رفتن به بالا
  • Saturday - 16 January 2016 - 12:01
  • کد خبر : ۳۳۴۵۴
rokod

لینک کوتاه:

رکود دامان شرکت های فعال نفتی را هم گرفت/ انتظار 2 ساله برای رونق اقتصادی در پسابرجام

رکود حاکم بر بازار و اقتصاد در جامعه برخی از صنعت های بزرگ در کشور را نیز در بر گرفته و تولیدات آنها را کاهش داده است.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از راه دانا؛ بیش از 4 ماه از نامه برخی از وزرای دولت یازدهم به روحانی می گذرد که در آن نامه هشداری جدی به رئیس جمهور مبنی نسبت به رکود حاکم در کشور ارائه شده بود.

این وزرا متذکر شدند که اگر برای وضعیت رکود کشور اقدامی درست و به موقع صورت نگیرد، رکود تبدیل به بحران در کشور می شود.

بر اساس این گزارش، شرکت‌های نفتی، شرکت نفت و گاز کیش،‌ شرکت نفت و گاز پارس و شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی دچار رکود شدید در فعالیت‌های خود شده اند.

برخی شرکت های دیگر هم مانند مپنا و آذر آب با حداقل ظرفیت خود مشغول به کار هستند و این موضوع ناشی از فضای رکود حاکم بر جامعه است.

با توجه به انتظار افکار عمومی جهت برداشته شدن تحریم‌ها به نوعی کلیه فعالان اقتصادی منتظر تعیین تکلیف نهایی این موضوع جهت انجام طرح‌ها و پروژه های خود هستند؛ لذا رکود مذکور متأثر از فضای کلی اقتصاد کشور است.

وزیر نفت و اطرافیان وی با ایجاد تشدید رکود در صنعت نفت تا زمان لغو تحریم ها و ایجاد رونق و بهره برداری از ظرفیت‌های داخلی، در پی القای این موضوع در افکار عمومی هستند که رکود فعلی ناشی از تحریم‌ها بوده و رونق نسبی بعد از برداشته شدن تحریم‌ها خواهد بود.

بازگشت نفت ایران به بازار در سال 2016 میلادی می‌تواند قیمت نفت را 5 تا 15 دلار کاهش دهد و روند افت قیمت ها را تشدید کند. این در شرایطی است که اقتصاد کشور نیز در این صورت تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

ایران کشوری است که چهارمین ذخایر بزرگ نفت جهان را در اختیار دارد و مسئولین انتظار دارند سال آینده بعد از لغو تحریم ها روزانه یک میلیون بشکه نفت بیشتری روانه بازار کند.

این در حالی است که صادرات نفت ایران از سال 2011 به بعد به خاطر تحریم‌های غرب حدود یک میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است؛ و در حال حاضر 36 میلیون بشکه از نفت تولید شده خود را در دریا و روی تانکر ذخیره کرده است.

انتهای پیام/ط

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه