رفتن به بالا
  • Sunday - 6 March 2016 - 10:20
  • کد خبر : ۳۴۶۲۹
7

لینک کوتاه:

شکستن فرهنگ ایرانی در سونامی مانتوهای شیشه ای

کافی است سری به بازار بزنیم، به سونامی مانتو های شیشه ای بر خواهیم خورد که با تمام ظاهر شکستنی و نازیبای خود توانسته اند فرهنگ ایرانی را بشکنند و زیر پا بگذارند. مانتوهایی که نه تنها با فرهنگ ایرانی مغایرت دارند بلکه در برابر دین نیز قد علم کرده اند و به مخالفت آن […]

به گزارش هزار نیوز ؛
کافی است سری به بازار بزنیم، به سونامی مانتو های شیشه ای بر خواهیم خورد که با تمام ظاهر شکستنی و نازیبای خود توانسته اند فرهنگ ایرانی را بشکنند و زیر پا بگذارند. مانتوهایی که نه تنها با فرهنگ ایرانی مغایرت دارند بلکه در برابر دین نیز قد علم کرده اند و به مخالفت آن برخواسته اند.

به گزارش هزار نیوز به نقل از  زنان کویر ، هر کشور و ملتی فرهنگ خاص خود را دارد ، فرهنگی که بر خواسته از اندیشه ها ، باورها و مذهب یک کشور است؛ فرهنگی که از نیاکان سینه به سینه ودیعه داده شده است.

دنیا با تمام همین فرهنگ ها و تفاوت ها است که زیبا بنظر میرسد و در این میان مردمان طلایه داران اصلی حفاظت از فرهنگ ها هستند، در حقیقت پاسداری از اندیشه ها و فرهنگ هر کشور وظیفه ی مردمان آن کشور است.

تصور کنید دنیایی که در آن تنها یک فرهنگ پوششی بود و یا آداب و رسومی مشترک حکم فرما بود، بی شک در آن صورت هیچ گاه شاهد چنین جذابیتی نبودیم. البته جای هیچ تردیدی نیست که دین نقش بسزایی در فرهنگ ها داشته است.

شاید بتوان گفت فرهنگ پوششی بسیاری از ملت ها از دین و مذهب حاکم بر آن کشور گرفته شده است. باید ها و نبایدهایی که در دین و مذهب وجود دارد شاکله ی پوشش یک جامعه را تشکیل خواهد داد.

اکنون در آستانه ی عید قرار داریم و بازار خرید داغ داغ است، اما سوال این جاست چرا پوشاک حاضر در بازار با فرهنگ و دین جامعه این گونه فاصله دارد.این روزها کپی برداری کردن از فرهنگ غرب و یا نفوذ اندیشه ها و باورهای غرب به شرق پر رنگ تر شده است.

کافی است سری به بازار بزنیم، به سونامی مانتو های شیشه ای بر خواهیم خورد که با تمام ظاهر شکستنی و نازیبای خود توانسته اند فرهنگ ایرانی را بشکنند و زیر پا بگذارند. مانتوهایی که نه تنها با فرهنگ ایرانی مغایرت دارند بلکه در برابر دین نیز قد علم کرده اند و به مخالفت آن برخواسته اند.

مانتوهایی که چون سونامی همه جا را فرا گرفته اند و اجازه ی نفس کشیدن به فرهنگ ایرانی را نداده اند. متاسفانه جحم این نوع مدل ها آنقدر بالا است که به ناچار مجبور می شوی از آنچه که در بازار است یکی را انتخاب کنی و جای انتخاب دیگری باقی نمی ماند.

در یم نگاه این گونه است که برای انتخاب یا مانتوهای شیشه ای و یا باز هم مانتو های شیشه ای

. پوششی که به غیر تحریک جوانان  و فاصله گرفتن آن ها با دین چیزی را در پی نخواهد داشت.

راستی مسئولین فرهنگی در کجا بسر می برند؟ خواب؟

خوابی که به دنبال آن نفوذ در تفکر جوانان ایران را به دنبال خواهد داشت. به نظر می رسد که ” همه جا را اگر فرهنگ غربی و ضد دین ببرد مسئولین فرهنگی ایران را خواب خواهد برد “

انتهای پیام/

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه