رفتن به بالا
  • Sunday - 24 January 2016 - 10:42
  • کد خبر : ۳۳۵۷۸
image610860

لینک کوتاه:

ادامه تخریب اصلاح‌طلبان به شورای نگهبان/ هشدار جامعه روحانیت به دنبال حاشیه سازی اصلاح‌طلبان

گزارشی از برخی جلسات سیاسی اصلاح طلبان در استان اصفهان،حمایت رئیس ستاد ائتلاف اصلاح طلبان از بی قانونی برخی استانداران در تهدید به استعفا، روشن گری آیت الله موحدی کرمانی در مورد حسن خمینی برای لزوم حضور در امتحان خبرگان و … را با هم مرور می کنیم.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از صاحب نیوز، محمد طحان یکی از اصلاح‌طلبان شهرضا به دنبال رد یا عدم صلاحیت عده ای، با سخنانی به رای گذاشتن اصل ولایت فقیه، اصلی ترین اصل قانون اساسی را مطرح کرد و با اتهام زنی به نظام اسلامی به عدم آزادی در ایران هم صدا با رسانه های معاند، جمهوری اسلامی ایران را به مهندسی انتخابات متهم کرد و نسبت به اصل ولایت فقیه حرمت شکست.

وی گفت: اگر فرض بر این بگیریم که شما موفق شدید و مجلسی درست کردید که می خواهید، همان طور که مهندسی کردید (!) ۴ سال دیگر اگر ما زنده ماندیم شما را راحت نمی گذاریم.

 

رئیس شورای هماهنگی اصلاح­ طلبان اصفهان: التزام به اسلام بسیاری از ردصلاحیت شدگان از داوران بیشتر است!

سید علی نکویی در همایش هفته گذشته اصلاح طلبان شهرضا در جملاتی تامل برانگیز گفت: من بسیاری از این هایی که رد صلاحیت شده­ اند می شناسم، اگر التزام آن­ ها به اسلام، ولایت فقیه و انقلاب از داوران بیشتر نباشد، کم­تر نیست چه بسا بیشتر است.

نکویی با بیان این­که این­ ها نشان می­ دهد که نگاه این­ ها نگاهی سیاسی است، گفت: از این­ ها باید درست استفاده کنیم، همه این ها ممکن است اشتباه کنند، قانون هم این اشتباه را پذیرفته است، پس اگر کسی بگوید این هیات نظارت اشتباه کرده است، خلاف قانون نگفته است و ما در طول انقلاب دیده ­ایم که امام در مواقعی که شورای نگهبان هم نتوانست کاری کند، دخالت کردند.

وی ادامه ­داد: من امیدوارم بسیاری از این­ها صلاحیتشان تایید شود و به گردونه انتخابات برگردند، فقط ممکن است به روزهای آخر برسد که دیگر فرصت تبلیغ باقی نمانده است، لذا باید از تلاش دست نکشیم.

 

هشدار جامعه روحانیت شهرضا به دنبال حاشیه سازی اصلاح طلبان

در بخشی از این بیانیه آمده است: متاسفانه در روز های اخیر افرادی انگشت شمار با عنوان «اصلاح طلبی » در تجمع خود در تالار فجر شهرضا شعار هائی مطرح کرده اند که نتیجه شوم آن پایمال کردن خون پاک شهیدان اسلام وانقلاب می باشد، سخنانی پوچ از قبیل «به رای گذاشتن ولایت فقیه » که به منزله زیر پا گذاشتن رهنمود های رهبر فقید انقلاب اسلامی امام راحل و نادیده گرفتن مجاهدات ملت شهید پرور ایران اسلامی می باشد.

 

و باز هم تخریب اصول گرایی از دهان مرتضی مبلغ!

در هفته های اخیر و منتهی به انتخابات فعالیت حزبی سیاسی اصلاح طلبان به اوج خود رسیده است. مرتضی مبلّغ معاون سیاسی وزارت کشور دولت خاتمی، سخنران اصلی همایش اصلاح طلبان و اعتدال گرایان آران و بیدگل بود.

وی در این جلسه باز هم به تخریب اصول گرایی پرداخت و در جملاتی نخ نما آنچه باعث مشکلات اقتصادی کشور در چند سال اخیر شده است را مدیریت نادرست و یک دست اصولگرایان عنوان کرد.

مرتضی مبلغ فردی است که در تخریب جریان اصول گرایی ید طولایی دارد و اخیرا نیز در مصاحبه ای مفصل بخش زیادی از گفتگوی خود را در همین جهت صورت داده بود.

 

صادق خرازی در دومین کنگره حزب ندای ایرانیان: اصلاحات برایند مجلس آینده را تامین می کند

دومین کنگره سراسری این حزب هفته گذشته برگزار شد. صادق خرازی رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در این مراسم اظهار داشت: آقای عارف با درسی که در سال ۹۲ به حیات سیاسی ایران داد، آغاز یک جریان جدیدی را در کشور پدید آورد و همواره پدیده‌هاست که می‌تواند تأثیرگذار باشد و بر عمیق‌ترین لایه‌های عاطفی مردم بنشیند.

خرازی گفت: تصور می‌کنند که اصلاحات را به قول خودشان دفع کرده‌اند غافل از اینکه اصلاحات بذری است که در دل خاک کاشته‌اند و به نهال تبدیل شده و امروز درخت تناوری می‌شود که این درخت تناور تأثیرگذارترین جبهه و نحله فکری امروز و فردای این سرزمین هستند.

وی با اشاره به تأسیس حزب ندای ایرانیان اظهار داشت: ندای ایرانیان به هیچ‌وجه در جهت رقابت با هیچ حزبی در جامعه اصلاح‌طلبی ایران نخواهد بود و هدف حزب ندا تقویت منویات اصلاح‌طلبی است و ما به هیچ‌وجه در جهت تخریب هیچ حزبی اعم از رفیق یا رقیب برنمی‌آییم.

وی ادامه داد: باید تمام توان و انگیزه خود را به کار بسته تا خیل عظیمی از چهره‌های موجه و شخصیت‌های مثبتی که در شبستان تاریخ این سرزمین درخشیده‌اند، مورد بی توجهی قرار نگیرند و اگر ما اهتمام کنیم، موفق می‌شویم و مطمئن باشید که اصلاحات برآیند مجلس آینده را تأمین می‌کند.

 

اولین جلسه هماهنگی ستاد انتخابات استانی جامعه مدرسین برگزار شد

اولین جلسه هماهنگی ستاد انتخابات استانی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم چهارشنبه گذشته با حضور مسئولان ستادهای استانی انتخابات خبرگان در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد.

در این جلسه آیت الله مرتضی مقتدایی قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و اسدالله بادامچیان مسئول ستاد انتخابات خبرگان رهبری جامعه مدرسین به سخنرانی و ترسیم خط مشی‌های مدنظر جامعه مدرسین پرداختند.

 

عارف: تحت هر شرایطی باید در صحنه باشیم

محمدرضا عارف رئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان در حاشیه دومین کنگره سراسری حزب ندای ایرانیان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی مبنی بر “پیگیری‌های شما در مسئله تعیین صلاحیت‌ها در چه‌حدی است و چقدر به کسب نتیجه مطلوب امیدوار هستید؟” اظهار داشت: مرجع رسیدگی به شکایات شورای نگهبان است و تاکنون تعاملاتی که با این شورا داشتیم بسیار مثبت بوده، اما در عین حال با شخصیت‌های برجسته‌ای نیز رایزنی کردیم که از بردن نام آنها امتناع می‌کنم.

عارف در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر “اگر از رایزنی با شورای نگهبان به نتیجه مطلوب خود نرسید، چه‌کاری انجام ‌‌می‌دهید و به رأی شورای نگهبان تمکین خواهید کرد؟” گفت: اولاً ما تحت هر شرایطی باید با جدیت در صحنه باشیم و ان‌شاءالله نیز به نتیجه مطلوب در انتخابات خواهیم رسید.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر “به‌نظرتان چند نفر بعد از رسیدگی به اعتراضات تأیید صلاحیت می‌شوند؟” گفت: بنده در این زمینه اطلاعی ندارم، اما به بررسی صلاحیت‌ها و تجدیدنظر شورای نگهبان خوش‌بین هستیم که به نتیجه مطلوب برسیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان با اشاره به ترکیب شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، گفت: بنده در سخنانم در کنگره حزب ندا تأکید کردم که این شورا برای اولین بار با چنین ترکیبی تشکیل شده، قاعدتاً بعد از انتخابات می‌توان درباره آن بازنگری کرد و اصلاحاتی را در آن انجام داد.

 

آیت الله موحدی کرمانی: جامعتین به حسن خمینی گفته بودند که امتحان دهد

آیت‌الله موحدی کرمانی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا تصمیمی برای قرار گرفتن نام هاشمی رفسنجانی در لیست جامعتین صورت گرفته است، گفت: مذاکره شده است، اما هنوز تصمیمی اتخاذ نشده و وقتی رأی دهند مشخص می‌شود که نظر غالب چیست.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه نظر جامعتین درباره سیدحسن خمینی چیست، اظهار داشت: ظاهراً به وی گفته بودند که امتحان دهید و امتحان نداده است، بنابراین دیگر نمی‌تواند شرکت کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا اصولگرایان لیست مشترک می‌دهند، تصریح کرد: همت و تصمیم‌ها این است که ان‌شاءالله لیست واحد بدهیم.

 

سلیمانی: اصولگرایان از بین ۲۰۰ نفر به لیست نهایی ۳۰ نامزد می‌رسند

جلسه هم‌اندیشی و آشنایی با ۲۰۰ کاندیدای اصولگرای تهران هفته گذشته برگزار شد. محمد سلیمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این جلسه اظهار داشت: در این جلسه، معارفه و آشنایی کاندیداهای اصولگرا با شورای ائتلاف اصولگرایان نیز انجام شد.

سلیمانی این جلسه را بسیار مثبت ارزیابی کرد و یادآور شد: در این جلسه یک نظرسنجی از دوستان صورت گرفت تا نظر خود را درباره ۳۰ نفر برای لیست تهران نیز ارائه کنند. از این رو لیست ۲۰۰ نفره به آنها ارائه شد تا ۳۰ نفر را از این میان انتخاب کنند.

 

صوفی: تهدید استاندار خوزستان به استعفا به دلیل حفظ امنیت ملی بوده است

اوایل هفته گذشته و در جریان واکنش ها به رد صلاحیت عده ای از نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی، استاندار خوزستان شورای نگهبان را تهدید به استعفا کرد؛ عصر چهارشنبه و در یک مصاحبه خبری، رئیس ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان به تهدید استاندار خوزستان واکنش نشان داد و گفت: یک استاندار در قبال امنیت ملی و منطقه‌ای مسئول است و این در چارچوب وظایف وی بوده است.

علی صوفی رئیس ستاد ائتلاف اصلاح طلبان: استاندار، نماینده عالی دولت در منطقه است و دولت هم استاندار را به عنوان مجری سیاست‌های خود می‌شناسد. بنابراین استاندار وظیفه حفظ امنیت عمومی را برعهده دارد.

وی افزود: طبیعتا اگر استاندار اعتراض کند که تصمیمی در منطقه موجب اعتراضات می‌شود و این اعتراضات سبب شود امنیت را مخدوش کند، بنابراین وظیفه دارد و تحلیل استاندار خوزستان نیز همین بوده است.

 

تصمیم گیری در مورد عضویت زنان در شورای ائتلاف اصولگرایان در دستور کار است

غلامعلی حداد عادل سخنگوی شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان هفته گذشته در خصوص مصوبه اخیر کمیته بانوان ستاد انتخابات جبهه پیروان خط امام و رهبری مبنی بر حضور بانوان در شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان اظهار داشت: این موضوع در شورای ائتلاف اصولگرایان مطرح شده است.

وی ادامه داد: هنوز تصمیم گیری نهایی در مورد حضور زنان در شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان نشده است، اما این موضوع در دستور کار شورا قرار دارد.

 

سلسله نشستهای هم اندیشی خانه احزاب ایران برگزار می شود

نخستین جلسه هم اندیشی احزاب و فعالان سیاسی با عنوان “نقش احزاب در افزایش اعتماد عمومی و ضریب امنیت ملی” دوشنبه گذشته با سخنرانی حسین کاشفی عضو حزب اتحاد ملت ایران، غلامعلی دهقان سخنگوی حزب اعتدال و توسعه و حبیب الله بوربور دبیرکل حزب وفاداران انقلاب اسلامی در وزارت کشور برگزار شد.

قرار است خانه احزاب ایران ۸ جلسه هم اندیشی با حضور فعالان حزبی و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها تا یک هفته مانده به زمان برگزاری انتخابات به صورت هفتگی برگزار کند و این نشست ها با محوریت بررسی نقش احزاب در انتخابات و ایجاد شور و نشاط انتخاباتی برگزار خواهد شد.

 

برگزاری همایش انتخاباتی حزب ایران زمین با حضور اصول‌گرایان و اصلاح‌طلبان

ابولقاسم رئوفیان دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین، با اشاره به آخرین تحرکات حزب متبوعش، اظهار داشت: همایش انتخاباتی حزب اسلامی ایران زمین با حضور فعالان سیاسی اصول‌گرا و اصلاح‌طلب جمعه دوم بهمن‌ماه از ساعت ۹ تا ۱۲ در تالار ایوان شمس تهران برگزار می‌شود.

وی درباره جزئیات این همایش تصریح کرد: قرار است بین فعالان سرشناس اصول‌گرا و اصلاح‌طلب درباره اهمیت انتخابات مجلسین شورای اسلامی و خبرگان رهبری و ضرورت مشارکت حداکثری مردم پای صندوق رای براساس منویات مقام معظم رهبری بحث و تبادل‌نظر صورت بگیرد. همچنین درباره روند اجرای برجام نیز با نگاه به آینده گفت‌وگو خواهد شد.

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه