رفتن به بالا
  • Saturday - 12 March 2016 - 09:54
  • کد خبر : ۳۴۸۱۱
635845883367941843

لینک کوتاه:
امام جمعه بردسیر:

مساجد باید پایگاه فرهنگی و هنری در محلات باشند

امام جمعه بردسیر گفت: اکنون 22 کانون فرهنگی و هنری مساجد در بردسیر فعال است که می‌طلبد این تعداد افزایش یابد چون مساجد نباید فقط محل عبادت باشند، مساجد باید پایگاه فرهنگی و هنری در محلات باشند. به گزارش هزار نیوز ؛ حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر میثم تارم  در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان بردسیر […]

به گزارش هزار نیوز ؛

امام جمعه بردسیر گفت: اکنون 22 کانون فرهنگی و هنری مساجد در بردسیر فعال است که می‌طلبد این تعداد افزایش یابد چون مساجد نباید فقط محل عبادت باشند، مساجد باید پایگاه فرهنگی و هنری در محلات باشند.

به گزارش هزار نیوز ؛ حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر میثم تارم  در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان بردسیر با اشاره به هفته منابع طبیعی اظهار داشت: منابع طبیعی علاوه بر اهمیت اقتصادی، کارکردهای زیست محیطی، گردشگری و تولید گیاهان دارویی، صنعتی، معطر، حفظ خاک و ذخایر ژنتیکی داشته و به دلیل تجدیدپذیر بودن اهمیت آن از نفت و گاز بیشتر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط منطقه ابراز داشت: سعودی‌ها اکنون سیاست سنتی خود را مبنی بر پیگیری سیاست‌های به شدت احتیاط آمیز کنار گذاشته‌اند و با به کارگیری ثروت‌های هنگفت و نیروهای وابسته به خود و همچنین استفاده از روابط نزدیکشان با آمریکا درصدد تقویت نفوذ هستند.

امام جمعه بردسیر افزود: در یمن، نیروهای هوایی عربستان به همراه واحدهای ارتش یمن که زمانی وابسته به علی عبدالله صالح بودند، نیروهای انصارالله را بمباران می‌کنند، علی عبدالله صالح زمانی دست نشانده آمریکا و عربستان در صنعا معرفی می‌شد.

وی ادامه داد: نیروهای هوایی عربستان و کشورهای عرب هم‌پیمان آن متوجه شدند که حملات هوایی در نبود یک شریک قابل اعتماد در داخل یمن اهداف مورد نظر آنها را محقق نمی‌کند، با این حال اگر نیروهای زمینی عربستان وارد یمن شوند این اقدام به مثابه ورود آنها به باتلاقی مشابه باتلاق افغانستان و عراق خواهد بود.

وی تاکید کرد‌: همه مسلمانان باید آگاهانه در مقابل عربستان و استعمارگران دنیا بایستند‌.

تارم به سالروز تشکیل کانون‌های مساجد اشاره کرد و افزود: اکنون 22 کانون فرهنگی و هنری مساجد در بردسیر فعال است که می‌طلبد این تعداد افزایش یابد چون مساجد نباید فقط محل عبادت باشند، مساجد باید پایگاه فرهنگی و هنری در محلات باشند.

امام جمعه بردسیر همچنین با سالروز تشکیل بنیاد شهید و امور ایثارگران را به دستور امام خمینی در 22 اسفندماه گرامی داشت و بیان کرد: این نهاد با هدف خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و جانبازان تشکیل شده است.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه