رفتن به بالا
  • Wednesday - 2 March 2016 - 09:44
  • کد خبر : ۳۴۵۵۶
106320_Orig

لینک کوتاه:
حسن پور در اولین  نطق بعد از انتخابات؛

حضور عارف در مجلس راهگشاست/ مجلس وکیل‌الدوله‌ها نیستیم

شهباز حسن پور نماینده مردم بردسیر و سیرجان در مجلس گفت:  مجلس در عین حال که همراه با دولت است با انتقادات و سوالات به جا و کارشناسی شده و به دور از انتقام و رانت، وزرا را برای کمک به عملکردی خوب به مجلس فرا خواهد خواند تا بگویم ما مجلس وکیل‌الدوله‌ها نیستیم بلکه […]

به گزارش هزار نیوز ؛

شهباز حسن پور نماینده مردم بردسیر و سیرجان در مجلس گفت:  مجلس در عین حال که همراه با دولت است با انتقادات و سوالات به جا و کارشناسی شده و به دور از انتقام و رانت، وزرا را برای کمک به عملکردی خوب به مجلس فرا خواهد خواند تا بگویم ما مجلس وکیل‌الدوله‌ها نیستیم بلکه ما مجلس کار هستیم.

به گزارش هزار نیوز؛ شهباز حسن پور نماینده مردم بردسیر و سیرجان در دوره ی نهم مجلس شورای اسلامی و نماینده منتخب مردم در دوره ی دهم ، در اولین نطق میان دستور خود در مجلس شورای اسلامی هیچ نامی از حوزه ی انتخابیه ی بردسیر نبرد.

وی در نطق میان دستور خود فرازی از پیام رهبر انقلاب خطاب به منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان را قرائت کرد وگفت: مقام معظم رهبری فرموده‌اند: ساده‌زیستی، پاکدستی، حضور پیوسته در جایگاه مسئولیت، ترجیح منافع ملی بر خواسته‌های شخصی و جناحی، ایستادگی شجاعانه در برابر مداخلات بیگانه، واکنش انقلابی به نقشه‌های بدخواهان و خائنان، منش جهادی در اندیشه و عمل و در یک جمله کار برای خدا و در راه خدمت به خلق خدا را، برنامه دائمی خویش در دوران این مسئولیت بدانند و به هیچ قیمت از آن تخطی نکنند.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رهنموده‌های رهبری همیشه سرلوحه ما بوده است و ایشان فرموده‌اند کار برای خدا و خلق خدا را برنامه دائمی خویش کنید.

وی ادامه داد: بنده نیز به مجلس آینده عنوان «کــار» را می‌دهم، چراکه از تجمیع دو جناح سیاسی کشور در کنار چهره‌های مستقل تشکیل شده و این بار با پشت کردن به رفتارهای حزبی و گروهی فعالیت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه حضور چهره‌های موجه همچون دکتر لاریجانی در این دوره از مجلس ستودنی است، افزود: همچنین حضور دیگر چهره‌ دلسوز نظام مانند دکتر عارف که در دوران ریاست‌جمهوری برای حفظ وحدت از خودگذشتگی کرد، امیدوارکننده است و می‌تواند برای اجرای این مهم بار دیگر راهگشا باشد.

حسن‌پور تاکید کرد: مجلس در عین حال که همراه با دولت است با انتقادات و سوالات به جا و کارشناسی شده و به دور از انتقام و رانت، وزرا را برای کمک به عملکردی خوب به مجلس فرا خواهد خواند تا بگویم ما مجلس وکیل‌الدوله‌ها نیستیم بلکه ما مجلس کار هستیم.

عضو  کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: اینک با همزمانی برگزاری مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، نظام از یک آزمون دیگر سربلند بیرون آمد، جد دارد ضمن تشکر از ریاست‌جمهوری، از تمامی برگزارکنندگان، نیروهای امنیتی و انتظامی، شورای نگهبان، وزارت کشور، استانداران و فرمانداران برای برگزاری انتخابات با شکوه قدردانی کنم.

حسن‌پور با تشکر از دبیر شورای نگهبان و وزیر کشور از آن‌ها خواست از مسئولان برگزاری انتخابات در کرمان قدردانی کنند و افزود: از مردم شریف تمامی شهرها و روستاهای حوزه انتخابیه برای حضور در انتخابات که به رغم تمام فضاسازی‌های مسموم به بهترین شکل در صحنه حضور یافتند و از اعتماد دوباره آنها تشکر می‌کنم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مجلس نهم، با گلایه از تاخیر سفر رییس جمهور به استان کرمان، گفت: از هیات دولت می‌خواهم که هر چه سریع‌تر تاریخ سفر را به سمع هم استانی‌هایم برسانند و با آمدن به استان به  وضعیت نابسامان فرهنگیان، وام‌های استانی و دیگر مشکلات رسیدگی کنند.

وی با بیان اینکه از رییس جمهور و وزیر خارجه می‌خواهم همچنان با حفظ اقتدار نظام، در جهت تامین منافع ملی در توسعه روابط و اجرای برجام و رفع کامل تحریم‌ها تلاش کنند، اضافه کرد: بهتر است دولتمردان در آستانه عید نوروز همت خود را معطوف به کاهش قیمت‌ها و تامین نیازهای عمومی مردم کرده و از این طریق پاداشی به ملت همیشه در صحنه بدهند.

حسن پور ادامه داد: به‌عنوان رئیس فراکسیون اصناف کشور از وزیر اقتصاد می‌خواهم در ماه‌های پایانی سال با توجه به رکود و رونق کم اقتصادی در موضوع مالیات ملاحظه کاسبان کم درآمد را کرده و به جای آن از سرمایه‌داران مالیات دریافت کنند.

وی از وزیر بهداشت خواست به نیازهای درمانی شهرهای سیرجان و بردسیر بیش از گذشته توجه کند وافزود: از وزیر می‌خواهم در موضوع تکمیل بیمارستان 216 تختخوابی سیرجان و تامین تجهیزات موردنیاز اقدام لازم را مبذول دارند و در زمینه مطالبات پرستاران که ماه‌ها در انتظار هستند اقدام کنند.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس با قدردانی از وزیر صنعت درخصوص همکاری با مجموعه بزرگ معدنی گل گهر، گفت: با توجه به افت شدید قیمت کنستانتره و گندله در بازارهای جهانی و داخلی بسیاری از طرح‌های توسعه منطقه با مشکلات جدید اعتبار مالی رو به رو شده‌اند که در صورت عدم اجرای به موقع چرخه تکمیل فولاد منطقه شکل جدی پیدا می‌کند و مشکلات و معضلات بیکاری در منطقه باقی می‌ماند.

وی ادامه داد: از وزیر صنعت می‌خواهم با حمایت از طرح‌های توسعه و فعال کردن معدن در شهرهای حوزه‌های انتخابیه نسبت به رفع معضلات، بازگرداندن کارگران اخراج شده معادن و پرداخت معوقات سایر کارگردان در آستانه عید نوروز تدبیر لازم اتخاذ شود، همچنین در رابطه با به کارگیری یکصدنفر نیروهای استخدامی این شرکت که نزدیک به یک سال از آزمون استخدامی آن‌ها می‌گذرد فکری شود تا از سرگردانی نجات یابند و از وزیر مسکن به‌دلیل انتصاب مدیرکل با تجربه و متخصص در استان کرمان سپاسگرازم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت: به‌رغم افزایش خدمات در حوزه کشاورزی هنوز نارسائی‌هایی مانند مشکلات بیمه کشاورزان وجود دارد، همچنین از وزیر علوم می‌خواهم با فرستادن هیاتی به شهرهای حوزه انتخابیه نسبت به حل مشکلات دانشگاهی اقدام کند./

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه