رفتن به بالا
  • Saturday - 12 March 2016 - 09:18
  • کد خبر : ۳۴۷۷۲
JamNewsImage15224203

لینک کوتاه:
قاچاقچیان ناکام ماندند؛

لاک‌پشت، لاسرتا و مار آبی برای شب عید !

گونه‌های کشف شده شامل ۱۵۰۰ عدد لاک‌پشت برکه‌ای، ۳۷۰ عدد مار آبی و ۶ عدد لاسرتا هستند.   به گزارش هزار نیوز؛  قاچاقچیان لاک پشت، مار آبی و لاسرتا که این حیوانات را برای فروش شب عید به تهران برده بودند، ناکام ماندند. به گزارش ایران، محیط‌بانان پایتخت در دو مرحله عملیات در بازار مرکزی میوه […]

به گزارش هزار نیوز ؛
گونه‌های کشف شده شامل ۱۵۰۰ عدد لاک‌پشت برکه‌ای، ۳۷۰ عدد مار آبی و ۶ عدد لاسرتا هستند.

 

به گزارش هزار نیوز؛  قاچاقچیان لاک پشت، مار آبی و لاسرتا که این حیوانات را برای فروش شب عید به تهران برده بودند، ناکام ماندند.

به گزارش ایران، محیط‌بانان پایتخت در دو مرحله عملیات در بازار مرکزی میوه و تره بار تهران واقع در بزرگراه آزادگان تعداد زیادی از انواع خزندگان را کشف کردند.

محیط‌بانان ابتدا با کمک همیاران محیط زیست به‌صورت ناشناس به رصد محموله‌های ورودی به بازار پرداخته و پس از شناسایی موقعیت‌ها وارد عمل شدند.  مأموران به دلیل ازدحام جمعیت و متواری شدن متخلفان موفق به بازداشت فروشندگان اصلی نشدند اما تمامی گونه‌های غیرمجاز توقیف شد.

گونه‌های کشف شده شامل ۱۵۰۰ عدد لاک‌پشت برکه‌ای، ۳۷۰ عدد مار آبی و ۶ عدد لاسرتا هستند.

این جانوران پس از کشف به کلینیک حیات وحش پردیسان تحویل شده‌اند. با توجه به اینکه شرایط فراهم شده در کلینیک حیات وحش پردیسان صرفاً جهت نگهداری موقت این گونه‌ها تعبیه شده، ضروری است گونه‌های سالم بلافاصله تحت شرایط مناسب به استان‌های مربوطه انتقال یافته و بلافاصله در زیستگاه اصلی خود رهاسازی شوند.  همه ساله در آستانه نوروز افراد سودجو اقدام به زنده‌گیری و خارج کردن برخی گونه‌ها از زیستگاه طبیعی می‌کنند تا با انتقال به سایر مناطق به عنوان یک گونه تزئینی در کنار ماهی قرمز به فروش رسانند.

مردم باید از خرید هرگونه حیوان وحشی و غیرخانگی از جمله سمندر، لاک پشت، مار و غیره خودداری کرده و در صورت مشاهده خرید و فروش این گونه‌ها مراتب را به ادارات محیط زیست محل زندگی خود گزارش کنند.
انتهای متن/ منبع: جام نیوز

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه