رفتن به بالا
  • Saturday - 12 March 2016 - 09:57
  • کد خبر : ۳۴۸۱۶

لینک کوتاه:
مدیرکل شرکت غله کرمان خبر داد

صرفه‌جویی 25 میلیارد تومانی مصرف آرد در کرمان

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان گفت: 25 میلیارد تومان در مصرف آرد استان طی دو سال اخیر صرفه‌جویی شده است.  به گزارش هزار نیوز ، مجید نژادبیگلری صبح امروز در آیین افتتاح سیلوی استراتژیک 50 هزار تنی شهید الله‌دادی این شهرستان اظهار داشت: سیلوی سیرجان از سال 83 کلنگ‌زنی شد و بعد از 11 […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان گفت: 25 میلیارد تومان در مصرف آرد استان طی دو سال اخیر صرفه‌جویی شده است.

 به گزارش هزار نیوز ، مجید نژادبیگلری صبح امروز در آیین افتتاح سیلوی استراتژیک 50 هزار تنی شهید الله‌دادی این شهرستان اظهار داشت: سیلوی سیرجان از سال 83 کلنگ‌زنی شد و بعد از 11 سال با 14.5 میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری رسید.

وی بیان کرد: سیلوی سیرجان به ریل راه آهن متصل می‌شود و به همین علت جزو سیلوهای استراتژیک قرار گرفته است و چهار هکتار مساحت و 50 هزار تن ظرفیت دارد.

نژادبیگلری اضافه کرد: در حوزه گندم، آرد و نان در استان کرمان به پیشنهاد استاندار کرمان طرح جامع نان تدوین شد و اهداف اصلی این طرح شامل تولید و عرضه نان سال از مزرعه تا سفره است و این طرح تمام مراحل کاشت، داشت و برداشت گندم تا زمانی که نان به سفره مردم می‌رسد را زیر پوشش قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه طرح جامع نان استان کرمان برای ارتقای سطح کمی و کیفی نان تدوین شده است، ابراز داشت: نانوایی‌های استان کرمان را به صورت متحدالشکل درآورده‌ایم.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان افزود: در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان کرمان اقدامات خوبی طی دو سال گذشته انجام شده و پایین‌ترین سرانه مصرف گندم را در کرمان داریم.

نژادبیگری ادامه داد: سرانه مصرف گندم در استان کرمان از 10 کیلوگرم به شش کیلوگرم رسیده و 25 میلیارد تومان در مصرف آرد طی دو سال اخیر صرفه‌جویی شده است.

وی خاطر نشان کرد: در حالی نمره کیفی نان استان کرمان در سال‌های گذشته برابر با 69 بوده است که امروز این نمره به حدود 80 رسیده است و نشان از تلاش‌های صورت گرفته در حوزه آرد و نان دارد.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان از 600 میلیون تومان کسری بودجه برای سیلوی سیرجان خبر داد و خواستار اختصاص 2 میلیارد تومان بودجه برای انبار کالاهای اساسی استان کرمان شد.

نژادبیگلری افزود: بهترین انبارها را در استان کرمان داریم اما قدمت بعضی از این انبارها به بیش از 40 سال می‌رسد و به بهسازی نیاز دارند.

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از سیلوی سیرجان، ظرفیت ذخیره‌سازی بخش دولتی در استان کرمان به 256 هزار تن رسیده است و اگر 50 هزار تن فضای دولتی داشته باشیم دیگر مشکلی در زمینه ذخیره‌سازی نداریم.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه