رفتن به بالا
  • Friday - 29 January 2016 - 16:49
  • کد خبر : ۳۳۶۵۸
alam

لینک کوتاه:

هیچ عرصه سیاسی و رقابتی در خبرگان مطرح نیست

امام جمعه مشهد گفت: هیچ عرصه سیاسی و رقابتی در خبرگان مطرح نیست بنابراین اگر کسی بخواهد در عرصه رقابت سیاسی نماینده مردم شود اولین نقض عدالت شده است.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از فارس ، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های سیاسی و عبادی نمازجمعه که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های انسان الگوی قرآن خوف از خدا است.

خطیب جمعه مشهد افزود: بنا به آیات قرآن فقر و ترس دو آسیب در زندگی انسان است و حاکمیت ترس اضطراب و نگرانی در زندگی آفت محسوب می شود.

وی بیان کرد: اصولا یک شجاعت و یک بی‌پروایی داریم که در زندگی در برابر قدرتی عقب نشینی نکردن و مردانه از حقوق خود دفاع کردن یک امتیاز برای عرصه زندگی انسانی است اما شجاعت با بی پروایی فرق دارد لذا موجودی که در زندگی مراعات هیچ چیزی را نمی کند و آسیب های زندگی را رصد نمی کند نشان بی عقلی و بی درکی است.

وی تاکید کرد: این ایام مقارن است با دهه مبارک فجر و سی و هفتمین سالگرد آن که در همین روزها برگزار می‌شود، یکی از ویژگی‌های انقلاب مقدس ما در مقایسه با سایر انقلاب‌هایی که در ایام اخیر تشکیل شده این است که در انقلاب‌های دیگر یک عده انسان‌هایی که دغدغه زندگی مردم را داشتند به خوشگذرانی عادت می‌کنند، از انقلاب خسته می‌شوند و دغدغه مادی پیدا می‌کنند و از قدرت‌های شیطانی می‌ترسند و در صدد سازش با قدرت‌های استکباری قرار می‌گیرند تا قدرت و مقام را برای خود نهادینه کنند.

خطیب جمعه مشهد ادامه داد: اما انقلاب مقدس اسلامی ما که سی و هفتمین فجر آن برگزار می‌شود از روز اول قوی‌تر و مردم پر هیجان‌تر در عرصه انقلاب حضور دارند و از همه بالاتر نسلی که انقلاب و امام راحل را ندیده است امروز انقلابی‌تر از نسل اول پای ارزش‌ها و حفظ اصول انقلاب و نظام ایستادگی می‌کند لذا باید گفت امتیاز این انقلاب نسبت به سایر انقلاب‌ها این است که ماهیت آن دینی است و مردم به خاطر اسلامشان انقلاب کردند.

وی عنوان کرد: عامل دوم رهبری انقلاب است که مرجع تقلید مردم بود و لذا شخصیت رهبری انقلاب به همراه ماهیت دینی عامل دوام انقلاب تا به امروز شد از این رو در مقام تکلیف شرعی خود به شما گفته‌اند به نمایندگان خبرگان رای بدهید چرا که مجلس خبرگان در مقام تضمین رهبری انقلاب و ماهیت دینی در همان شکل و سیره رهبر اول انقلاب این مجلس خبرگان تشکیل می‌شود.

علم‌الهدی یادآور شد: این که ما می‌گوییم امام زمان (عج) یعنی صاحب ما اما، امام باید امامتش در میان مردم محسوس باشد لذا در شرایطی که ایشان در غیب به سر می‌برند، نامه‌ای نوشتند که شما باید به حجت من رجوع کنید و او مجتهد جامع الشرایط است.

وی گفت: شما باید به حجت امام زمان (عج) رجوع کنید و او را انتخاب کنید و در رأس قدرت جامعه خود قرار بدهید تا امامت امام زمان (عج) را در زندگی خود عینیت بدهید لذا تشخیص چنین حجتی نیازمند مراجعه به خبره است، باید گفت خبره فقیه عادل است و فردی است که از جنس فقها باشد و طمع سیاسی ندارد و شخصیت اجتماعی خود را لحاظ نمی‌کند و شما برای اینکه این تکلیف شرعی را انجام بدهید باید به مجتهد عادل مراجعه کنید.

خطیب جمعه مشهد با اشاره به اهمیت شناخت فقیه عادل، تاکید کرد: وقتی به یک مجتهد عادل مراجعه کردید باید سه وکالت به او بدهید، نخست اول وکالت به او بدهید تا حجت امام زمان (عج) را تشخیص بدهد و همچنین از طرف شما با او بیعت و او را انتخاب و همچنین او معصوم نیست و باید بر اعمال او نظارت کند لذا شما این سه وکالت را به عنوان تکلیف شرعی باید به یک مجتهد عادل بدهید.

وی خاطرنشان کرد: باید به دو نکته توجه کنید که اول مشارکت در انتخاب خبرگان است که اگر مشارکت نکنید واجب شرعی خود را ترک کرده و زیر پا گذاشته‌اید همچنین در مرحله دوم انتخاب نماینده خبرگان باید به یک مجتهد عادل سه وکالت شرعی بدهید که بدان معنا است به عدالت و اجتهادش یقین داشته باشید.
علم الهدی بیان کرد: کل جریان خبرگان این است و هیچ عرصه سیاسی و رقابتی مطرح نیست لذا اگر کسی بخواهد در عرصه رقابت سیاسی نماینده مردم شود اولین نقض عدالت صورت گرفته است و اگر هم شما بخواهید با بینش‌های سیاسی به فردی رای بدهید آنگاه شما هم به تکلیف شرعی خود عمل نکرده اید.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه