رفتن به بالا
  • Saturday - 5 March 2016 - 09:14
  • کد خبر : ۳۴۵۸۵
635845883367941843

لینک کوتاه:
دکتر تارم امام جمعه شهرستان بردسیر:

حضور 62 درصدی ملت ایران درانتخابات ازحضور مردم در برخی کشورهای مدعی دموکراسی بیشتر بوده است

حجت الاسلام دکتر تارم امام جمعه ی شهرستان بردسیر گفت: حضور 62درصدی ملت ایران درانتخابات از حضور بعضی کشورهای مدعی دموکراسی بیشتر بوده و این نوع مردم سالاری دینی در جهان نمونه ندارد و کم نظیر است. به گزارش خبرنگار هزار نیوز در بردسیر؛ حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم امام جمعه شهرستان بردسیر در […]

به گزارش هزار نیوز ؛

حجت الاسلام دکتر تارم امام جمعه ی شهرستان بردسیر گفت: حضور 62درصدی ملت ایران درانتخابات از حضور بعضی کشورهای مدعی دموکراسی بیشتر بوده و این نوع مردم سالاری دینی در جهان نمونه ندارد و کم نظیر است.

به گزارش خبرنگار هزار نیوز در بردسیر؛ حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم امام جمعه شهرستان بردسیر در خطبه های نماز جمعه 14 اسفندماه در ادامه ی سلسله مباحث حقوق اعضای بدن از رساله حقوق امام سجاد به موضوع حق گوش و چشم پرداخت و گفت : گوش و چشم پنجره ای هستند برای ورود مطالب به قلب و فکر و اندیشه انسان ؛ لذا زبان وسیله ابراز و توزیع فکر و اندیشه و دل است و انچه که به قلب ورود پیدا کرده توسط زبان اشکار و تجلی می یابد.

وی ادامه داد: برعکس کار و عمل گوش و چشم است؛ زیرا این دو طریقی برای توزیع و آشکارکردن آنچه در اندیشه و فکر است بیان می کنند زیرا که گوش و چشم با دیده ها و شنیده ها و تاثیر آنها برقلب و اندیشه و مبانی فکری آدمی نقش تعیین کننده ای در سعادت و شقاوت انسانها دارد لذا با کنترل چشم و گوش باید مراقبت نمود که چه چیزهایی وارد به درون و فکر و اندیشه می شود زیرا هرچه را بر قلب و اندیشه بتاید اثر ان در رفتار ادمی منعکس می شود.

امام جمعه شهرستان بردسیر ادامه داد:  بنابراین باید چیزهایی که فکر و اندیشه رافاسد می کند پرهیز کرد. اسلام تاکید فراوانی برحفظ قلب و دل و اندیشه انسان دارد و درروایت فرموده اند: نگهداری و مراقبت از فکر و اندیشه از آلودگیها بالاتر از روزه جسم است از پیامبر اسلام نقل شده است که فرموده اند : سایر پیامبران امر شدند که به مردم بگویند مرتکب گناه نشوید ولی من فرمان می دهم که اسم گناه را بر زبان جار ی نکنید تا از این طریق باعث تخریب اندیشه و فکر شما نشود.

وی افزود : در قرآن کریم در سوره مبارکه زمر آیه های  17 و 18آمده است « پس بندگان مرا بشارت ده  همانهایى را که به هر سخنى(مخصوص) گوش مى‏دهند پس به بهترین (وجهی) آن را پیروى مى‏کنند، آنان هستند که خدا هدایتشان کرده و آنان هستند صاحبان خرد.» از معنای فوق معلوم می‌شود که معنای «شنیدن سخن » نیز شنیدن هر حرفی نیست.

دکتر تارم اذعان داشت: لذا باید دقت شود که انتخاب «احسن» یعنی انتخاب بین خوب و خوب‌تر، زیبا و زیباتر و انتخاب بین حق و احق. پس معنای آیه، توصیف بندگان موحد خداوند متعال است که بین حق و احق، احق را می‌پسندند و بین زیبا و زیباتر، زیباتر را می‌پسندند و بین «حَسَن» و «اَحسَن»، از احسن تبعیت می‌کنند.‌

وی به سخن ابوبصیر از امام‌ صادق علیه السلام درباره تفسیر آیه‌ « 17و18 زمر» اشاره کرد و گفت ؛  امام‌ در پاسخ به ابونصیر فرموند: مقصود از کسانی‌ که‌ سخن‌ را می‌شنوند و پیروی‌ احسن‌ می‌کنند، تسلیم‌شدگان‌ در برابر اهل‌بیت علیهم السلام هستند که‌ هرگاه‌ حدیثی‌ را بشنوند، بدون‌ کم‌ و کاست‌ آن‌ را حفظ‌ و نقل‌ می‌کنند؛ بنابراین سخن احسن ، سخنان قر ان کریم و اهل بیت علیهم السلام است پس باید گوش وچشم خود را با این کلام و سخنها ی گهربار ممزوج نموده و از غیر از اینها برحذر بود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان بردسیر در خطبه دوم نماز جمعه از حضور گسترده و باشکوه ملت مومن  ایران اسلامی بویژه از مردم شهید پرور و نجیب شهرستان بردسیر و از دست اندرکاران برگزاری انتخابات تشکر کرد و گفت : حضور 62درصدی ملت ایران درانتخابات از حضور بعضی کشورهای مدعی دموکراسی بیشتر بوده مثلا نسبت به انتخابات مجلس آمریکا 20درصد بیشتر بوده و همچنین نسبت به کشور فرانسه 10 درصد حضور بیشتر بوده است که این خود نشانگر مردم سالاری دینی مقتدر در این کشور است  که این نوع مردم سالاری دینی در جهان نمونه ندارد و کم نظیر است.

امام جمعه بردسیر در  ادامه با توجه به پیام مقام معظم رهبری به مناسبت حضور پرشکوه مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری گفت : معظم له د راین پیام 12 نکته مهم را ضمن قدردانی از مردم ، به مسئولان و منتخبین مردم  یادآوری  فرمودند: ابتدا سپاسگزاری از لبیک عمومی ملت ایران به فراخوان نظام اسلامی- نمایش مردمسالاری دینی به جهانیان با حضور ملت ایران در انتخابات – سرافرازی ایران اسلامی به استحکام مقرّراتی که این فرصتهای مغتنم را برای قد برافراشتن و تجدید قوای ملی فراهم آورده است.

وی همچنین پیرامون وظایف مسئولان کشور و انتخاب ‌شوندگان مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان نکاتی را یادآور شد و گفت: تحقق سپاسگزاری شایسته در خدمت صادقانه به مردم و کشور و نظام اسلامی – ساده‌زیستی- پاکدستی- حضور پیوسته در جایگاه مسئولیت- ترجیح منافع ملی بر خواسته‌های شخصی و جناحی- ایستادگی شجاعانه در برابر مداخلات بیگانه -واکنش انقلابی به نقشه‌های بدخواهان و خائنان -منش جهادی در اندیشه و عمل – کار برای خدا و در راه خدمت به خلق خدا نکاتی است که باید توسط مسئولان اجرا شود.

امام جمعه ی بردسیر همچنین درباره وظایف مجلس آینده گفت : حساسیت، هوشیاری و عزم راسخ مسئولان در شرایط حساس کنونی-توجه به پیشرفت کشور به‌عنوان هدف اساسی- نپذیرفتن پیشرفت صوری منهای استقلال کشور و عزّت ملی – پرهیز از هم‌معنی دانستن پیشرفت با حل شدن در هاضمه‌ی استکبار – حفظ عزّت و هویت ملی تنها با پیشرفت همه‌جانبه و درونزا از وظایف نمایندگان در مجلس دهم خواهد بود.

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه