رفتن به بالا
  • Tuesday - 19 January 2016 - 08:17
  • کد خبر : ۳۳۵۰۰

لینک کوتاه:

وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران اعلام کرد رشد ۲۱.۶ درصدی بودجه آموزش و پرورش/ دو مرحله‌ای شدن دوره آموزشی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی

به گزارش هزار نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه برگزاری اولین جشنواره کشوری خیرین مدرسه‌ساز استان چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران در خصوص استاندارد شدن تمام مدارس کشور، گفت: در طول برنامه ششم توسعه با همکاری دولت، مجلس و مردم، مدارس کشور استاندارد می‌شود و امیدواریم […]

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه برگزاری اولین جشنواره کشوری خیرین مدرسه‌ساز استان چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران در خصوص استاندارد شدن تمام مدارس کشور، گفت: در طول برنامه ششم توسعه با همکاری دولت، مجلس و مردم، مدارس کشور استاندارد می‌شود و امیدواریم در سال 1399 مدرسه‌ای غیرایمن در کشور نداشته باشیم.

وی درخصوص تحصیل دانش‌آموزان در مدارس شبانه‌روزی، اظهار داشت: بیش از 400 هزار دانش‌آموز دوره متوسطه اول و دوم در مدارس شبانه‌روزی مشغول به تحصیل هستند که برای موضوع اسکان و تغذیه آنها اعتباراتی توسط دولت پیش‌بینی شده است، اما کافی نیست.

فانی اضافه کرد: به همین دلیل ما بحث خیرین مدرسه‌یار یا خیرین کمک‌کننده به مدارس شبانه‌روزی‌ها را ذیل جامعه خیرین مدرسه‌ساز ساماندهی کرده‌ایم و امیدوار هستیم بتوانیم مردم نیک‌اندیش را برای اداره مدارس شبانه‌روزی تشویق کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش‌آموزان شبانه‌روزی ساکن روستاها هستند و در آن مناطق به‌علت تعداد کم دانش‌آموز قادر به تأمین مدرسه برای دوره‌های متوسطه نیستیم، گفت: برای این دانش‌آموزان مدارس روستای مرکزی و شبانه‌روزی را ساماندهی می‌کنیم و امیدواریم طرح خیرین کمک‌کننده به مدارس شبانه‌روزی در سال آینده به نتیجه خوبی برسد.

وی از طرح خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش برای ایجاد کمپین حمایت از دانش آموزان مدارس شبانه‌روزی حمایت کرد و افزود: آموزش و پرورش نیز آمادگی دارد تا با همکاری خبرنگاران این حوزه بتواند برای حل مشکل دانش‌آموزان شبانه‌روزی بکوشد.

رشد بودجه آموزش و پرورش

فانی درخصوص بودجه آموزش و پرورش در لایحه بودجه 95، بیان داشت:‌ بودجه آموزش و پرورش رشد 21.6 درصدی را دارد ولی کفایت نمی‌کند و امیدواریم با منابع درآمدی دیگری که توسط مجلس پیش‌بینی می‌شود بتوانیم وظایف‌مان را بهتر انجام دهیم.

وزیر آموزش و پرورش درخصوص آخرین وضعیت پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش، گفت: تا 10 روز دیگر گزینش پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی انجام می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه کلاس‌ها باید از اول مهر 95 آغاز شود در نظر گرفتیم تحصیل این پذیرفته‌شدگان را در دانشگاه فرهنگیان دو مرحله‌ای کنیم که یک مرحله تا قبل از مهر 95 انجام می‌شود و مرحله دوم نیز هنگام تدریس آنها در مدرسه به‌صورت دوره‌های ضمن خدمت انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه