رفتن به بالا
  • Tuesday - 26 January 2016 - 17:27
  • کد خبر : ۳۳۶۲۶
rad

لینک کوتاه:

صلاحیت ۱۶۶ نفر از داوطلبان خبرگان در کل کشور تأیید شد/سهمیه استان کرمان ۵ نفر

صلاحیت ۱۶۶ نفر از داوطلبان انتخابات خبرگان رهبری مورد تأیید شورای نگهبان قرار گرفت.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ،نتایج نهایی بررسی صلاحیت داوطلبان پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری امروز از سوی شورای نگهبان به وزارت کشور اعلام شد.

بر همین اساس تعداد ۸۰۱ نفر در پنجمین دوره انتخابات خبرگان ثبت نام به عمل آورده بودند که البته پرونده و مدارک ۷ نفر از این داوطلبان ناقص بود و ثبت نامشان در انتخابات خبرگان عملی نشد.

تعداد ۱۵۸ نفر از داوطلبان از رقابت در انتخابات خبرگان انصراف دادند، همچنین ۱۱۱نفر از داوطلبان غیر مجاز شناخته شدند و ۱۵۲ نفر نیز در آزمون کتبی شرکت نکردند که در مجموع تعداد انصرافی غیر مجازی و غائبان آزمون به ۴۲۱ نفر رسید.

در ادامه بررسی صلاحیت داوطلبان نیز صلاحیت ۳۷۳ نفر از سوی شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت که از این تعداد صلاحیت ۱۶۶ نفر تائید و صلاحیت ۲۰۷ نفر از سوی این شورا رد شد.

۵نفر از داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان در کرمان تایید صلاحیت شدند

همچنین در همین رابطه قائم‌مقام هیئت نظارت بر انتخابات کرمان از تایید صلاحیت پنج نفر از داوطلبان مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه کرمان خبر داد.

محمد علمی در گفتگو با مهر در خصوص نتایج بررسی صلاحیت کاندیداهای مجلس خبرگان در حوزه انتخابیه کرمان اظهار کرد: ۲۲ نفر از حوزه کرمان برای این منظور ثبت کرده بودند.

وی از انصراف چهار نفر از این افراد خبر داد و افزود: براساس نتایج اعلام شده پنج نفر از داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان در کرمان تایید صلاحیت شده اند.

علمی با اشاره به رد صلاحیت ۱۳نفر از دواطلبان تصریح کرد: داوطلبان رد صلاحیت شده می توانند شکایت خود را از هشتم تا ۱۰بهمن ماه جاری به شورای نگهبان اعلام کنند.

انتهای پیام/

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه