رفتن به بالا
  • Saturday - 16 January 2016 - 08:04
  • کد خبر : ۳۳۴۴۳
dam

لینک کوتاه:

مایه‌کوبی 116 هزارو 483 رأس دام علیه بیماری آبله در رابر

رئیس  شبکه دامپزشکی شهرستان رابر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 116 هزارو 483 رأس دام سبک علیه بیماری آبله در این شهرستان واکسینه شده‌اند.

به گزارش هزار نیوز ؛

 

به گزارش هزار نیوز ، دکتر فاطمه موحدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار هزار نیوزدر رابر اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 116 هزار و483 رأس دام سبک علیه بیماری آبله در این شهرستان واکسینه شده‌اند.

ایشان اظهار داشت: فصل شیوع بیماری آبله در شهرستان از ماه‌های مهر و آبان آغاز می‌شود و متقاضیان بسیاری برای انجام واکسیناسیون در نوبت هستند.

وی ادامه داد: همکاران در شبکه دامپزشکی با همکاری دامداران موفق شدند با انجام واکسیناسیون به‌موقع دام‌های منطقه جلوی شیوع بیماری را بگیرند.

موحدی عنوان کرد: بیماری آبله یک بیماری است که بیشتر بر اثر تماس دام آلوده با دام سالم ایجاد می‌شود و دامدار نکاتی را برای پیشگیری از بیماری باید رعایت کند.

وی افزود: واکسیناسیون به‌موقع، عدم چرای دام در نزدیکی گله آلوده و یا مشکوک به بیماری و همچنین عدم چرای دام در مرتعی که قبلا گله آلوده در آن چرا کرده از اصول رعایت مسائل قرنطینه‌ای است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان رابر عنوان کرد: در بیماری آبله، باندول‌‌هایی روی پوست به‌ویژه پوست صورت و جاهای کم موی بدن و همراه با تب، لرز، کاهش وزن بدن و ریزش اشک ظهور پیدا می‌کند و موجب تلفات بسیار در بره‌ها و بزغاله‌ها می‌شود.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه