رفتن به بالا
  • Wednesday - 17 February 2016 - 14:37
  • کد خبر : ۳۴۲۱۱
دانلود

لینک کوتاه:

مایه‌کوبی رایگان دام‌های شهرستان رابر علیه بیماری تب برفکی

رئیس شبکه دامپزشکی رابر گفت: از 25 بهمن‌ماه فاز سوم واکسیناسیون رایگان دام سنگین علیه بیماری تب برفکی در این شهرستان آغاز می‌شود.

به گزارش هزار نیوز ؛

دکتر فاطمه موحدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار هزارنیوز در رابر اظهار کرد: از 25 بهمن‌ماه فاز سوم واکسیناسیون رایگان و هدفمند واحدهای صنعتی دام سنگین علیه بیماری تب برفکی در این شهرستان توسط اکیپ‌های مبارزه بخش دولتی آغاز می‌شود.

وی افزود: واحدهای صنعتی که از آخرین تاریخ مایه‌کوبی دام‌های آنها چهار ماه گذشته است باید مجدد‌اً علیه این بیماری واکسینه شوند.

ایشان اظهار داشت: همچنین واکسن جدید سبب پوشش ایمنی علیه سویه تیپ A است و در این مرحله دامداری‌های مجاور کشتارگاه و مکان‌هایی که تراکم واحدهای صنعتی‌ در آنها زیاد است در اولویت قرار دارند.

موحدی در مورد بیماری تب برفکی خاطرنشان کرد: عامل تب برفکی یک ویروس است که سبب می‌شود دهان و سم حیوانات تاول بزند و خسارات سنگینی به صنعت دامداری وارد می‌کند.

 

ایشان در پایان از دامداران خواست همکاری وهماهنگی لازم را با اکیپ های عملیاتی واکسیناسیون این شبکه داشته باشند و افزود باتوجه به اینکه بیماری تب برفکی بسیار وگیردار است، قبل از ورود دام به گله از استان و شهرستان‌های دیگر با شبکه دامپزشکی این شهرستان هماهنگی‌های لازم صورت گرفته تا از شیوع بیماری تب برفکی در سطح گله جلوگیری به عمل آید.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه