رفتن به بالا
  • Sunday - 6 March 2016 - 09:10
  • کد خبر : ۳۴۶۰۶
8

لینک کوتاه:
پورابراهیمی در جمع خبرنگاران:

توهین به شعور سیاسی مردم قابل قبول نیست/هجمه فساد اقتصادی علیه نظام بدتر از فشار آمریکایی هاست

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: 2 کار مهم در پایان مجلس کنونی و ابتدای مجلس آینده داریم و نخستین آن مسئله بودجه بوده و تمام تلاش‌مان این است که تا پایان اسفند بتوانیم در کمیسیون تلفیق کار را تمام کنیم. به گزارش هزار نیوز، محمدرضا پورابراهیمی در جمع خبرنگاران کرمانی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: 2 کار مهم در پایان مجلس کنونی و ابتدای مجلس آینده داریم و نخستین آن مسئله بودجه بوده و تمام تلاش‌مان این است که تا پایان اسفند بتوانیم در کمیسیون تلفیق کار را تمام کنیم.

به گزارش هزار نیوز، محمدرضا پورابراهیمی در جمع خبرنگاران کرمانی گفت : انتخابات هفتم اسفند ماه برگ زرینی در نظام جمهوری اسلامی رقم زد و شرایطی فراهم کرد که ما بتوانیم نتایج این حضور پرشور را در عرصه داخلی برای وحدت بین مجموعه‌های نظام و افزایش اقتدار نظام در خارج شاهد باشیم.

وی بیان داشت: آن چه در انتخابات هفتم اسفند ماه رخ داد، منجر به دلگرمی ارکان نظام جمهوری اسلامی شد و با توجه به نتایج متعددی که حاصل شد، علاقه همه را برای خدمتگزاری ایجاد کرده و شاهد اقتدار نظام در عرصه بین‌المللی هستیم.

پورابراهیمی با تقدیر از حضور مردم کرمان در انتخابات هفتم اسفند به ویژه حوزه انتخابیه کرمان و راور عنوان کرد: مردم زحمت خود را کشیدند و انجام وظیفه کردند و امروز نوبت نمایندگان منتخب است تا در دوره چهار ساله به کار آنها برسند.

نماینده کرمان و راور در مجلس افزود: انتظار مردم این است که نمایندگان اولویت‌های اصلی آنها را مدنظر قرار دهند و به نظر من اولویت کار با مسائل اقتصادی و معیشتی است.

پورابراهیمی خاطر نشان کرد: اکثر مراجعات در دفتر ما، مسائل اقتصادی است و به جرات می‌توان گفت 90 درصد آنها در زمینه اشتغال، معیشت و … است.

وی ادامه داد: پیروز واقعی انتخابات هفتم اسفند مردم هستند و امروز با افتخار می‌گوییم، دموکراسی مبتنی بر رویکرد اسلامی در کشورمان داریم و مردم با همه سلایق نظرات خود را اعلام می‌کنند و همه باید به این نظر تمکین کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها جایی که مردم حرف دل خود را می‌زنند پای صندوق‌های رای است و امروز مردم ما با وجود همه مشکلات و گفتمان‌های متعدد در کشور حضور یافتند و نتیجه آن در هر گروه و طیفی باشد به صلاح کشور و انتخاب مردم است.

پورابراهیمی بیان داشت: بعضی اظهار‌نظرها که عنوان شد، برخی شعور سیاسی نداشتند را توهین به مردم می‌دانیم، باید به رای مردم احترام گذاشت در هر شهر و استانی که باشد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس ابراز داشت: نمی‌شود که اگر جایی بر وفق مراد ما بود آن را توسعه سیاسی بدانیم و اگر مخالف خواسته ما بود به مردم توهین کنیم به ویژه از افرادی که سال‌ها کار سیاسی کردند، دور از انتظار است.

پورابراهیمی گفت: بعضا پول‌های کثیفی را آوردند و به رسانه‌ای دادند که سر و پای آن را فساد گرفته، وقاحت برای کسانی است که اینگونه در عرصه مسائل انتخاباتی ورود کردند.

وی ادامه داد: از اول با مردم با صداقت کار کردم در برجام خط قرمز ما مردم و مطالبات رهبری بود، اما چرا در این انتخابات برخی دروغ گفتند و بی‌تقوایی کردند.

پورابراهیمی تصریح کرد: آن چه مردم رای دادند، بر اساس شعور سیاسی و درک و تحلیل آنها بوده است.

نماینده منتخب مردم کرمان و راور در مجلس دهم بیان داشت: در کرمان وامدار هیچ گروه و شخصی نیستم، بدهی من به امام، رهبری، ولایت و مردمی است که به من رای دادند و با این تفاوت با آرای معنی‌دار من را مدیون کردند.

وی خاطر نشان کرد: کجای کشور سراغ داریم با سوء‌استفاده از هم‌فامیل بودن برای تخریب آرای دیگری به عرصه انتخابات وارد شوند و این رسوایی اخلاقی برای آنها است.

پورابراهیمی گفت: در حوزه انتخابیه کرمان و راور بستگان نزدیک خود را در انتخابات گذاشتند و 14 هزار رای من را در کرمان بگیرند که عین رسوایی سیاسی است.

وی بیان داشت: این کارها در تاریخ کرمان به عنوان لکه ننگی برای آنها می‌ماند، مردم در این مورد تحلیل می‌کنند که چه کسانی بداخلاقی سیاسی و بی‌تقوایی کردند و به مردم دروغ گفتند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس ابراز داشت: اصل اول در مجلس رعایت اخلاق است، مبنای ما کار برای خدا و خدمت به مردم است و در مجلس شورای اسلامی غیر این صورت کار هیچ ارزشی ندارد.

پورابراهیمی گفت: روز اول در انتخابات اعلام کردم، مستقل آمده‌ام، اما مانعی نیست و اگر می‌خواهند در مورد من تبلیغ کنند، اما خلاف واقع گفتند و باید جوابگو باشند، این حق مردم است و حتی از یک رای آن نمی‌گذرم.

وی اظهار داشت: رقابت باید مردانه و حرفه‌ای باشد، کثیف نمی‌شود رقابت کرد، در روزنامه‌ای علیه من تیتر زدند که مخالف برجام بودم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: برای پیگیری و به نتیجه رسیدن برجام تلاش کردیم و طیف مجموعه رهروان پشت قضیه بودیم که به نتیجه برسد.

وی افزود: در جریان برجام مواضع رهبری خط قرمز ما بود، اما چرا عده‌ای به مردم دروغ گفتند، این بداخلاقی در پرونده سیاسی آنها می‌ماند.

پورابراهیمی ابراز داشت: خط قرمز ما در مجلس چارچوبه نظام و مبنای انقلاب و ارزش‌های نظام است و هر کس در این مسیر کار کند با او همراه هستیم.

وی خاطر نشان کرد: با دیگر نماینده‌های فعلی و آینده هم صحبت کردیم و فضا مثبت است و پیش‌بینی می‌کنیم مجمع جدید با اقتدارتر از گذشته کار کند.

پورابراهیمی ادامه داد: وحدت بین همه عامل توسعه استان کرمان شده است و استاندار هم محوریت این امر را دارد و این مسئله موجب پیشرفت است.

نماینده کرمان و راور در مجلس عنوان کرد: مردم دنبال سیاست نیستند، بلکه دنبال اشتغال جوانان و معیشت خود هستند در هیچ روستایی به من نگفتند، دنبال چه جناحی هستید، اما از ما معیشت و توسعه اقتصاد را خواستند.

پورابراهیمی گفت: آمریکایی‌ها تور جریان اقتصادی برای ما پهن کردند، یک روی سکه برجام طرح مسائل هسته‌ای و روی دیگر آن مسائل اقتصادی بود.

وی ابراز داشت: مجلس آینده هم اگر به حوزه توسعه اقتصادی برسد، موفق است، نخستین روزهای کاری مجلس دهم با برنامه توسعه ششم آغاز می‌شود و این بزرگترین مزیت مجلس است که ریل‌گذاری اقتصادی در پنج سال آینده انجام دهد.

وی تصریح کرد: دعوای سیاسی سودی برای مردم ندارد، باید به مبانی انقلاب که توسعه و تعالی اولویت است بپردازیم و از منافع شخصی بگذریم و به دنبال کار مردم باشیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مسیر ما مسیر شهدا و امام شهداست و شاید برخی از این ناراحت باشند که برای من هیچ اهمیتی ندارد.

پورابراهیمی افزود: خوشحالم که در اکثر حوزه‌های کرمان و راور با وجود همه بداخلاقی‌ها در محله‌های فقیر، غنی، فرهنگی و کارگری نفر اول بودم.

وی تصریح کرد: پیمان ما با شهدا و امام شهداست و باید مسیر آن را ادامه دهیم با هیچ کس دشمنی نداریم و با کسی هم عهد اخوت نبسته‌ایم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفت: به همه کاندیدای مجلس در استان کرمان اعلام کردم که با هم هم‌فکری کرده و با تمام توان از نظرات آنها استفاده کنیم.

وی افزود: عرصه جامعه با رویکرد همدلی و وحدت است، مرزبندی سیاسی آفتی می‌شود که نتوانیم مسیر توسعه را دنبال کنیم و در عمل همه گروه‌های سیاسی به این موضوع عمل کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه‌های پیش روی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در چهار سال گذشته با وجود محدودیت‌ها تلاش شد که پروژه‌ها متوقف نشوند و کارهای خوبی هم انجام شد.

وی ادامه داد: اولویت ما تکمیل طرح‌های قبلی و اجرای پروژه‌های جدید و توسعه است و تمام قد در خدمت توسعه استان کرمان هستیم، طرح‌های نیمه تمام را هم پیگیری می‌کنیم که از دو سال آینده شاهد عملیاتی شدن آن باشیم.

پورابراهیمی تصریح کرد: خدمات زیربنایی در حوزه گازرسانی در دو شهرستان کرمان و راور تا 97 درصد کار تمام شده است و آبرسانی نیز در بسیاری از ظرفیت‌ها انجام شده و امیدواریم طی دو سال آینده بزرگترین خط انتقال آب به کرمان تمام شود.

وی با اشاره به خدمات صورت گرفته در حوزه برق‌رسانی خاطر نشان کرد: در حوزه کرمان و راور همه روستاهای بالای هشت خانوار برق‌رسانی شدند.

پورابراهیمی بیان داشت: همه این موارد خدمات انقلاب و نظام است و کسی حق ندارد به اسم خودش ثبت کند، ما سربازی بودیم که باید کمک می‌کردیم تا انجام شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در حوزه کارهای ملی نخستین موضوع کاری مجلس تحول ساختار نظام بانکی کشور است.

وی افزود: وضعیت کنونی ما را به موفقیت‌ها نمی‌رساند و به دلیل شرایط خاص در اجرا آن را با چالش مواجه کرده و واجب است، نظام بانکی را از عملیات شبه‌ربوی به عملیات پاک برسانیم.

پورابراهیمی خاطر نشان کرد: دومین مسئله‌ای که باید پیگیری کنیم، قانون کار و تامین اجتماعی بوده که بعضا از عوامل بازدارنده در کار شدند و سخت‌گیرانه‌ترین قانون کار دنیا در کشور ماست.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس ادامه داد: دو کار مهم در پایان مجلس کنونی و ابتدای مجلس آینده داریم و نخستین آن مسئله بودجه است، تمام تلاش‌مان این است که تا پایان اسفند بتوانیم در کمیسیون تلفیق کار را تمام کنیم.

پورابراهیمی ادامه داد: سال آینده در صحن علنی مجلس نیمه اول اردیبهشت کار را تمام می‌کنیم و احتمالا از اواخر اردیبهشت در اختیار دولت باشد و تا خرداد کار اجرایی شود.

وی ابراز داشت: در مورد برنامه ششم درخواست ما از نشریات است که از مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی مطالبات و برنامه‌ها را بگیرند، روحیه مطالبه‌گری را در کرمان افزایش دهید و فضای جامعه را وارد کنید.

پورابراهیمی گفت: برنامه‌های مدیران را در برنامه‌های ششم منتشر کنید و از مدیران بخواهید و این کار را از نماینده‌ها هم شروع کنید.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: در مبارزه با فساد اقتصادی تعارف نداریم، افرادی که دست‌های آلوده دارند، نمی‌توانند با فساد مبارزه کنند.

وی بیان داشت: اعتقاد داریم که به اندازه توسعه باید روی فساد کار کنیم، هجمه‌هایی که فساد اقتصادی به نظام وارد می‌کند از تخریب آمریکا بیشتر است.

پورابراهیمی بیان داشت: اگر جلوی فساد را نگیریم، چالش این دهه نظام جمهوری اسلامی فساد خواهد بود.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه