رفتن به بالا
  • Wednesday - 20 January 2016 - 08:14
  • کد خبر : ۳۳۵۲۳
11871

لینک کوتاه:

کبوترانی که امروز پرگشودند به شوق دیدار معبود

با یاد کردن و یادآوری شهدا است که به خودمان عزت و شرف می‌دهیم که وارثان این چنین نیروهای ارزشمندی هستیم و قطعا با مرور زندگی و آرمان­‌های آنها به راحتی می‌توانیم با توطئه­‌های دشمنان این نظام و انقلاب مقابله کنیم.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، با یاد کردن و یادآوری شهدا است که به خودمان عزت و شرف می‌دهیم که وارثان این چنین نیروهای ارزشمندی هستیم و قطعا با مرور زندگی و آرمان­‌های آنها به راحتی می‌توانیم با توطئه­‌های دشمنان این نظام و انقلاب مقابله کنیم.
اسفندیار موسی پور بردسیری،احمد بيدخواني نژادو رضا انجم شعاع از شهدای  والامقام بردسیری می باشند  که در چنین روزی به شهادت رسیده اند .

* شهید اسفندیار موسی پور بردسیری

نام پدر:غلامحسين

تاریخ تولد: 1336

محل شهادت: شلمچه

تاریخ شهادت:1365/10/30

محل دفن: ;کمال آباد

11871

شهید موسی پور، در روز ششم خرداد ماه سال 1363 در روستای کمال آباد از توابع شهرستان بردسیر، در خانواده ای کشاورز و مذهبی بدنیا آمد. دوران کودکی را در خانواده ای مهربان سپری کرد با شکوفا شدن نهال ذهنش راهی مدرسه شد. تحصیلات ابتدایی را در یکی از مدارس روستا تا سال ششم ابتدایی ادامه داد و پس از آن بعلت نبودن مدرسه راهنمایی در روستا ترک تحصیل نمود. مدتی در روستا در کارهای کشاورزی به پدرش کمک می کرد. تا اینکه به عنوان جهادگر در جهاد سازندگی مشغول به کار شد. وی فردی فعال و پرتلاش بود. با خوش برخوردی و اخلاق اسلامی با دیگران رفتار می کرد. در فعالیتهای مذهبی و فرهنگی شرکت فعال داشت از جمله این فعالیتها می توان به شرکت در نماز جمعه و جماعت ، مراسم دعای کمیل و توسل، سوگواری ائمه اطهار (ع)اشاره کرد.تا اینکه خبردار شد رزمندگان اسلام تپه های ا… اکبر را فتح کرده اند. بمحض شنیدن این خبر عده از بچه های پایگاه مقاومت را جمع کرد و گفت باید با هم قله کوه کله گاوی را فتح کنیم. و پرچم جمهوری اسلامی را بر فراز آن نصب نمائیم. با همت فراوان اینکار را انجام دادند. بعدها عشق به جبهه و جنگ وانقلاب وی رابه سوی جبهه ها کشاند . سرانجام پس از مدتها پیکار مردانه و شجاعانه در روز 1365/10/30 در جبهه شلمچه به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

نام خداوند بخشنده مهربانبا سلام درود به امام زمان و نایب برحق امام خمینی و سلام درود به تمام رزمندگان سلحشور جمهوری اسلامی ایران . خدمت برادر عزیزم حسین خسروی سلام  و پس از تقدیم عرض سلام، سلامتی شما را از درگاه ایزد متعال خواسته و خواهانم. امیدوارم حال وجود مبارکت خوب باشد و اگر جویای حال اینجانب برادر خود را خواسته باشید بحمدالله نمعت سلامتی برقرار است و هیچگونه کسالتی نیست بجز دوری بودن شما امیدوارم حال شما خوب باشد و این جنگ تمام می شود و همگی به سلامتی به وطن خواهیم برگشت و سلام مرا به گلی برسانید و سلام مرا به مادرم زهرا برسانید و سلام مرا به همگی قوم و خویش نزدیک برسانید . دعای فراوان به اصغر و احمد و حسن و اکبر و فاطمه برسانید. بگو بچه ها درس بخوانند ، درس بخوانند برادر عزیز از طرف من از بچه ها سرپرستی کن و آنها را از بچه های خودت جدا ندانی و از آنها نگهداری کن و از قول من آنها را ببوس و فاطمه را هم ببوسید و بگوید ا نشاءالله برگشتم برایت یک هدیه ناقابل می آورم و خدمت ابراهیم و محمدیار سلام برسانید و هرکس از حال ما جویا شدند برسان سلام ما را به یک یک آنها برسانید. خداحافظ  – شما را سپردم بخداوند متعال

                ******************************************************************************************

* شهید احمد بيدخواني نژاد

نام پدر:اسماعیل

تاریخ تولد: 1346

محل شهادت: شلمچه

تاریخ شهادت:1365/10/30

محل دفن: گلزاربردسیر

15

          ***********************************************************************************************

* شهید رضا          انجم شعاع

نام پدر:محمود

تاریخ تولد: 1345

محل شهادت: شلمچه

تاریخ شهادت:1365/10/30

محل دفن: بردسیر

12

بنام خدا زندگینامه شهید رضا انجم شعاع شهیدی از دیار پر گل بردسیر در روز دوم تیرماه سال 1345، در شهرستان بردسیر، گلی در گلزار معرفت روئید. پس از سپری نمودن دوران کودکی، راهی مدرسه شد، تحصیلات ابتدایی را با موفقیت پشت سر گذاشت. و پس از آن جهت تحصیل در قطع راهنمایی راهی مدرسه شهید شبستری شد، وی از همان آغاز فردی فعال و موفق بود و در زمینه های فرهنگی و مذهبی فعالیت داشت از جمله این فعالیتها می توان به : شرکت در نماز جمعه و جماعت، راه اندازی انجمن اسلامی مدرسه، برپایی مراسم صبحگاه اشاره کرد. پس از اتمام تحصیل در راهنمایی، پا به مقطع دبیرستان گذاشت و تحصیل خود را در دبیرستان طالقانی آغاز نمود. چند سال اول در بردسیر بود ولی سالهای آخر دبیرستان به رفسنجان عزیمت نمود و در آنجا موفق به اخذ دیپلم بهیاری شد و پس از آن به وی پیشنهاد کار دادند ولی وی قبول نکرد و گفت انشاء ا… خدمت سربازی را به اتمام می رسانم و پس از آن مشغول کار می شوم. مدتی مشغول دفاع از مرزهای میهن اسلامی بود تا اینکه به جبهه عزیمت نمود و پس از مدتها تلاش و پیکار سرانجام در تاریخ 1365/4/19 ، در منطقه عملیاتی شلمچه، در حین عملیات کربلای 5، به آرامی نسیم سحر سر بر بالین شهادت نهاد و به معبودش پیوست. از مهمترین خصوصیات اخلاقی وی می توان به این نکته اشاره کرد که وی فردی خوشرو و خوش برخورد بود و احترام خاصی نسبت به افراد بزرگتر قائل بود. در مقابل همه تواضع و فروتنی داشت. اغلب اوقات در سلام کردن پیشقدم بود و تا جایی که در توان داشت به زیردستان کمک می کرد. در دشت صفا لاله خوشرنگ تویی         پیکارگر و شجاع هر جنگ تویی صد بار نظر بر رخ تو بنمودم             نشناختمت که قلب یکرنگ تویی ستاره تابان عشقش فروزان باد

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


یک دیدگاه برای “کبوترانی که امروز پرگشودند به شوق دیدار معبود”

ارسال دیدگاه