رفتن به بالا
  • Sunday - 6 March 2016 - 12:22
  • کد خبر : ۳۴۶۳۵
IMG11322871

لینک کوتاه:
در صحن علنی؛

  توکلی: ارائه طرح برای بودجه چند دوازدهم تسلیم شدن در مقابل قانون شکنی دولت است/ باهنر: دولت باید تا ۱۵ آذر لایحه بودجه ۹۵ را ارائه می‌داد

 نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ارائه طرح از سوی نمایندگان برای بودجه چند دوازدهم تسلیم شدن به قانون شکنی دولت است.  به گزارش ” هزار نیوز ” ؛ احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه 16 اسفند در تذکری آئین نامه‌ای در صحن علنی مجلس با استناد به آئین نامه داخلی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

 نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ارائه طرح از سوی نمایندگان برای بودجه چند دوازدهم تسلیم شدن به قانون شکنی دولت است.

 به گزارش ” هزار نیوز ” ؛ احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه 16 اسفند در تذکری آئین نامه‌ای در صحن علنی مجلس با استناد به آئین نامه داخلی مجلس که دولت را موظف می‌کند در صورت عدم ارائه لایحه بودجه کل کشور تا تاریخ تعیین شده لایحه چند دوازدهم را نیز همراه آن ارائه دهد، گفت: وقتی دولتی که سوگند به قانون اساسی خورده و از قانونگرایی سخن می‌گوید و آمده است که قانون شکنی‌های قبلی را تکرار نکند لایحه بودجه را ارائه نمی‌دهد، ارائه طرح برای بودجه چند دوازدهم از سوی نمایندگان تسلیم شدن به این قانون شکنی است.

 

وی با درخواست از هیئت رئیسه مجلس جهت مذاکره با دولت با هدف انجام وظیفه قانونی در ارائه بودجه چند دوازدهم خاطرنشان کرد: وقتی دولت نص صریح قانون را رعایت نمی‌کند و از ارائه بودجه چند دوازدهم خودداری می‌کند نمایندگان نباید به جای دولت در این باره طرح ارائه کنند.

 

محمد رضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی که اداره جلسه علنی را بر عهده داشت ضمن پذیرش این تذکر گفت: دولت باید تا 15 آذر لایحه بودجه سال 95 را ارائه می‌داد.

 

وی افزود: دولت اعلام کرد که لایحه بودجه از نظر شکلی و احکام آماده است اما مسائلی از قبیل برجام و میزان صادرات و قیمت نفت مطرح بود که دولت باید مد نظر قرار می‌داد از این رو با توجه به ملاحظاتی که دولت داشت که از نظر ما نیز قابل تأمل است ارائه لایحه بودجه سال بعد به تاخیر افتاد.

 

باهنر با تاکید بر اینکه در موضوع بودجه چند دوازدهم اولویت با ارائه لایحه از سوی دولت است، گفت: البته ما در گذشته چند سال بودجه چند دوازدهم تصویب کردیم که تنها یک مورد آن لایحه و بقیه آن طرح نمایندگان بوده است اما مجدداً تاکید می‌کنم اگر نیاز به بودجه چند دوازدهم باشد حتماً وظیفه دولت است که لایحه آن را ارائه دهد.

 

وی با ابراز امیدواری نسبت به ابلاغ قانون بودجه سال 95 به دولت پیش از پایان فروردین اظهارداشت: دولت عنوان می‌دارد که تا 25 فروردین از نظر پرداخت‌ها مشکلی ندارد اما به محض آنکه به آخر فروردین برسد و قرار باشد که اولین حقوق و مزایا را پرداخت کند نیاز به مجوز و قانون دارد.

 

نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت سرعت بررسی بودجه سال 95 در کمیسیون تلفیق در فرصت باقی مانده گفت: اگر به این نتیجه برسیم که ابلاغ قانون بودجه به پایان فروردین نمی‌رسد یا دولت را مکلف به ارائه لایحه بودجه چند دوازدهم می‌کنیم و یا خود در مجلس طرح آن را ارائه می‌دهیم.

 

انتهای پیام/خبرگزاری دانشجو

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه