رفتن به بالا
  • Saturday - 9 January 2016 - 11:36
  • کد خبر : ۳۳۳۳۸
bardsir

لینک کوتاه:

استقلال فکری مردم بردسیر یا استقلال نماینده

مساله و مشکل ما عدم استقلال فکری و خودباوری در شهرستان غریب پرست بودن ، تفرقه و عدم اتحاد و صفاتی از این دست می باشند که اگر نگوییم اکثریت با نگارنده هم نظرند با قاطعیت میتوان گفت هفتاد درصد مردم در این گفتار متفق القول هستند!

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، دوستانی که در عرصه های فرهنگی،سیاسی،اجتماعی و بعضا اقتصادی فعالیت داشته اند اتفاق نظر دارند که مساله ای در بردسیر وجود دارد که عامل عدم توسعه و محرومیت در این شهرستان  شده است چه می باشد ؟ مساله از چه جایی نشات میگیرد؟

عوامل و اسیب های اجتماعی را هیچ گاه نمی توان تک بعدی و تک عاملی در نظر گرفت اما میتوان گفت از بین چندین عامل کدام پررنگ تر و اثربخش تر است.

چندین سوال مطرح می شود در مقوله عدم توسعه یافتگی شهرستان که سوال سیاسی اساسی اینست که، با داشتن نماینده مستقل از حوزه انتخابیه بردسیر آیا مشکل بردسیر حل خواهد شد؟آیا تغییر و تحول از توده ها آغاز می شود یا از تغییر ساختار سیاسی؟

 

مساله و مشکل ما عدم استقلال فکری و خودباوری در شهرستان غریب پرست بودن ، تفرقه و عدم اتحاد و صفاتی از این دست می باشند که اگر نگوییم اکثریت با نگارنده هم نظرند با قاطعیت میتوان گفت هفتاد درصد مردم در این گفتار متفق القول هستند!

 

ما اگر توانستیم در مردمان خود این باور را ایجاد کنیم که ما می توانیم و بر سر این موضوع به اتحاد و همدلی برسیم و خود کم بین نباشیم اولین قدم و گام را در مسیر پیشرفت با جدیت و قاطعیت برداشته ایم،این یعنی ایجاد همان استقلال فکری در مردم و خودباوری و غریب پرست نبودن ، گام اول و هدف اول ائتلاف فرزندان بردسیر در ایجاد همین همدلی ، اتحاد و استقلال فکری در مردم است.

شاید سوال پیش بیاید که چرا از انتخابات مجلس شروع کردید؟

به دو دلیل ، دلیل اول اینکه هر چه زودتر باید شروع به حرکت می کردیم تا به هدف برسیم و بالاخره باید از جایی شروع می کردیم ، دست روی دست گذاشتن کاری از پیش نمی برد چنانچه در سالهای اخیر کاری از پیش نبرد  ، دلیل دوم اینکه ما هیچ عرصه و زمینه ای غیر از انتخابات مجلس برای همدلی و اتحاد مردم نمی توانستیم پیدا یا ایجاد کنیم،در ریاست جمهوری چند دسته ایم در شوراها هم به همین منوال اما در انتخابات مجلس بعلت داشتن دوقطبی بردسیر-سیرجان امکان ایجاد این همدلی و وحدت وجود داشت با رای دادن و حمایت و گرد آمدن بر محور وحدت نماینده ی بردسیری

علاوه بر اینکه ما میتوانیم با این انتخابات اتحاد و استقلال فکری در مردم ایجاد کنیم شانس فرستادن نماینده ی اصلح از بردسیر را هم دارا هستیم .

سوال دیگری که مطرح می شود اینست:بهتر نیست که ما رای ها  را جمع کنیم و از کاندیدایی حمایت کنیم که رای بیشتری در سیرجان دارد و از او بخواهیم مطالبات ما را پیگیری کند؟

باید عرض کنم اولا باتوجه به تجارب سالیان گذشته اگر نماینده بردسیری در عرصه نباشد قطعا فضا شبیه سیرجان چند قطبی می شود و رای ها چند دسته می شوند و این امر امکان پذیر نیست همچنین در اینصورت به هدف اتحاد و استقلال فکری خود که عامل پیشرفت ماست نخواهیم رسید اگر قرار بود از این طریق به اتحاد برسیم در این ۳۰ سال رسیده بودیم علاوه بر این در هر دوره هر جمعی از یک کاندیدا حمایت کرده و آن شخص را به مجلس فرستاده و قول هایی هم از نماینده مورد حمایت گرفته بودند آیا با رفتن آن فرد به مجلس تغییر و تحولی در شهر دیدید؟وضع تغییر کرد؟اگر قرار باشد با همین روند پیش برویم تا سالیان سال هیچ چیز تغییر نخواهد کرد

ضمنا نقطه اتحاد ما بومی بودن نماینده است که میتوانیم بر سر آن به اتحاد برسیم اما وقتی نماینده بومی نبود پای حزب و جناح و عقاید شخصی در میان می آید، پس مسلما اتحادی شکل نمیگیرد، اصلا در آنصورت اتحاد معنایی ندارد، اتحاد بر سر چه؟تکرار بازی باخت باخت دوره های قبل؟

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه