رفتن به بالا
  • Wednesday - 3 February 2016 - 10:59
  • کد خبر : ۳۳۷۶۸
90

لینک کوتاه:

فیلم /حضور کوتاه گزارشگر برنامه نود در بردسیر /عدم توجه به مهمترین مشکلات ورزش شهرستان

در برنامه ۱۲ بهمن نود ، ایران نود کرمان شامل سفر به سیرجان و بردسیر و بررسی فوتبال این شهرها از شبکه سه پخش شد .

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، در برنامه ۱۲ بهمن نود ، ایران نود کرمان شامل سفر به سیرجان و بردسیر و بررسی فوتبال این شهرها از شبکه سه پخش شد .

حضور گزارشگر برنامه نود در بردسیر مستلزم زمان بیشتر برای  بررسی مشکلات ورزش شهرستان بردسیر بود که  متاسفانه  به چند دقیقه  بسنده کرد و خیلی کوتاه از شیکه سه پخش شد .

مهمترین  مشکلات ورزش شهرستان بردسیر 

شهرستان بردسیر که  نزدیک ترین شهرستان به استان به شمار می آید در طول سالیان متمادی با مشکلات و کمبود های بسیاری در امر ورزش مواجه بوده و این مهم فرصت های بسیار خوبی را از جوانان مستعد این شهرستان گرفته است.

این شهرستان  در طول سالیان گذشته نقشی موثر و تعیین کننده ای در استان و منطقه داشته و همیشه مردم این شهرستان در تمام صحنه های انقلاب اسلامی به ویژه صحنه های ورزشی نقش مهمی را ایفا کرده است مردمی با پیشینه بسیار غنی علمی‌، فرهنگی‌، ورزشی‌، سیاسی و غیره ؛مردمی ولایت‌مدار‌، با ایمان

سالهای متمادی است که شهرستان بردسیر  به عنوان  یکی از قطب های ورزشی استان شناخته می شود و در هر مسابقه ورزشی که در سطح استان برگزار می شود نام ورزشکاران بردسیر نیز به گوش می رسد .

تا  چند سال پیش شهرستان بردسیر با دارا بودن چنین جمعیتی جوانی از نبود سالن ها و میادین ورزشی به شدت رنج می برد و در سطح شهرستان تنها یک سالن و یک زمین فوتبال وجود داشت که البته هنوز هم تنها زمین چمن شهرستان همین زمین چمن است که در روی آن جز بازی فوتبال هر کاری میتوان کرد ولی به مرور زمان  تعداد سالن های ورزشی در شهرستان رو به افزایش گذاشت .

با این افزایش سالن ها در مناطق مختلف نور امیدی در دل جوانان این سامان شروع به تابیدن کرد ولی متاسفانه این نور با واگذاری سالن ها به بخش خصوصی کم‌سو شد زیرا مردم با توجه به مبلغی که پرداخت می کنند سرویس می گیرند که متاسفانه این مهم تا الان محقق نشده است. چون رقابت در گرفتن اجاره سالن های ورزشی خیلی بیشتر هست و کسانیکه سالن ها را اجاره میکنند با قیمت خیلی بالا اجاره میکنند مجبور هستند بخاطر ضرر نکردن از امکانات سالن ها نظیر گرمایی و نور کم کنند که ورزشکاران مجبور هستند با این شرایط خود را وفق دهند

نبود اسپانسر مشکل لاینحل ورزش بردسیر 

یکی دیگر از مشکلات جوانان این شهرستان در امر ورزش نبود اسپانسر برای تیم های ورزشی مختلف بردسیری  در رشته های گوناگون است تا جای که بسیاری از تیم ها و ورزشکاران این شهرستان  مجبور هستند به علت نداشتن هزینه شرکت در مسابقات ورزشی از حضوردر این مسابقات انصراف دهند و یا شخص و یا ارگانی به تنهایی بار مسئولیت را بر عهده گیرد که در این راه به مشکلات اساسی بر خواهد خورد.حتی عمده مشکل تیم ها جهت اعزام به مسابقات ورزشی خودرو می باشد که اداره ورزش و جوانان یک مینی بوس هم ندارد تا در اختیار تیم های ورزشی بگذارد.

در گذشته ورزشکاران حرفهای از همین زمینهای خاکی حاشیه شهرها شروع میکردند و تا مراحل بالای قهرمانی میرسیدند، از آنجایی که تعداد زمینهای خاکی و ورزشکاران محلات زیاد بود، انتخاب و گزینش ورزشکاران نیز برای مربیان راحت بود.

 جامهای متعددی که ورزشکاران محل با هزینه شخصی و ورودی تیمها برگزار میکردند، امروزه تقریباً به خاطرهها پیوسته است و مسابقات ورزشی اکثرا دولتی شدهاند و بیشتر در ماه رمضان و مسابقات بین آموزشگاهی خلاصه میشوند.

خصوصی شدن مکان های ورزشی، نبود اسپانسر و به کما رفتن ورزش محلات را می توان از مهم ترین مشکلات ورزشی شهرستان دانست هر چند  اداره ورزش و جوانان این شهرستان تلاش های فراوانی برای گذر از این مشکلات داشته است ولی رفع این مشکلات به تنهایی از عهده اداره ورزش و جوانان خارج است و برای برون رفت از این مشکلات تمام مسئولان شهری می بایست هم رنگ و هم دل باشند زیرا آینده فرزندان این شهر در گرو همین رفع مشکلات است.

اگر به سالن های ورزشی  شهرستان نگاهی بیندازیم، ‌خواهیم دید که تمام سانس‌های این سالن ها  از قبل رزرو شده و این نشان از شور و اشتیاق این جوانان دارد.

این درحالی است که چندین سال است شهرستان بردسیر  آنطور که باید و شاید نتوانسته در مسابقات استانی در رشته های مختلف بدرخشد هر چند با این وضعیت موجود نیز جوانان این شهرستان در فوتبال، بوکس ، ورزش های رزمی و دیگر ورزش ها با استفاده از توانایی های خود موفق به کسب افتخار می شوند و باوجود قهرمانی های متعدد از جمله ورزشکاران رزمی ، نبود سالن مجهز تمرین ، کمبود وسایل حمل ونقل و کمبود اعتبارات از مشکلات عدیدیه این ورزشکاران می باشد.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه