رفتن به بالا
  • Saturday - 20 February 2016 - 01:09
  • کد خبر : ۳۴۱۵۲
دانلود (2)

لینک کوتاه:

نماینده باید در همه زمینه ها تعهد داشته باشد…

انتخابات مجلس شورای اسلامی یکی از مهمترین و سرنوشت ساز ترین انتخابات کشور است اما آن چیز که در این میان شایان ذکر است توجه کاندیداها به خواسته ها و انتظاراتی است که مردم بردسیر از تنها نماینده آینده شهرستان خود دارند

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز؛ انتخابات مجلس برای دهمین دوره و انتخابات خبرگان رهبری به طور همزمان روز جمعه ۷ اسفند ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار خواهد شد و این درحالی است که تنها 7 روز به انتخابات دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب و همچنین حامیان دولت جهت سیطره برتنها کرسی شهرستان بردسیر و سیرجان در مجلس شورای اسلامی زمان باقی مانده است.

انتخابات مجلس شورای اسلامی یکی از مهمترین و سرنوشت ساز ترین انتخابات کشور است و بدون شک انتخابات پیش روی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان بردسیر با رقابت سنگین و سختی از سوی داوطلبان همراه خواهد بود. اما آن چیز که در این میان شایان ذکر است توجه کاندیداها به خواسته ها و انتظاراتی است که مردم بردسیر از تنها نماینده آینده شهرستان خود دارند.

همچنین باتوجه به شروع تبلیغات نامزدهای انتخاباتی، نامزدها باید بدانند که اساس کار تبلیغات در ستاد انتخاباتی کاندیداها باید بر مبنای صداقت و راستگویی استوار باشد و در فعالیت تبلیغاتی وعده هایی را مطرح نکنند که ارتباطی با حیطه اختیارات و وظایف نماینده مجلس ندارد چراکه در صورتی که وعده هایی مغایر با اختیارات خود داده باشند، بعد از راهیابی به مجلس به طور قطع توانایی تحقق آنها را نخواهند داشت و در نهایت جایگاه مجلس و بالاتر از آن نظام صدمه دیده و باعث خواهد شد تا اعتماد مردم سلب شود.

نماینده باید در همه ی زمینه ها تعهد داشته باشد

امام جمعه شهرستان بردسیر حضور گسترده مردم پای صندوق های رای را، نقش بر آب شدن امید همه ی دشمنان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: مردم باید نماینده ای را انتخاب کنند که اصلح باشد و نماینده اصلح فردی است که در همه ی زمینه ها تعهد داشته باشد و انسانی مطلع و مجرب و کاردان باشد.

نماینده باید درد بیکاری مردم را ببیند

سعید یکی از جوانان جویای کار شهرستان در گفتگو با خبرنگار هزارنیوز گفت: با وجود معادن و صنایع موجود در شهرستان، متاسفانه نیروهای غیربومی بیشتر بکار گرفته شده است و در حال حاضر مهمترین دغدغه جوانان شهرستان ما بیکاری است و معیشت مردم بسیار تنگ شده است، نماینده باید درد بیکاری مردم را ببیند و به فکر چاره باشد و بعد شعار دهد.

وی ادامه داد: بهتر است نماینده آینده مجلس سعی کند تا در انتخاب مدیران شهرستان از نیروهای تخصصی بومی بیشتر استفاده کند چرا که نیروهای بومی با مشکلات شهرستان آشنایی بیشتری دارند.

جوان دیگری به کمبود امکانات رفاهی، آموزشی و تفریحی در شهرستان اشاره کرد و گفت: امکانات شهر به اندازه ای نیست که مردم انگیزه ای برای ماندن در شهرستان را داشته باشند، شهر ما فاقد امکانات تفریحی و سرگرمی و آموزشی است.

نماینده باید در چهارچوب فرمایشات مقام معظم رهبری حرکت کند

یکی از روحانیون شهرستان شرکت در انتخابات را از وظایف شرعی همه افراد دانست و گفت: باید فردی را به عنوان نماینده انتخاب کنیم که شایستگی کرسی نمایندگی مجلس را داشته باشد.

وی ادامه داد:نماینده باید در چهارچوب فرمایشات مقام معظم رهبری حرکت کند و تعهد و تخصصص لازم را داشته باشد.

عظیمی نیز یکی دیگر از روحانیون جوان شهرستان انتظار خودش از نماینده مجلس را صداقت دانست و گفت: هر شخصی لیاقت اشغال کرسی های بهارستان را ندارد بنابراین مردم باید در انتخاب خود دقت کنند و نماینده ای را انتخاب کنند که صادق و راستگو باشد. نماینده ای که با هزینه های گزاف و پولی که منبعش معلوم نیست تبلیغات بسیار می کند، فرد مناسبی برای مجلس نیست.

نماینده باید هم سطح مردم باشد و هدفش خدمت به مردم باشد

کشاورز میانسال بردسیری انتظارش از نماینده اش را حضور سالم در انتخابات اعلام کرد و گفت: نماینده باید هم سطح مردم باشد و مردم مستضعف را درک کند نماینده ای که سطح زندگی آن خیلی بالاتر از مردم است و هم اکنون در تبلیغات هزینه های گزافی خرج می کند پس از راهیابی به مجلس، مستضعفین و قشر پایین جامعه را درک نمی کند و نمی تواند از حقوق آن ها دفاع کند.

کشاورز دیگری  انتظارش از نماینده اش را خدمت به مردم دانست و گفت: نماینده واقعی کسی است که هدفش خدمت به مردم باشد و برای مردم کار کند نه برای ریاست.

وی افزود:نماینده باید دلسوز مردم باشد و در میان مردم حضور پیدا کند تا بتواند صدای مردم منطقه خود باشد نه اینکه در کرسی های بهارستان بشیند و از درددل مردم بی خبر باشد.

نماینده باید از سطح علمی بالایی برخوردار باشد

صالح دانشجوی ترم آخر دانشگاه گفت: نماینده باید سطح علمی بالایی داشته باشد و از آگاهی بالایی برخوردار باشد و جهت توسعه شهر و دانشگاه های شهر تمام تلاش خود را بکند.

این دانشجوی جوان بیشترین مشکل قشر جوان و دانشجو را نگرانی برای عدم وجود بازار کار دانست و گفت: این مسئله یکی از بزرگترین مشکلات زندگی قشر جوان و دانشگاهی را به خود معطوف کرده است.

وی ادامه می دهد: نماینده آینده مجلس باید به فکر کاهش بیکاری برای تحصیل‌کرده‌ها و حتی افراد فاقد تحصیل باشد؛ چون با وضعیت حال حاضر اقتصاد کشور، داشتن یک کار و حقوق ماهیانه می تواند امید به زندگی را بالا ببرد و از بسیاری مشکلات و معضلات جلوگیری کند.

نماینده نگاه شخصی به مسائل نداشته باشد

یکی از بازاریان شهر گفت: انتظار من این است که نماینده شهر نگاه شخصی به مسائل نداشته باشد و منافع همه مردم و شهر و کشور برایش مهم باشد و نه اینکه تنها افراد خاصی مدنظر او باشند.

 وی ادامه داد: نماینده مردم باید فردی شجاع و نترس و دلیل باشد و فردی باشد که به نفع مردم کار کند و همه ی دغدغه اش حل کردن مشکلات شهر و مردم باشد.

نماینده باید عادل باشد و عدالت را بین شهر ها رعایت کند

عرفان یکی از جوانان شهرستان به عادل بودن نماینده آینده اشاره کرد و گفت: درحوزه سیرجان و بردسیر یک نماینده انتخاب می شود که  اهل بردسیر و یا اهل سیرجان است پس باید عادل باشد و عدالت را بین شهرها رعایت کند و برای آبادانی و عدالت خواهی هر دو شهر در مجلس تلاش کند و اینطور نباشد که صدای یک شهر را در مجلس بشنویم و شهر دیگر به حاشیه برود.

وی افزود: نماینده باید وجدانش را همیشه قاضی قرار دهد و باتمام توانش از شهر و منابع  و مردمش دفاع کند و همیشه دربرابر مسئولان، منافع شهرش را مدنظر قرار دهد.

 

 

امیدواریم که کاندیداهای مجلس شورای اسلامی هم به این انتظارات توجه کرده و انتظارات مردم و نیاز منطقه را سرلوحه برنامه کاری خود قرار دهند.

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه