رفتن به بالا
  • Thursday - 3 March 2016 - 11:23
  • کد خبر : ۳۴۵۸۰
5342be34ae30537b3b217b22116be3d4_500

لینک کوتاه:
پورابراهیمی نماینده کرمان:

باید مدل پوشش ریسک در اقتصاد ایران تعریف شود

نماینده کرمان و راور در مجلس گفت: استاندار کرمان کارهای بزرگی در سطح استان و کشور انجام می دهد و در کنار ایشان هستیم. به گزارش ” هزار نیوز ” محمدرضا پورابراهیمی در جلسه شورای استانی گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در کرمان اظهار کرد: در قانون بودجه امسال عدد برای فاینانس 50 میلیارد […]

به گزارش هزار نیوز ؛

نماینده کرمان و راور در مجلس گفت: استاندار کرمان کارهای بزرگی در سطح استان و کشور انجام می دهد و در کنار ایشان هستیم.
به گزارش ” هزار نیوز ” 
محمدرضا پورابراهیمی در جلسه شورای استانی گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در کرمان اظهار کرد: در قانون بودجه امسال عدد برای فاینانس 50 میلیارد دلار در نظر گرفته که شرکت های وابسته به دولت و بخشی از طرح های استان وابسته به زیرجموعه دولت مانند وزارت نیرو است و می توان فاینانس را از این طریق تامین کرد و تاکید این است که باید بخش غیردولتی در زمینه فاینانس مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه مدل پوشش ریسک در اقتصاد ایران باید تعریف شود، افزود: در حال حاضر در برخی موارد بسیار ساده و جزئی حتی افتتاح حساب برای خارجی ها مشکل داریم و در شرایطی که می خواهیم پسابرجام را اجرا کنیم، باید این مسائل در حوزه سرمایه گذاری خارجی حل شود.

پورابراهیمی تصریح کرد: در حوزه قوانین و مقررات، بحث های منطقه ای، حسابرسی مالی نیز باید حل شود و مباحث کلانی است که در برنامه ششم و با وزیر اقتصاد حل خواهیم کرد.

وی بیان کرد: در استان کرمان کار ارزشمندی توسط استاندار و تیم اقتصادی ایشان صورت گرفته و در حوزه تامین مالی ها از سوی شرکت های وابسته به دولت است و از سازمان سرمایه گذاری و صندوق توسعه ملی کمک می خواهیم.

نماینده کرمان و راور در مجلس اظهار کرد: پیشنهاد دولت در لایحه بودجه مغایر سیاست هاست که 20 درصد صندوق توسعه ملی ارائه کرده، در حالی که سیاست ها 30 درصد سهمیه صندوق توسعه ملی را تعیین کرده و باید مسوولان صندوق در این زمینه ورود و دفاع کنند.

وی افزود: استاندار کرمان کارهای بزرگی در سطح استان و کشور انجام می دهد و در کنار ایشان هستیم، بخش خصوصی ما پیشنهاد داده که برای تامین مالی، دولت در حوزه تضامین به عنوان نگاه مثبت کمک کرده و با مخالف سازمان مدیریت مواجه نشویم.

پورابراهیمی تصریح کرد: تا زمانی که افزایش سرمایه بانک ها صورت نگیرد، سرمایه گذاری داخلی در اقتصاد کشور به خوبی پیش نمی رود و باید راهکارهای اساسی برای برون رفت از وضعیت کنونی و تامین مالی پروژه ها ارائه شود.

در این جلسه دکتر”حسین امیری” نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس نیز اظهار کرد: باید پروژه های معدنی در اولویت تامین مالی قرار داده شود، زیرا در زغال مشکلات زیادی داریم و در شرایط بحرانی هستند.

وی افزود: در صورتی که اولویت به این حوزه داده شود صنعت فولاد کشور نجات پیدا می کند.

امیری تصریح کرد: واگن سازی زرند مشکل دارد و باید هیئت های خارجی به سمت استان ها به ویژه پروژه های نیمه تمامی که در تحریم ها رها شدند، هدایت شود.

همچنین “شهباز حسن پور” نماینده سیرجان و بردسیر در این جلسه گفت: ارتباط بین بخش خصوصی و کشورهای خارجی باید برقرار و تقویت شود.

انتهای پیام / منبع : ایسنا

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه