رفتن به بالا
  • Wednesday - 3 February 2016 - 21:19
  • کد خبر : ۳۳۷۷۳
gerdo

لینک کوتاه:

80 درصد محصول گردو بردسیر از بین رفته است

مدیر کارخانه فرآوری گردو بردسیر گفت : امسال 80 درصد محصول گردوی بردسیر بر اثر سرمازدگی ازبین رفته است.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، نغمه نوری مدیر کارخانه فرآوری گردوی این شهرستان سرمازدگی گردوی امسال را یکی از مشکلات این کارخانه عنوان کرد و افزود: امسال 80% محصول گردوی بردسیر بر اثر سرما از بین رفته و این در حالی است که 1300 خانواده بردسیری تنها درآمدشان وابسته به گردو می باشد.

وی گفت: سرما زدگی و عدم خرید محصول سال گذشته باعث شده که این کارخانه یک میلیارد و 20 میلیون تومان  بدهی بانکی داشته باشد و در حال حاضر به صورت نیمه فعال عمل کند.

استاندار کرمان گفت:این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد و پیشنهاد می گردد این کارخانه با مشارکت شرکت تعاونی روستایی که وابسته به دولت است به فعالیت خود ادامه دهد.

وی با تاکید بر اینکه این کارخانه طبق روال قبل با مدیریت خانم نوری فعالیت می کند، افزود: طی یک ماه آینده تعاون روستایی باید این موضوع را تعیین تکلیف نموده و گزارش آن را به استانداری اعلام نماید.

کارخانه فرآوری کامل گردو با ظرفیت روزانه 5 تن گردوی خشک و ظرفیت سالانه 1500 تن که با تسهیلات 5 میلیارد ریالی و اشتغالزایی 40 نفر راه اندازی شده است بازدید کرد.

علیرضا رزم حسینی  استاندار کرمان صبح امروز  در سفر به بردسیر از کارخانه فرآوری کامل گردو کارخانه نورد فولاد بردسیر بازدید و  آسفالت روستای  طاهر آباد  را افتتاح کرد.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه