رفتن به بالا
  • Sunday - 21 February 2016 - 15:25
  • کد خبر : ۳۴۲۲۰
1486461_319

لینک کوتاه:

ابراز نگرانی BBC از احتمال افت آرای «هاشمی»/اشاره کنایه آمیز توکلی به جلالی

رسانه سلطنتی انگلیس(بی‌بی‌سی) در مقاله‌ای که امروز بر روی خروجی خود قرار داده، مجدداً مسئله تبلیغ برای عدم رای‌آوری آیات جنتی، مصباح و یزدی را پیش کشید.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از خبرگزاری مشرق؛ با نزدیک شدن به زمان برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری، بسته خبری – گزارشی “همراه با انتخابات” با ارائه تحلیل‌ها، اخبارها و رصدهای انتخاباتی از ائتلاف اصولگرایی و دیگر احزاب و تشکل‌ها برای اطلاع مخاطبین منتشر خواهد شد.

13:16

 کواکبیان: لیست اصلاح‌طلبان نیاز به رایزنی‌های بیشتری دارد

ابراز نگرانی BBC از احتمال افت آرای «هاشمی»/ اشاره کنایه آمیز توکلی به جلالیمصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم‌سالاری با اشاره به فهرست ارائه شده اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس اظهار داشت: طبق مصوبه شورای عالی سیاستگذاری بنا بود دبیران کل احزاب بعد از عارف در لیست قرار بگیرند ولی ظاهرا این لیست بر اساس حروف الفبا تنظیم شده است.
وی افزود: این  لیست نیاز به رایزنی‌های بیشتری دارد و لذا ما پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد.

12:35

 یک نمای دیگر از «خودمرکزگرایی» هاشمی

پرویز امینی کارشناس مسائل سیاسی در کانال تلگرام خود نوشت:  در تحلیل‌های مفصلی که پیش‌تر داشتم، به شخصیت شناسی جناب هاشمی پرداختم و «اگوسنتریسم» یا «خودمرکزگرایی» را به عنوان ویژگی اصلی شخصیتی وی تبیین و تحلیل کردم. یکی از تاثیرات این نوع روانشناسی منطبق کردن واقعیات با انتظارات خود، به جای منبطق شدن خود با واقعیات است. در حقیقت، واقعیت آن چیزی نیست که واقعا رخ داده است بلکه واقعیت آن چیزی است که یک فرد خودمرکزگرا می‌خواسته که رخ بدهد.

11:48

 ادعای جدید عارف در مورد لیست اصلاح‌طلبان

محمدرضا عارف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اگر همه لیست اصلاح‌طلبان تأیید صلاحیت می‌شدند بازهم با حامیان دولت و برخی از اعضای فراکسیون رهروان ائتلاف می‌کردید، اظهار داشت: ما با فراکسیون رهروان ائتلاف نکردیم بلکه ائتلاف ما با حامیان دولت شکل گرفت.

11:35

حسادت اصلاح‌طلبان به شعار اقتصادی اصولگرایان

یک روزنامه اصلاح‌طلب، با حسادت به حضور چند اقتصاددان در لیست ائتلاف واحد اصولگرایان، به انتخاب شعار «معیشت، امنیت و پیشرفت» از سوی نامزدهای اصولگرا اعتراض کرد.

11:00

ابراز نگرانی BBC از احتمال افت آرای «هاشمی»/ اشاره کنایه آمیز توکلی به جلالی مطهری: قراردادن نامم در لیست اصلاح‌طلبان به درخواست خودشان بوده نه من

نماینده مجلس شورای اسلامی درباره علت قرار گرفتن نام وی در لیست اصلاح‌طلبان و عدم قرارگرفتن نام عارف در لیست صدای ملت گفت: اینکه اصلاح‌طلبان و حامیان دولت نام من را در لیست‌شان قرار دادند خواست خودشان بود نه درخواست من.
وی افزود: اسم آقای عارف را در لیست صدای ملت قرار ندادیم چون با هم بده بستان سیاسی نداریم. ما جریان جدیدی هستیم و نمی‌خواهیم تابلوی اصلاح‌طلبی یا اصولگرایی مصطلح باشیم.

10:30

بی‌بی‌سی انگلیس درباره “احتمال افت آرای هاشمی” رسماً ابراز نگرانی کرد

ابراز نگرانی BBC از احتمال افت آرای «هاشمی»/ اشاره کنایه آمیز توکلی به جلالیرسانه رژیم سلطنتی انگلیس(بی‌بی‌سی) در مقاله‌ای که امروز بر روی خروجی خود قرار داده، مجدداً مسئله تبلیغ برای عدم رای‌آوری آیات جنتی، مصباح و یزدی را پیش کشیده است.

بی‌بی‌سی که هفته گذشته در مقاله‌ دیگری خواستار عدم رای به سه فقیه مذکور و به جای آن رای به یکی از فهرست‌های انتخاباتی خبرگان شده بود، در مقاله امروز خود به بررسی احتمال رخداد  چنین اتفاقی در انتخابات ایران پرداخته است.

نویسنده این مقاله که به نظر می رسد در انتقاد به نابلدی سیاسی نویسنده مقاله پیشین بی‌بی‌سی دست به قلم برده است، ضمن بررسی احتمالات موجود بر مبنای شیوه رای دهی مردم تهران در انتخابات‌های پیشین، رسماً ابراز نگرانی کرده است که دمیدن به چنین مسئله‌ای در تهران ممکن است آرای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را کاهش داده و حتی وی را تا رتبه‌های هشتم و نهم راه‌یافتگان به مجلس خبرگان از تهران نیز تنزل دهد.

9:20

رحمانی فضلی در برنامه نگاه یک:
بیش از یک میلیون نفر انتخابات 7 اسفند را برگزار می‌کنند

کنایه هاشمی به رای 3 درصدی روحانی/ وزیر کشور: بیش از یک میلیون نفر انتخابات 7 اسفند را برگزار می‌کنند/ اشاره کنایه‌آمیز توکلی به کاظم جلالیعبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با حضور در برنامه تلویزیونی «نگاه یک» به تشریح آخرین اقدامات وزارت کشور برای برگزاری انتخابات پیش رو پرداخت و اظهارداشت: ما از فروردین ماه، اقدامات اولیه را برای برگزاری انتخابات شروع کردیم و هماهنگی‌های لازم با همه دستگاه‌های مرتبط با انتخابات در زمینه امنیت، نظارت، اجرا، پشتیبانی و رسانه‌ای صورت گرفت و تاکنون نیز هماهنگی و تعامل در حد بسیار بالایی اتفاق افتاده است.

وزر کشور با بیان اینکه در مرحله احراز صلاحیت‌ داوطلبان انتخابات، طبق قانون عمل شد، گفت: با تلاش و تعامل مثبت این اقدام انجام گرفت و مشکلی در این زمینه وجود نداشت.

9:00

 طرح 3 فوریتی جناح چپ برای عدم برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری

جناح چپ كه اكثریت مجلس سوم را در دست داشت٬ پس از مصوبه مجلس خبرگان رهبری و اعطای اختیار تائید صلاحیت داوطلبان این مجلس به شورای نگهبان٬ تلاش كردند تا با ارائه طرحی3 فوریتی٬ انتخابات خبرگان رهبری را به تعویق بیندازند. این طرح با هوشیاری جناح راست ناكام ماند.

8:33

کنایه هاشمی به رای 3 درصدی روحانی/ وزیر کشور: بیش از یک میلیون نفر انتخابات 7 اسفند را برگزار می‌کنند/ اشاره کنایه‌آمیز توکلی به کاظم جلالی کنایه توکلی به جلالی: دوستان به حرف‌هایی که میزدند اعتقاد راسخی نداشتند

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس احوالات رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان که به فهرست اصلاح طلبان پیوسته است را با نقل حدیثی از حضرت علی«ع» توصیف کرد و گفت: خیلی عجیب است که فردی به گروه سیاسی اصولگرا معتقد باشد و به این امر توجه نکند و در لیستی قرار بگیرد که تکلیف شان را با برخی امور مشخص نمی کنند.
وی گفت: حضرت علی می فرماید: فى تَقَلُّبِ الاْحْوالِ عُلِمَ جَواهِرُ الرِّجالِ «در گردش روزگار جوهر افراد مشخص می شود.»

8:00

جدول/ 69 کاندیدای اصلاح‌طلب برای 30 کرسی رقابت می‌کنند

بررسی لیست‌های مختلفی که از سوی اصلاح‌طبان و مؤتلفین آن‌ها منتشر شده نشان می‌دهد که 69 نفر از سوی این جناح برای رقابت بر سر 30 کرسی در تهران به مردم معرفی شده‌اند. اسامی این 69 نفر را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

کنایه هاشمی به رای 3 درصدی روحانی/ وزیر کشور: بیش از یک میلیون نفر انتخابات 7 اسفند را برگزار می‌کنند/ اشاره کنایه‌آمیز توکلی به کاظم جلالی

7:18

 هاشمی رفسنجانی: با حمایت من رای روحانی از ۳ درصد به بالای ۵۰ درصد رفت

هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر دیروز در جمع اعضای ستادهای انتخاباتی مردمی و ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در حسینیه جماران تأکید کرد: افراد شناخته‌ شده‌ای که رد صلاحیت شدند، باید افرادی که نامدار نیستند را به جامعه معرفی کنند تا در انتخابات پیروز شوند، همان طور که بنده بعد از رد صلاحیتم در انتخابات ریاست جمهوری از آقای روحانی حمایت کردم و ظرف یک هفته آقای دکتر روحانی که دارای 3 در صد رای بیشتر نبود به بالای 50 درصد رای رسید.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه