رفتن به بالا
  • Saturday - 16 January 2016 - 08:07
  • کد خبر : ۳۳۴۴۵
dam

لینک کوتاه:

طرح همیار دامپزشکی روستا در رابر اجرا می‌شود

مسئول روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان رابر گفت: طرح همیار دامپزشکی روستا در شهرستان رابر  اجرایی می‌شود.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز  ، علی مولائی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار هزار نیوز در رابر از اجرایی شدن طرح همیار دامپزشکی روستا در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح بهبود اطلاع‌رسانی بین روستاییان‌، بهبود گزارش‌دهی بیماری‌ها و افزایش سطح آگاهی  روستاییان در رعایت اصول بهداشت جایگاه و بهداشت دام است.

وی خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن کامل این طرح در تمام‌ روستاهای بالای 20 خانوار علاوه بر کاهش خسارات و ضایعات ناشی از بیماری‌های دامی‌، کمک شایانی به بهبود نظام بهره‌برداری تولید روستایی و پایداری اقتصاد مقاومتی می‌شود.

مولائی با بیان اینکه همیار دامپزشکی روستا باید از روستاییان علاقه‌مند به همکاری با دامپزشکی باشد، افزود: یکسان بودن محل زندگی داوطلب با روستای مورد درخواست و داشتن مدرک تحصیلی حداقل پنجم ابتدایی نیز الزامی است.

وی با اشاره به وظایف همیار دامپزشکی روستا‌، مهم‌ترین آنها را اطلاع‌رسانی سریع موارد بروز بیماری به دامپزشکی‌، پیگیری و همکاری لازم برای دفن بهداشتی دام‌های تلف شده در سطح روستا‌، همکاری در تهیه فهرست مشخصات روستایی و جمعیت دامی آنها و هماهنگی در مورد برگزاری کلاس‌های آموزشی برای دامداران دانست.

مولائی تصریح کرد: همیار دامپزشکی روستا رابط بین شبکه دامپزشکی و اکیپ‌های دامپزشکی بخش‌های دولتی و غیر‌دولتی دامپزشکی و دامداران روستایی است و از حمایت‌های تشویقی از جمله ارائه رایگان خدمات دامپزشکی به دام‌های همیار دامپزشکی و تقدیر از همیاران برتر در مناسبت‌های دامپزشکی برخوردار هستند.

وی به نحوه ثبت‌نام و انتخاب همیار دامپزشکی پرداخت و گفت: داوطلبان می‌توانند به شورای اسلامی روستای مورد نظر خود مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم ثبت‌نام اولیه را انجام دهند و پس از بررسی صلاحیت افراد نهایتاً یک نفر به عنوان همیار آن روستا انتخاب می‌شود که در ادامه آموزش‌های لازم را می‌بیند.

مولائی خاطرنشان کرد: فرم‌های ثبت‌نام از طریق بخشداری‌ها در اختیار شوراهای اسلامی روستاها قرار گرفته و تا 20 دی‌ماه جاری فرصت ثبت‌نام برای داوطلبان در شوراهای اسلامی روستاها وجود دارد.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه