رفتن به بالا
  • Tuesday - 12 January 2016 - 09:34
  • کد خبر : ۳۳۳۷۹
download

لینک کوتاه:

با جدیت و قاطعیت با حفر چاههای غیرمجاز برخورد می شود

رئیس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان: : اجماع مسئولان و آگاه سازی مردم ابزار مهمی در استفاده بهینه از منابع آبی و ذخیره سازی این مایع حیاتی برای نسل های آینده است.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان با حضور فرماندار و تعدای از مسئولین اجرایی  ر سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید. در این جلسه جواد صادقی با اشاره به اینکه منابع آبی به عنوان مهم ترین عامل توسعه پایدار تلقی می شوند گفت: با صیانت از این منابع ارزشمند باید با نگاه منطقی مشکلات را حل کنیم. صادقی افزود: اجماع مسئولان و آگاه سازی مردم ابزار مهمی در استفاده بهینه از منابع آبی و ذخیره سازی این مایع حیاتی برای نسل های آینده است و هم اکنون با تاکید استاندار محترم و مسئولان ارشد استان در این زمینه، اراده جمعی در خصوص لزوم جلوگیری از کاهش و آلودگی  منابع آبی ایجاد شده است.

این مسئول یادآورشد: با جدیت و قاطعیت با حفر چاههای غیرمجاز و برداشت اضافه از چاههای دارای پروانه در شهرستان بردسیر برخورد می شود. رئیس شورای حفاظت از منابع آبی شهرستان در ادامه ترویج فرهنگ صرفه جویی، رعایت الگوی کشت و پرهیز از کشت محصولات پرمصرف آب را از جمله راهکارهای مدیریت منابع آبی اعلام کرد و گفت: تشکیل شورای حفاظت از منابع آبی می تواند نسبت به کاهش مشکلات تعیین کننده باشد اما در این مسیر باید برخورد با متجاوزان به حریم رودخانه ها و عوامل برداشت غیرمجاز از معادن رودخانه ای نیز جدی گر فته شود. در ادامه جلسه مهندس قاضی زاده مدیر امور منابع آب منطقه ای شهرستان با اشاره به دشت بردسیر به عنوان دشت پایلوت گفت: با توجه به وضعیت بحرانی که در منابع آب وجود دارد در واقع دشت هایی که بحران بیشتری دارند به عنوان دشت پایلوت انتخاب شدند. وی ادامه داد: هدف از دشت های پایلوت طرح احیا و تعادل بخشی که در طرح همیاران آب نیز مطرح شده است. قاضی زاده ادامه داد: 15- 20سال است که وضعیت خشکسالی داریم و پیش بینی شده است که 20-30سال آینده هم این وضعیت باشد و تداوم این وضعیت منجر به تغییر اقلیم است. وی سپس ادامه داد: جهت جلوگیری از برداشت های غیر مجاز اقداماتی را شروع کردیم و راهکارهای اصلی در این زمینه تغییر الگوی کشت، حذف بندهای خاکی که باعث تبخیر آب می شود و بهره وری دیگری ندارد، آبیاری تحت فشار، کشت محصولات آب و برق، کاهش پراوانه های چاه های کشاورزی متناسب با میزان ورودی،بررسی وضعیت صدور مجوز معادن شن و ماسه جهت عدم برداشت های غیر اصولی که منجر به تشدید سیلاب می شود و از همه مهمتر تعیین تکلیف حقابه کشاورزان از رودخانه و چاه های زیر زمینی به ویژه در دشتکار و نارپ می باشد.

روابط عمومی فرمانداری بردسیر

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه