رفتن به بالا
  • Sunday - 6 March 2016 - 09:32
  • کد خبر : ۳۴۶۱۶
81700013-70062156

لینک کوتاه:
استاندار کرمان خبر داد

اجرای 3 میلیارد دلار پروژه آبی در کرمان

استاندار کرمان گفت: در دولت یازدهم موفق شدیم، 3 میلیارد دلار پروژه آبی در استان کرمان داشته باشیم. به گزارش هزار نیوز؛ علیرضا رزم‌حسینی در همایش نقش مشارکت مردم در مدیریت جامع منابع طبیعی در محل دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: منابع طبیعی منشأ خیر و برکت برای همه انسان‌هاست. وی بیان داشت: توجه به منابع طبیعی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

استاندار کرمان گفت: در دولت یازدهم موفق شدیم، 3 میلیارد دلار پروژه آبی در استان کرمان داشته باشیم.

به گزارش هزار نیوز؛ علیرضا رزم‌حسینی در همایش نقش مشارکت مردم در مدیریت جامع منابع طبیعی در محل دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: منابع طبیعی منشأ خیر و برکت برای همه انسان‌هاست.

وی بیان داشت: توجه به منابع طبیعی و محیط زیست یکی از شاخصه‌های پیشرفت و توسعه پایدار کشورها به شمار می‌رود و توسعه پایدار به این معناست که ما امروز نباید کاری انجام دهیم که آینده آیندگان به خطر بیفتد.

استاندار کرمان اضافه کرد: به اقدام جهادی و مشارکت مردمی برای کاهش فاصله ایران در زمینه شاخص منابع طبیعی با کشورهای پیشرفته دنیا نیاز داریم.

رزم‌حسینی تصریح کرد: انسان می‌تواند با خشکسالی و کم‌آبی مبارزه کند و کشورهای کم‌آب توانسته‌اند با استفاده از علم روز با کم‌آبی مبارزه کنند.

وی متذکر شد: کشوری که دارای ذخایر آبی شمال کشور و دریای خلیج فارس در جنوب است، نباید مردم این کشور دچار کم آبی باشند و یا منابع طبیعی در معرض تهدید قرار گیرد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در حفاظت از منابع طبیعی کوتاهی کرده‌ایم، افزود: هر یک از ما سهمی در تخریب طبیعت داشته‌ایم و به طور مثال در استان کرمان نخواسته‌ایم، تالاب جازموریان را حفظ کنیم و امروز این تالاب به مرکز ریزگردهای کشور تبدیل شده است.

رزم‌حسینی عنوان کرد: در دولت تدبیر و امید با همت رئیس سازمان محیط زیست کشور کارگروه ملی احیای تالاب جازموریان و مبارزه با کانون ریزگردها تشکیل شده است.

وی یادآور شد: ریزگردهای ناشی از تالاب جازموریان نه تنها 3 میلیون جمعیت کرمان، بلکه مردم فلات مرکزی ایران را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند و این ریزگردها خطرناک‌تر از ریزگردهای خوزستان هستند.

استاندار کرمان ابراز داشت: امیدواریم در دولت تدبیر و امید بتوانیم اقدامی انجام دهیم تا روستاییان در روستاها بمانند و اقتصاد زندگی خود را حفظ کنند.

رزم‌حسینی با اشاره به اجرای 35 میلیارد دلار پروژه سرمایه‌گذاری خارجی در استان کرمان خاطر نشان کرد: در دولت یازدهم موفق شدیم 3 میلیارد دلار پروژه آبی در استان کرمان داشته باشیم.

وی همچنین رای مردم در انتخابات هفتم اسفندماه جاری را متفاوت خواند و ادامه داد: حضور مردم در انتخابات حاکی از این است که حرکت راهبردی نظام جمهوری اسلامی در راستای تقویت بنیه‌های اقتصاد مقاومتی و فرهنگی بر اساس تعامل سازنده است و آغاز آن همراه با سرمایه‌گذاری‌ها در کشور و استان کرمان است.

استاندار کرمان با بیان اینکه در دولت یازدهم موفق شدیم، بحث آب را در مسیر اجرا قرار دهیم، اظهار داشت:  طرح ناب با موضوع نجات آبی شرق کشور در دست اقدام است و با دستور رهبری 8.5 میلیارد دلار برای مهار آب‌های مرزی در غرب کشور اختصاص داده شده است و این طرح موجب نجات آبی غرب کشور می‌شود.

رزم‌حسینی گفت: استان کرمان هماهنگی بین‌استانی برای اجرای طرح نجات آبی شرق کشور را قبول کرده است و این طرح می‌تواند تحولی را در شرق کشور به وجود آورد.

وی اضافه کرد: با احداث 50 هزار مگاوات نیروگاه برق در سواحل مکران می‌توان آب را شیرین کرد و به سایر نقاط انتقال داد.

استاندار کرمان بیان داشت: مردم ایران باهوش، قدرشناس و فداکار هستند و باید برای نجات استان و منطقه همراه، همدل و همزبان باشیم.

رزم‌حسینی در ادامه سخنان خود ابراز داشت: همه ما باید کارت حفاظت از منابع طبیعی را داشته باشیم و به صورت افتخاری برای حفظ منابع طبیعی تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: زمانی که سرمایه‌گذار وارد شهر کرمان می‌شود باید برای آنها فرش قرمز پهن کنیم و اعضای شوراهای شهر و شهرداران باید در اجرای پروژه‌ها همراهی و کمک کنند.

استاندار کرمان بر حفظ همزمان محیط زیست انسانی و محیط طبیعی تاکید کرد و افزود: اتباع بیگانه از مرکز شهر کرمان خارج می‌شوند و این طرح به صورت گام‌به‌گام در حال اجراست.

رزم‌حسینی ابراز داشت: از فرماندار کرمان تشکر می‌کنم که انتخابات سالم و خوبی را در شهرستان کرمان برگزار کرد.

وی با تاکید بر اینکه نباید منتظر باشیم، دیگران بیایند و برای ما کار کنند و یا دولت مرکزی برای ما کار کند، ادامه داد: صدا و سیما نقش محوری در حفظ محیط زیست و منابع طبیعی دارد.

استاندار کرمان همچنین طرح ترسیب کربن را طرحی اساسی و مهم خواند و اضافه کرد: این طرح در دنیا اجرا شده و در کرمان نیز اقدامات خوبی در قالب این طرح انجام شده است.

رزم‌حسینی در پایان بیان داشت: امیدواریم با تقویت نهادهای مردمی در روستا و بخش‌ها شاهد توسعه پایدار در استان کرمان باشیم و با توجه به امنیتی که در ایران داریم، امکان توسعه یافتگی کشور وجود دارد.

انتهای پیام/منبع : فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه