رفتن به بالا
  • Monday - 11 January 2016 - 14:41
  • کد خبر : ۳۳۳۶۸
id1452511031_598560

لینک کوتاه:

عضویت 10هزار خبرنگار در سازمان بسیج رسانه/ کم‌کاری برخی نهاد‌های مسئول در رفع مشکلات خبرنگاران

مسئول سازمان بسیج رسانه گفت با بیان اینکه برخی از نهادهای مسئول در رفع مشکلات خبرنگاران کم کاری می‌کنند گفت: سازمان بسیج رسانه با انجام برخی امکان سنجی‌ها در تلاش است تا برای فعالیت بهتر در عرصه خبر و خبرنگاری برخی از مشکلات معیشتی خبرنگاران و مشکلاتی مثل بیمه خبرنگاری و موضوع امنیت شغلی خبرنگاران را با کمک و هم‌افزایی خود خبرنگاران حل کند.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نشست خبری مسعود بصیری مسئول سازمان بسیج رسانه، با “موضوع همایش روز بسیج رسانه و گرامیداشت شهدای خبرنگار”، صبح امروز و همزمان با شهادت شهید غلامرضا رهبر از شهدای عرصه رسانه که درعملیات کربلای 5 به شهادت رسیدند برگزار شد.

مسعود بصیری مسئول سازمان بسیج رسانه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه رسانه اظهار داشت: هرچند دروازه شهادت در برهه‌ای از زمان برهمگان بسته بوده اما این مسیر همواره برای خبرنگاران باز بوده و در مقاطع مختلف ما شاهد شهادت خبرنگاران در عرصه‌های گوناگون بوده‌ایم.

image

وی افزود: ما اگر بخواهیم در هر زمینه‌ای بهترین افراد را معرفی کنیم، قطعا کسانی که در آن‌ راه از جان خود مایه گذاشته‌اند جزء بهترین‌ها هستند و این موضوع در زمینه فعالان عرصه رسانه هم صدق می‌کند و سازمان بسیج رسانه در تلاش است تا شهدای خبرنگار را به عنوان الگو به خبرنگاران معرفی کند.

10هزار خبرنگار در سراسر کشور عضو سازمان بسیج رسانه هستند

مسئول سازمان بسیج رسانه با بیان اینکه بیش از چهارسال از آغاز به فعالیت بسیج رسانه در کشور می‌گذرد عنوان کرد: تاکنون راه‌اندازی، جذب و آموزش در دستور کار این سازمان بوده و هم‌اکنون بیش از 10هزار خبرنگار در سراسر کشور عضو سازمان بسیج رسانه هستند.

بصیری ادامه داد: بیش از 120 دفتر سازمان بسیج رسانه هم‌اکنون در سراسر کشور فعال هستند و از نظر ما داشتن کارت بسیج ملاک آماری اعضای این سازمان است، در واقع هر خبرنگاری که برای اطلاع رسانی به مردم این سرزمین تلاش می‌کند و به فکر پیشرفت و آبادانی کشور است بسیجی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری کلاس‌ها و اردوهای آموزشی در سازمان بسیج رسانه اظهار داشت: تاکنون بیش از یک‌هزار نفر از مدیران سازمان از استان‌های مختلف به تهران آمدند تا با شیوه فعالیت رسانه‌ها در پایتخت آشنا شوند.

برخی از نهادهای مسئول در رفع مشکلات خبرنگاران کم‌کاری می‌کنند

مسئول سازمان بسیج رسانه‌ با بیان اینکه برخی از نهادهای مسئول در رفع مشکلات خبرنگاران کم کاری می‌کنند گفت: سازمان بسیج رسانه با انجام برخی امکان سنجی‌ها در تلاش است تا برای فعالیت بهتر در عرصه خبر و خبرنگاری برخی از مشکلات معیشتی خبرنگاران و مشکلاتی مثل بیمه خبرنگاری و موضوع امنیت شغلی خبرنگاران را با کمک و هم‌افزایی خود خبرنگاران حل کند.

بصیری با اشاره به اینکه خبرنگاران مظلوم‌ترین قشر جامعه هستند خاطر نشان کرد: متاسفانه در برنامه پنجم و ششم توسعه هم به حوزه رسانه توجه زیادی نشده و در چند کلمه و پاراگراف و به صورت خیلی کلی به موضوع رسانه اشاره شده است.

وی افزود: تاکنون جلسات مختلفی با کارشناسان و نمایندگان مجلس برگزار کرده‌ایم ولی متاسفانه موفق نشده‌ایم تا مسئولی را راضی کنیم که یک طرح و یا لایحه جامع در خصوص خبرنگاران به مجلس ارائه بدهند.

برگزاری “مجمع عالی بسیج رسانه” و همایش “رسانه‌ودموکراسی” در هفته‌جاری

مسئول سازمان بسیج رسانه با اشاره به برگزاری همایش “رسانه و دموکراسی” در روز چهارشنبه 23 دی ماه گفت: در این همایش که با حضور دکتر رحیم‌پورازغدی و حجت الاسلام پناهیان برگزار می‌شود سعی داریم تا ارتباط بین رسانه با دموکراسی و خدمات متقابل بین این دو را بررسی کنیم.

بصیری افزود: همچنین در روز پنجشنبه 24 دی ماه هم همایشی با عنوان “مجمع عالی بسیج رسانه” با حضور سردارنقدی و دکترزاکانی برگزار خواهد شد که طی آن از تعدادی از پیشکسوتان عرصه خبر، خانواده شهدای مدافع حرم و شهید شاخص حوزه بسیج رسانه در سال 94(شهید روحانی‌فر) تقدیر به عمل خواهد آمد.

وی گفت: خبرنگاران پیامبران رسالت انقلابی در کشور هستند و قلم و کاغذی که امروز در اختیار آنهاست همانند منبری است که سال‌ها اسلام را پیش برده است.

جشنواره رسانه‌ای ابوذر تا 5بهمن ماه تمدید شد

مسئول سازمان بسیج رسانه با اشاره به برگزاری اولین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر گفت: قرار بود که اختتامیه این جشنواره در دی ماه برگزار شود اما به دلیل استقبال خبرنگاران و فعالان حوزه رسانه و به دلیل تماس‌های متعدد متقاضیان برای شرکت در این جشنواره، زمان جشنواره رسانه‌ای ابوذر تا 5بهمن ماه تمدید شد.

    این جشنواره ارسال شده و باتوجه به استقبال اقشار بسیج از جشنواره رسانه‌ای ابوذر ما امیدواریم که در سال 95 بتوانیم جشنواره بهتر و تخصصی‌تری برگزار کنیم.

مسئول سازمان بسیج رسانه در ادامه با بیان اینکه برگزاری اردوهای خبری برای خبرنگاران از دیگر برنامه‌های سازمان بسیج رسانه در سال 95 است عنوان کرد: خبرنگاران باید دست‌آوردها و مشکلات جامعه را از نزدیک ببیند و برداشت‌خودشان را از آن‌ها بنویسند.

بصیری با اشاره به اینکه در جمع آوری آمار شهدای عرصه رسانه با مشکلاتی رو‌به‌رو هستیم گفت: هم‌اکنون بیش از 200 خانواده شهید در حوزه رسانه شناسایی شده‌اند و برخی از این خانواده‌ها کسانی هستند که سا‌ل‌هاست کسی از مسئولان سراغی از آن‌ها نگرفته است.

نگاه‌های حزبی اجازه نمی‌دهد خبرنگاران مجامع صنفی قدرتمندی داشته باشند 

وی با بیان اینکه خبرنگاران باید مجامع صنفی قدرتمندی داشته باشند عنوان کرد: نگاه‌های حزبی اجازه نمی‌دهند که خبرنگاران مجامع صنفی قدرتمندی داشته باشند اما بسیج این نگاه حزبی را ندارد و اینکه افراد وابسته و علاقمند به کدام حزب هستند برای بسیج مهم نیست.

مسئول سازمان بسیج رسانه تصریح کرد: بسیج رسانه از تمامی فعالان رسانه‌ای که به جمهوری اسلامی علاقه دارند و در راستای پیشرفت و ترقی آن گام بر‌می‌دارند حمایت خواهد کرد.

بصیری در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه “باتوجه به اینکه طرفداران احزاب مختلف می‌خواهند در سازمان بسیج رسانه فعالیت کنند چه برنامه‌ای برای جلوگیری از بروز اختلاف میان این افراد دارید؟” اظهار داشت” هرکسی یک تفکری دارد و از آن حمایت می‌کند اما این اختلاف نظرات نباید باعث ایجاد اختلاف بین افراد شود و ما برای جلوگیری از این موضوع در نظر داریم تا فارغ اختلاف نظرات حزبی و گروهی بر روی مشترکاتی از مثل دغدغه‌های اقتصای،شهدا، پیشرفت کشور و… تکیه کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دانا درخصوص تعامل بین سازمان بسیج رسانه و وزارت ارشاد گفت: تعاملاتی بین ما و وزارت ارشاد برقرار است، این وزارت‌خانه در تلاش است تا به حوزه خبر و خبرنگاران کمک کند اما با توجه به مشکلات مالی که دارند و اتفاقاتی که در برخی از حوزه‌ها رخ می‌دهد، گاهی اولویت‌های وزارت ارشاد تغییر می‌کند، به هرحال امیدواریم که با ارتباط خوبی که بین ما و وزارت ارشاد برقرار است بتوانیم گام‌های خوبی در عرصه خبر برداریم.

انتهای پیام/نج

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه