزوی ریزش آب از این آبشارها به دل اهالی روستا و طبیعت‌گردان مانده است.

قرار گرفتن آبشارها در میان پوشش درخت ها و درختچه ها به خصوص «سرخگزها» زیبایی شگفت‌انگیری را به دنبال دارد و می‌تواند طبیعت‌گردان بسیاری را به خود جذب کند، اما خشک شدن آن به هرحال جذابیت منطقه را کم کرده است.

bards

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه