رفتن به بالا
  • Monday - 14 March 2016 - 09:03
  • کد خبر : ۳۴۸۴۵
13940925000540_PhotoA

لینک کوتاه:
فرمانده انتظامی کرمان خبر داد؛

دستگیری 11 نفر در رابطه با ورود مواد محترقه به کرمان

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: 11 نفر در رابطه با ورود و استفاده از مواد محترقه در استان دستگیر شده‌اند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 38 درصد افزایش داشته است.  به گزارش هزار نیوز ؛ سردار رضا بنی‌اسدی در نشست خبری با اشاره به اینکه چهارشنبه‌سوری از رسوم گذشتگان ماست، اظهار داشت: […]

به گزارش هزار نیوز ؛

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: 11 نفر در رابطه با ورود و استفاده از مواد محترقه در استان دستگیر شده‌اند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 38 درصد افزایش داشته است.

 به گزارش هزار نیوز ؛ سردار رضا بنی‌اسدی در نشست خبری با اشاره به اینکه چهارشنبه‌سوری از رسوم گذشتگان ماست، اظهار داشت: با ورود مواد آتش‌زای غیرمجاز در چهارشنبه‌سوری به نوعی سلامت افراد جامعه مورد هدف قرار گرفته و ما از سنت‌ها فاصله گرفته‌ایم.

وی بیان کرد: برخی از افراد به دلیل منافع مادی خود اقدام به ورود مواد آتش‌زای غیرمجاز می‌کنند و نیروی انتظامی برای چهارشنبه آخر سال برنامه‌ریزی بسیار خوبی کرده و از حداکثر نیروهای خود برای کنترل شهر استفاده می‌کند.

بنی‌اسدی تصریح کرد: اگر افرادی از مواد محترقه غیرمجاز استفاده کنند تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت می‌مانند و همچنین خودروهایی که برای مردم ایجاد مزاحمت کنند نیز تا پایان تعطیلات نوروزی توقیف می‌شوند.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه میزان کشفیات مواد محترقه کم‌خطر طی سال گذشته در استان کرمان 28 هزار و 551 مورد بوده است، گفت: این میزان در سال جاری به بیش از 48 هزار مورد افزایش یافته و همچنین 25 کیلوگرم مواد محترقه کیلویی نیز کشف شده و در این رابطه با افزایش 100 درصدی روبه‌رو بوده‌ایم.

وی افزود: میزان کشفیات مواد محترقه پرخطر در این استان طی سال جاری به 42 درصد و میزان کشفیات مواد محترقه پرخطر نیز بر مبنای کیلوگرم 97 درصد کاهش داشته و 11 نفر در رابطه با ورود و استفاده از مواد محترقه در استان کرمان دستگیر شده‌اند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 38 درصد افزایش داشته است.

وی عنوان کرد: در 11 ماه امسال در حوزه مبارزه با سرقت با اقدامات همه جانبه انجام شده شاهد افزایش 15 درصدی کشفیات و کاهش شش درصدی وقوع بوده‌ایم و در حوزه مبارزه با قاچاق کالا یک‌میلیون و 414 هزار لیتر سوخت قاچاق، هشت میلیون نخ سیگار قاچاق و یک‌هزار و 97 عتیقه کشف شده است.

بنی‌اسدی بیان داشت: امسال هجمه سنگین ورود اتباع غیرمجاز را شاهد بودیم که 260 درصد افزایش برخورد نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته‌ایم.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه پلیس فتا امسال با 18 درصد افزایش ورودی پرونده روبه‌رو بوده است، گفت: از ابتدای سال جاری کشف پرونده‌ها نسبت به سال گذشته 124 درصد افزایش یافته است.

وی  با اشاره به اینکه کلاهبرداری اینترنتی در سال جاری 9 درصد رشد داشته است، بیان کرد: از ابتدای سال جاری برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب افراد 45 درصد افزایش داشته و به 192 فقره رسیده است و همچنین مزاحمت‌های اینترنتی نیز 43 مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد رشد داشته است.

بنی‌اسدی با اشاره به اینکه متوسط بازه زمانی کشف پرونده‌های جرائم رایانه‌ای از 39.9 روز به 27 روز کاهش یافته است، عنوان کرد: باید از همه ظرفیت‌های خود برای کاهش متوفیان حوادث رانندگی اقدام کنیم که در تصادفات شهری در استان کرمان در سال جاری 9 درصد کاهش داشته و تعداد متوفیان تصادفات جاده‌ای 13 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان کرمان ادامه داد: برخورد با وسیله نقلیه دیگر 46 درصد و واژگونی 45 درصد بیشترین دلیل بروز حوادث رانندگی در محورهای برون‌شهری بوده که این امر ناشی از بی‌توجهی رانندگان به جلو و رعایت نکردن سرعت مطمئنه بوده است.

بنی‌اسدی بیان داشت: محورهای کرمان – بم، باغین – رفسنجان، بردسیر – سیرجان، انار – رفسنجان، سیرجان – شهربابک، چترود – زرند و شهداد سیرچ از حادثه‌خیزترین محورهای استان کرمان در سال جاری بوده است.

وی گفت: بیش از 83 تن انواع مواد مخدر در استان کرمان طی سال جاری کشف شده و میزان کشفیات مرفین 74 درصد، هروئین 100 درصد و حشیش 12 درصد افزایش داشته است.

بنی‌اسدی با اشاره به اینکه افزایش کشفیات مواد مخدر صنعتی یک تهدید به شمار می‌آید، خاطر نشان کرد: در سال جاری 9 باند قاچاق مواد مخدر متلاشی شده و 11 نفر از اشرار به هلاکت رسیده‌اند.

وی عنوان کرد: در سال جاری 3 هزار و 750 مورد مشاوره فردی در مراکز مشاوره و کلانتری‌ها به افراد ارائه شده، 4 هزار و 252 مورد کلاس آموزش همگانی و 2 هزار و 691 مورد انتشار اخبار از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس به رسانه‌ها ارائه شده است.

بنی‌اسدی تصریح کرد: طرح ترافیکی ویژه ایام نوروز از 25 اسفند ماه 94 تا 15 فروردین ماه سال آینده اجرا می‌شود و در این طرح، یک‌هزار و 600 نفر از ماموران انتظامی در معابر ورودی و خروجی استان کرمان مشارکت دارند.

وی تاکید کرد: در اجرای طرح ترافیکی نوروزی 660 دستگاه خودرو پلیس، راهداری، اورژانس و امداد و نجات به‌کارگیری می‌شود.

انتهای متن / منبع: فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه