رفتن به بالا
  • Wednesday - 13 January 2016 - 11:51
  • کد خبر : ۳۳۴۰۳
fetneh

لینک کوتاه:

شورای نگهبان افراد مرتبط با فتنه را بدون ملاحظه رد صلاحیت کند

امام جمعه جیرفت با اشاره به اینکه به لطف خدا تاکنون حملات و تضعیف ها نتوانسته شورای نگهبان را از وظیفه خود باز بدارد گفت: این نهاد مهم انقلابی وظیفه دارد پرونده کسانی که جهت شرکت در انتخابات ثبت نام کردند را بررسی

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، حجت الاسلام والمسلمین رضا کرمی پور امام جمعه شهرستان جیرفت در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس گفت:شورای نگهبان یکی از نهادهای نظارتی است که وجه شرعی دارد و در قانون اساسی هم وارد شده و در زمینه بررسی صلاحیت ها هم وظیفه شرعی و قانونی خودشان را انجام می دهند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان جیرفت افزود: دشمن احساس می کند که شورای نگهبان سد محکمی در مقابل اهدافش است که باید این سد یا برداشته بشود یا شکسته یا ضربه ای به آن وارد کنند که از آن قدرتی که دارد کاسته شود اما حضرت امام خمینی(ره) شورای نگهبان و اعضای شورای آن را تایید کرده و فرموده هر کس شورای نگهبان را تضعیف کند نظام را تضعیف کرده است.

تضعیف کنندگان شورای نگهبان آب به آسیاب دشمن می ریزند

حجت الاسلام کرمی پور خاطر نشان کرد:کسانی که امروزه درصدد تضعیف شورای نگهبان هستند از هر زبان ، قلم و جایگاهی که باشد بدانند همسو با دشمن حرکت می کنند و کاری می کنند که دشمن شاد می شود و آب به آسیاب دشمن میریزند.

شورای نگهبان افراد مرتبط با فتنه را بدون ملاحظه رد صلاحیت کند

امام جمعه جیرفت با اشاره به اینکه به لطف خدا تاکنون حملات و تضعیف ها نتوانسته شورای نگهبان را از وظیفه خود باز بدارد گفت: این نهاد مهم انقلابی وظیفه دارد پرونده کسانی که جهت شرکت در انتخابات ثبت نام کردند را بررسی و افرادی که دارای فسادهای مالی ، اخلاقی و سیاسی هستند و یا اینکه با فتنه سال ۸۸ مرتبط بودند را بدون ملاحظه رد صلاحیت کند.

شورای نگهبان می تواند مواردی که سبب عدم تائید شده را به افکار عمومی اعلام کند

وی تصریح کرد:اگر افراد تائید نشده بر دلیل رد صلاحیت خود اصرار داشتند شورای نگهبان می تواند مواردی که سبب عدم تائید شده را جهت تنویر افکار عمومی به سمع مردم برساند.

کسی که خودش فساد دارد و نیازمند اصلاح است چگونه می تواند قانونی جهت اصلاح جامعه تصویب کند

این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد:کسی که در زندگی خود از جهت اخلاقی ، مالی و سیاسی دچار مشکل است چگونه می تواند مشکل مردم را حل کند و قانونگذار باشد و قانون اسلامی تصویب کند ، کسی که خودش فساد دارد و نیازمند اصلاح است چگونه می تواند قانونی جهت اصلاح جامعه تصویب کند و در راه قانون حرکت کند که این مهم به هیچ وجه امکان ندارد و در یک ظرف نمی گنجد.

حجت الاسلام کرمی پور با اشاره به موج تخریب ها در آستانه اعلام نتایج بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی گفت: برای اعضای شورای نگهبان همین بس که امام مسلمین حضرت امام خامنه ای در مورد آنها فرموده است”از تبلیغاتی که علیه شما راه می اندازند هیچ دغدغه ای نداشته باشید و به مُر قانون عمل کنید.

وی در پایان خاطرنشان کرد:اعضای شورای نگهبان در مقابل تبلیغات سوء و مخربی که امروزه در بعضی سایتها و شبکه های اجتماعی و محافل دیگر بر علیه آنان شکل گرفته ذره ای دغدغه و مشکل نداشته باشند و انشاالله به وظیفه قانونی و شرعی خود جامه عمل بپوشانند.

انتهای پیام/

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه