رفتن به بالا
  • Wednesday - 17 February 2016 - 15:01
  • کد خبر : ۳۴۲۱۷
images (5)

لینک کوتاه:

آغاز اجرای واکسیناسیون تب برفکی

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رابر گفت:این طرح از اوایل دی ماه آغاز شده است و تا پایان سال ادامه دارد و هدف از اجرای این طرح پیشگیری از شیوع بیماری تب برفکی با توجه به واگیری بالا و ایجاد خسارت جبران ناپذیر در صنعت دامپروری می باشد.

به گزارش هزار نیوز ؛

دکتر فاطمه موحدی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رابر در گفت و گو با خبرنگار هزار نیوز در رابر اظهار داشت: این طرح از اوایل دی ماه آغاز شده است و تا پایان سال ادامه دارد و هدف از اجرای این طرح پیشگیری از شیوع بیماری تب برفکی با توجه به واگیری بالا و ایجاد خسارت جبران ناپذیر در صنعت دامپروری می باشد.
موحدی با اشاره به اینکه واکسیناسیون تب برفکی در سال چند مرحله اجرا می شود گفت: طرح اجرای واکسیناسیون دام علیه بیماری تب برفکی در چند مرحله در سال اجرا می گردد که سعی می گردد کل جمعیت دام سبک و سنگین  تحت پوشش واکسیناسیون قرار گیرند.
رییس اداره دامپزشکی شهرستان رابر  با اشاره به اینکه بیماری تب برفکی بیماری واگیردار می باشد گفت: بیماری تب برفکی بیماری ویروسی دارای واگیری بسیار بالایی در جمعیت دامی اهلی است که آبریزش از دهان و تبخال های دهانی، لنگش و زخم در بین سم و تب بالا از جمله علایم این بیماری است.
وی افزود : دامداران بایستی ضمن همکاری با اکیپ های واکسیناسیون همچنین با مشاهده این علائم با شماره تلفن 42454920 به اداره دامپزشکی این شهرستان  جهت انجام بررسی های مربوطه اطلاع دهند.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه