رفتن به بالا
  • Saturday - 20 February 2016 - 22:40
  • کد خبر : ۳۴۱۷۷
358889_175

لینک کوتاه:

توصیه انتخاباتی دشمن؛ راهبرد نفوذ/ هفتم اسفند باید تبدیل به «نه به انگلیس» شود/افت در علم، اقتصاد و ورزش؛نتیجه 2 سال تعامل با آمریکا

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: قبلا می گفتند در انتخابات شرکت نکنید اما اکنون با توسل به راهبرد نفوذ می گویند به فردی که ما می‌گوییم رای دهید.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از خبرنگار سیاسی خبرگزاری بسیج، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین عصر امروز در برنامه نهضت روشنگری سپاه ناحیه مقاومت کربلا با حضور اعضای شورای حوزه های مقاومت و سرگروه های حلقه های صالحین و با محوریت مسائل مرتبط به انتخابات پیش رو که در سالن شهید تهرانی مقدم سازمان پدافند غیرعامل برگزار شد، در سخنانی با اشاره به نقشه غرب برای نفوذ گفت: جیسون رضائیان نمونه بارز از نفوذ است که توسط آمریکا صورت گرفت.

نفوذ، آخرین راهکار آمریکا

نقدی ادامه داد: آمریکا در رابطه با رفتارش با ایران با شکست مواجه شده و الان از راه نفوذ می خواهد کشور را از داخل دچار استحاله کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: قبلا می گفتند در انتخابات شرکت نکنید اما اکنون با توسل به راهبرد نفوذ می گویند به فردی که ما می‌گوییم رای دهید.

نقدی با اشاره به آدرس غلط آمریکا که پی در پی القا می شود تصریح کرد: آمریکا می‌خواهد القا کند که پیشرفت علمی و فنی و شکوفایی اقتصادی در گرو تعامل با آمریکاست در حالی که پیشرفتهای بزرگ ایران در دوره مبارزه با آمریکا به دست آمده است.

وی با اشاره به وضعیت ایران در قبل از انقلاب بیان داشت: در دوره تعامل و دوستی با آمریکا که قل از انقلاب بود، نکبت بار ترین وضع را داشتیم؛ ببینید امروز دوستان و تعامل کنندگان با آمریکا چه وضع نکبت باری دارند.

رابطه با آمریکا و روند نزولی پیشرفت

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با انتقاد از برخی خوش بینی ها نسبت به شیطان بزرگ تاکید کرد: نتیجه دو سال و نیم تعامل با آمریکا، افت علمی، اقتصادی، ورزشی و اجتماعی است.

نقدی در ادامه با اشاره به مصادیق ضررهای حاصل از تعامل دولت با آمریکا خاطرنشان کرد: افزایش روند بیکاری، کاهش قیمت نفت، کاهش ارزش پول ملی، افت علمی و افزایش سن ازدواج، عوایدی است که از تعامل دو سال نیم گذشته با آمریکا به دست آمده است.

وی در توضیح بیشتر گفت: افزایش طلاق، افت در ورزش، افزایش پرونده های قضایی و توقف بخش اعظم پروژه های عمرانی و پیشرفت کشور نیز در همین چارچوب ارزیابی می شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با انتقاد از نگاه سرمایه داری در اقتصاد اظهار کرد: اقتصاد شیخ نشینی باعث فقر برای مردم می شود. ارتباط با آمریکا می تواند باعث افزایش این نوع نگاه اقتصادی شود یعنی اینکه نفت بفروشیم و از آنها خرید کنیم.

چشم طمع دشمن به انتخابات ایران

نقدی با اشاره به هشدارهای انتخاباتی رهبر انقلاب تاکید کرد: ایشان تاکید داشته اند باید مراقب نفوذ فردی و جریانی مستکبران و آمریکا باشیم.

سردار نقدی با اشاره به برگزاری انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه گفت: آیا این انتخاباتی که ما پیش رو داریم، انتخاب و رقابت بین جناح ها و حادثه ای است که سرنوشت کشور را تعیین می کند؟ پاسخ آن را رهبرعزیزمان فرموده اند، اینکه در این روزها، شرایط حساسی را پشت سر می گذاریم و آمریکا چشم طمع به انتخابات ما دوخته است و و به دنبال تغییر در کشور است.

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب می خواهند ما متحول به سمت عقب شویم و مهمترین هدفشان خشکاندن ریشه های درخت انقلاب است و در حال حاضر مهمترین درگیری بین ما و آنها، درگیری میان استکبار و اسلام است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد:دشمن همیشه نسبت به انقلاب اسلامی احساس خطر کرده است چرا که می داند این انقلاب اسلامی از مرزهای کشورمان فراتر رفته و به عنوان یک الگوی برتر در دنیا معرفی شده است؛ انقلابی که بدون هیچ وابستگی به آنها، به علم و آگاهی دست یافته و بدون تکیه بر مستکبرین و زورگویان، روند رو به رشد را طی کرده و این پیام انقلاب اسلامی است.

انقلاب اسلامی،زنگ خطری برای استکبار

سردار نقدی در ادامه با اشاره به احساس خطر دشمن از وجود انقلاب اسلامی تاکید کرد: دشمن از این هراس دارد که موج انقلاب اسلامی همچنان به حرکت خودش ادامه دهد و موجب بیدارهای بزرگ در کشورها شود و به همین دلیل احساس خطر می کنند و همه امکانات خود را بکار می گیرند تا در داخل انقلاب اسلامی ما نفوذ کنند. دلیلش مشخص است؛ چون 37 سال است با ما درگیر بوده اند و به جز شکست چیزی به دست نیاورده اند.

وی اضافه کرد: اجرای کودتا،حضور جنگنده های نظامی آمریکا در طبس،پناه دادن به شاه خائن،تحریک کردن صدام برای حمله به ایران و حمایت از آن، حمله به هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس، تحریم، نقش موثر در فتنه سال 78 و 88 و… از جمله مواردی است که به ما تحمیل کردند تا تابع آنها باشیم اما نشد و بعد از شکست های فراوان مقابل اراده ملت ایران، به ناچار به جنگ اقتصادی روی آوردند و تحریم های جدیدی را بر علیه ایران تحمیل نمودند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه ابراز داشت: جمع بندی آمریکا از شکسته فتنه 88 این بود که با تحریم و فشار اقتصادی مردم ایران را تحت فشار قرار داده و به خیابان ها بکشد؛ به طوری که معاون خزانه داری امریکا شخصا با سفر به کشورهای مختلف آنها را متقاعد کند تا به تحریم های همه جانبه علیه ایران پایبند باشند و تحلیلشان این بود که در نهایت پس از 3 تا 6 ماه با شورش مردم ایران اوضاع به نفع آنها تغییر خواهد کرد اما  4 سال و نیم از تحریم ها گذشته بود و خودشان اعلام کردند که تحریم ها نتوانست ایران را در برابر آنها تسلیم کند.

شباهت فریب های آمریکا و عمرو عاص

وی با بیان اشاره به اینکه رئیس جمهور آمریکا اذعان کرده است که تحریم‌ها به نتیجه نمی‌رسد و ما باید با ایران مذاکره کنیم، گفت: بارها این حرف توسط وزیر خارجه آمریکا در کنگره آمریکا در دفاع از برجام گفته شد که مجبور بودیم مذاکره کنیم و این موضوع نشان از شکست آنها در تمام حوزه‌ها و موارد دارد و باید گفت امروز آمریکا در همه عرصه‌ها با هر توطئه‌ای که بوده شکست خورده است.

سردار نقدی با بیان اینکه دشمن از گفتن اینکه در برابر ایران اسلامی شکست خورده عاجز است، گفت: دشمنی که همه نقشه ها و نیرنگ هایشان در برابر انقلاب اسلامی شکست خورده است باید چه کند؟ قاعدتا اگر درس عبرت گرفته باشد باید بگوید ما جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت شناختیم و قاعده اش این است اما متکبر است و غرورش اجازه این کار را نمی دهد، چون وحشی است و تفکرات قرون وسطایی دارد و در چنین ماهیتی است که دشمن خودش را دوست معرفی می کند و از راه دوستی می خواهد نقشه های خود را پیاده کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه “نفوذ” یکی از نقشه های آمریکاست، گفت:رهبرمان فرموده اند که آخرین بخت و شانس آمریکا بعد از همه شکست ها و سرافکندگی هایش، نفوذ است، یعنی اینکه یک لشکر شکست خورده می خواهد از راه چرب زبانی و میل به دوستی، به بدنه کشور نفوذ کند؛ همانند حیله عمروعاص که وقتی دید در مقابل لشکر امام علی(ع) در حال شکست است، قرآن را بر سرنیزه ها برد و اعلام دوستی کرد و توانست عوام فریبی کند و نتیجه اش این شد که چنین سال بعد، یزد شراب خوار  از روی ناعدالتی خلافت مسلمین را بدست بگیرد.

وی ضمن تاکید بر هوشیاری ملت ایران در برابر نفوذ و دوستی دروغین آمریکا افزود: اگر در برابر ادعای دوستی دشمن فریب نخوریم، اتفاقات مهمی در عالم اتفاق خواهد افتاد و دشمن در برابر ما عقب نشینی خواهد کرد اما اگر فریب بخوریم همه دستاورهای انقلاب از بین می رود  و خون 230هزار شهید، ایثار و از گذشتگی صدها هزار جانباز در مقابله با دشمنان اسلام به هدر می رود.

“جیسون رضائیان” نمونه نفوذ فردی

سردار نقدی با اشاره به لزوم مقابله با نفوذ فرهنگی و فردی دشمن افزود: “جیسون رضاییان” که اخیرا آزاد شد شخص جاسوسی بود و اطلاعات برخی شخصیت ها را در اختیار داشت و بر تصمیمات کلان تاثیر گذاری داشت؛ به حدی که طعم آدامس برخی از مسئولان ما را می دانست و برای این شخص که در ظاهر خبرنگار بود، دولت آمریکا یک میلیادر و هفتصد و پنجاه میلیون دلار از پول های بلوکه شده کشورمان را آزاد کرد که این موضوع نشان دهنده اهمیت رضاییان برای دولت آمریکا است و رضاییان یک نمونه بارز نفوذ فردی بود.

وی افزود: سازمان های جاسوسی آمریکا برای نفوذ در منطقه و کشورمان از هر تلاشی دریغ نمی کنند؛ آمریکا دارای مخوف ترین سازمان های جاسوسی است که شکنجه گاه های متعددی دارد اما این سازمان های جاسوسی تغییر ظاهر داده اند و به عنوان سازمان های مردم نهاد  و NGO فعالیت می کنند و دلسوز ملت های دنیا شده اند و با راه اندازی موسساتی همچون حمایت از کودکان، حقوق بشر، حقوق زنان و…قصد نفوذ به کشورهایی همچون ایران را دارند.

رئیس سازمان بسیج مستضفعین با بیان اینکه یکی از القائاتی که توسط برخی در داخل کشور مطرح می شود این است که دولت آمریکا آن دولت گذشته نیست و رفتارش در برخورد با کشورمان تغییر کرده است،بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر خود تاکید کردند دولت آمریکا همان آمریکای سابق بوش و ریگان است و اگر بتواند به کشورمان حمله می کند،موضوع دیگری که توسط القا می شود این است که تنها راه پیشرفت کشورمان ارتباط با آمریکا است و بسیج و سپاه عامل خشونت هستند و به تخریب نهادهای ارزشی کشورمان می پردازند.

ضعف دیپلماسی ایران و بدعهدی آمریکا

وی افزود: آمریکایی که از راه نیرنگ و دوستی قصد نفوذ به داخل کشور را دارد،هرگز به تعهدات خود عمل نکرده است و هنوز مدتی کوتاهی از تفاهم بر سر برجام نگذشته بود که 15 قانون علیه ایران را به کنگره فرستادند که تا کنون 4 نمونه از آن بر علیه ما تصویب شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعین با اشاره به دیپلماسی دولت مردان ایران گفت: دیپلماسی اگر قوی بود، هیچ وقت دیپلمات های ما وسط مذاکره خودشان را ضعیف نشان نمی دادند، اگر دیپلماسی بلد بودند هرگز نمی گفتند که آمریکا با فشار دادن بر یک دکمه می تواند تمام نیروهای مسلح ایران را از بین ببرد،دیپلماسی به این نیست که خود را ضعیف و خار نشان دهی؛ در این صورت هرگز نمی توان از طرف مقابل امتیاز بالایی گرفت.

سردار نقدی ادامه داد: اگر امریکا قادر بود نیروهای مسلح ایران را با فشار دادن یک دکمه از بین ببرد، غزه را نابود می کرد، حزب الله لبنان را شکست می داد.

وی افزود:نفوذ فردی و نفوذ جریانی از جمله مواردی است که دشمن از طریق آن قصد تغییر سبک زندگی، تغییر آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی را دارد و هدفش آن است که ملت ایران را به طرفی سوق دهد که همانند آمریکا فکر کنند.

نفوذ جریانی و تلاش برای تغییر سبک زندگی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به مواردی که منشا گرفته از نفوذ جریانی است، گفت: نفوذ جریانی یعنی اینکه به ایران القا کنند که شکوفایی اقتصادی در گروه ارتباط با آمریکاست، بدون اتکا به شرق و غرب نمی توان پیشرفت کرد،امریکا عوض شده و رفتارش همانند سابق نیست، دلیلی ندارد که برای آزادسازی بیت المقدس از دست رژیم عاصب صهیونیست تلاش کنیم، آرامش ما در گروه دست برداشتن از آرمانهایمان است، رفا و آسایش ما در گروه سبک زندگی به روش آمریکاست و…

سردار نقدی افزود: یکی از القاهای برخی افراد داخلی این است که می‌گویند پیشرفت ما در عرصه‌های گوناگون در گروی سازش با آمریکا است. 50 سال وضعیت ما با آمریکا این چنین بود، به نحوی که در شهر‌هایمان پزشک‌های بنگلادشی و هندی مردم ما را معالجه می‌کردند و این ثمره دوستی با آمریکا بود؛همچنین در بعد مسایل عمرانی بسیاری از جاده‌های ترانزیتی ما خاکی بود لذا وضع ایرانی که روزی 6 میلیون نفت می‌فروخت این چنین بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: وضع دوستان آمریکا به گونه‌ای است که کشوری مانند عربستان روزی 10 میلیون بشکه نفت از آن خارج می‌شود اما مردمش وضعیت فقیرانه‌ای در مناطق مختلف دارند.

دخالت آشکار دشمنان انقلاب در انتخابات داخلی ایران

سردار نقدی با اشاره به دخالت بارز دشمن در انتخابات اسفند ماه گفت: دشمنی همچون انگلیس به طور آشکار در انتخابات داخلی ایران دخالت می کند؛ اینکه قبل از برگزاری انتخابات سفارت خودش را در تهران باز می کند و به ما می گوید که به چه کسی باید رای بدهیم؟! ما هزاران شهید داده ایم که آزاد زندگی کنیم و تصمیم بگیریم، نه اینکه از انگلیس تعیین تکلیف بشنویم؛ این دخالت های بارز به دلیل رفتارهای برخی از مسئولان داخلی کشورمان است که آنها را به جایی سوق داده اند که برای ما تعیین تکلیف می کنند.

وی تاکید کرد: روز 7 اسفند با حضور حماسی مردم انقلابی کشورمان باید تبدیل به روز«نه» گفتن به استعمار انگلیس باشد؛ چرا که از طریق رسانه های خود اعلام می کنند که به برخی از فقهای خود رای ندهیم، در حالی که آنها وارسته ترین و پاک ترین فقهای ما هستند و دلیل این کارشان عدم نفوذ در آنهاست و انگلیس به دنبال افرادی است که با نفوذ در آنها، قراردادهای استعماری نفت با ایران امضا کند.

سردار نقدی گفت:بوی قراردادهای استعماری نفت، انگلیسی ها را نشئه کرده است و آنها طمع کرده اند که با تشکیل مجلسی مشتاق غرب می توانند منابع ما را به تاراج ببرند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان خاطر نشان کرد: ایرانیان زیر بار حیله و نیرنگ های انگلیس نمی روند و در روز 7 اسفند به افرادی رای می دهند که هرگز کشورمان را به بیگانگان نمی فروشند.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه