رفتن به بالا
  • Monday - 14 March 2016 - 09:20
  • کد خبر : ۳۴۸۵۴
1222

لینک کوتاه:

نیکوکاری که اشک مسئولان کرمانی را درآورد

خانم نیکوکاری که تا کنون با اقداماتش به لبهای زیادی از اقشار ضعیف جامعه، لبخندهدیه کرده بود، اینبار در یک میهمانی، چشمان مهمانان خود را که اغلب آنها از مسئولان استان کرمان بودند، غرق در اشک کرد. به گزارش هزار نیوز ؛  فاطمه دانشور مدیر عامل کشوری موسسه خیریه مهر آفرین، شباهنگام 19 اسفند، برخی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

خانم نیکوکاری که تا کنون با اقداماتش به لبهای زیادی از اقشار ضعیف جامعه، لبخندهدیه کرده بود، اینبار در یک میهمانی، چشمان مهمانان خود را که اغلب آنها از مسئولان استان کرمان بودند، غرق در اشک کرد.


به گزارش هزار نیوز ؛  فاطمه دانشور مدیر عامل کشوری موسسه خیریه مهر آفرین، شباهنگام 19 اسفند، برخی از مسئولان شهر کرمان را به باغ بهرامی این شهر دعوت کرد تا هم از آنها برای 500 خانوار بی بضاعت کرمانی کمک بگیرد و هم آنها را از بعضی واقعیتهای تلخ زیر پوست شهر، آگاه کند.

این خانم نیکوکار، که دعوتش را، استاندار کرمان، رییس دادگستری استان، دادستان کرمان، رییس شورای شهر وبرخی دیگر از مسئولان شهرکرمان، همراه با برخی از فعالان اقتصادی، پزشکان،هنرمندان و بازاریان مطرح این شهر،پذیرفته بودند، پس از اینکه ازمیهمانان خود،پذیرایی کرد، برای آنها کلیپی کوتاه را به نمایش گذاشت.

کلیپی که عمق درد و رنج افراد بی بضاعت جامعه را به  مخاطبان ارسال می کرد.چهره ی مظلوم کودکانی که تصویر،فقر در زندگیشان را فریاد می زد و یا زنان زجر دیده ای که می شد دریافت نان آور خانه اند و سیمای جوانشان از جور زمانه در هم ریخته است و به نمایش درآمدن سکونتگاه های اقشار ضعیف جامعه که می‌شد تفاوتها را با طعم شرمندگی احساس کرد.

“فاطمه دانشور”، سپس از نماینده خیریه متبوع خود در استان کرمان می خواهد تا چکیده ی کوتاهی از وضعیت خانواده های تحت پوشش خیریه مهرآفرین را جهت اطلاع میهمانان گزارش دهد.

“نیره ولندیاری” نماینده خیریه مهرآفرین در استان کرمان گفت: از سال 86 تاکنون، بیش از 510 خانوار بی سرپرست و بدسرپرست کرمانی، تحت پوشش حمایتی این خیریه قرار گرفته اند.

وی افزود: این خانواده های بی بضاعت، به صورت آبرومندانه  از کمکهای مادی و معنوی خیریه بهرمند می شوند.

ولندیاری، به زندگی «ندا» دختر کرمانی اشاره کرد که پس از اینکه پدر و مادرش را از دست داد،تحت پوشش حمایتی خیریه مهرآفرین قرار گرفت وبعد از گذشت هشت سال از حمایتهای مادی و معنوی خیریه ،اکنون در یکی از دانشگاههای معتبر آلمان در حال ادامه تحصیل است، و به زندگی “رعنا” کوچکترین قربانی اسید پاشی در ایران نیز اشاره کرد که اکنون تحت پوشش حمایتی این خیریه است.

میزبان میهمانی چهارشنبه شب باغ بهرامی کرمان، سپس از استاندار کرمان خواست تا سخنی چند با میهمانان بگوید.

“علیرضا رزم حسینی” استاندار کرمان با اذعان به وجود فقردر برخی نقاط استان وحاشیه شهر کرمان ، گفت:به دلیل وجود مشکلات اقتصادی وعدم توسعه پایدار،بعضی از مناطق استان، برخوردار و بعضی دیگر، غیر برخوردارند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از آسیب های اجتماعی نیز متآثر از فقر و عدم توسعه اقتصادی است،تاکید کرد: تمام هم و غم دولت یازدهم،تمرکز در بهبود وضعیت اقتصادی مردم است.

استاندار کرمان افزود: یکی از اقداماتی که در سال آینده در دستور کار ما قرار می گیرد،کاهش با برنامه وهدفمند آسیب های اجتماعی در استان کرمان است و نهادهایی همچون مهرآفرین باید پای کار بیایند و در این زمینه ما را کمک کنند.

پس از سخنان استاندار کرمان، از رییس دادگستری استان کرمان نیز خواسته شد که در زمینه آسیب های اجتماعی اظهار نظر کند.

“یداله موحد” گفت: متاسفانه این یک واقعیت انکار ناپذیر است که در جامعه ما بعضی از افراد و خانواده ها در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند.

وی افزود: امروز کودکانی که در بعضی از خانواده های آسیب دیده زندگی می کنند، در معرض خطر هستند واگرنهادهای خیریه ای در حمایت از آنها ورود پیدا نکنند،حتی حیات این افراد نیزدر خطر است.

رییس کل دادگستری استان کرمان به زندگی «رعنا» کوچکترین قربانی اسید پاشی در ایران اشاره وخاطرنشان کرد: «رعنا» در یک چنین خانواده آسیب دیده ای زندگی می کرد که متاسفانه در سن کودگی قربانی آسیب اجتماعی شد.

این مقام قضایی در استان کرمان با بیان اینکه «ما که در زیر بار سنگین پرونده های معلول آسیب های اجتماعی، کمر خم کرده ایم» افزود: امروز هم کودکان زیادی همچون «رعنا» در معرض خطر هستند که حتی برای ادامه حیاتشان نیاز به کمک دارند.

پس از اذعان رییس کل دادگستری استان کرمان به آسیبهای اجتماعی موجود در جامعه و لزوم ورود نهادهای مردم نهاد به این موضوع، میزبان مراسم، رشته سخن را در دست گرفت و لب به سخن گشود.

“فاطمه دانشور” عضو شورای شهر تهران ومدیر عامل مؤسسه خیریه مهرآفرین با اشاره به اینکه هشت سال پیش در سفر به خانه خدا، تصمیم گرفت که یک چهارم درآمد خود را صرف کمک به فقرا ونیازمندان کند،گفت: از آنروز تاکنون به قولی که به خدا داده ام عمل کرده ام اما دریافته ام که هنوز خیلی به خدا بدهکاریم.

وی افزود: خداوند حق فقرا و نیازمندان را در ثروت ثروتمندان قرار داده است و اگر ما این همه فقیر در کشور داریم،یک جای کار لنگ می زند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه «وقتی در تهران یک زن کارتن خواب کرمانی را دیدم که در به دلیل عدم حمایت سازمانهای حمایتی به تهران مهاجرت کرده بود،مصمم شدم به کرمان بیایم وبه این حوزه ورود پیدا کنم»،خاطرنشان کرد:وقتی در یک برنامه تلویزیونی در خصوص آسیب های اجتماعی و فروش و اجاره دادن نوزادان نیز صحبت می کردم، متاسفانه از شهر کرمان تماسهای زیادی بود، که اینجا هم این اتفاق دارد رخ می دهد.

مدیر عامل مؤسسه خیریه مهرآفرین افزود:متاسفانه این یک واقعیت است که مادران معتادی وجود دارند که کودکان خود را به فروش می رسانند ویا به اجاره می دهند.

وی با طرح این سؤال که گناه این کودکان چیست؟و فرق کودکی که در عصر امروز در آغوش یک متکدی جان می دهد،با کودکی که در زمان جاهلیت زنده به گور می شد چیست؟،خطاب به میهمانان گفت: آیا خداوند از ما نخواهد پرسید که این کودکان به چه گناهی کشته شده اند؟و نقش شما در پیشگیری ازاین معظل وآسیب اجتماعی چه بوده است؟

دانشور تاکید کرد: قطعآ خداوند از ما پرسش خواهد کرد وهر کدام از ما در هر جایگاهی که هستیم، در این زمینه مسئولیم.

مدیر عامل مؤسسه خیریه مهرآفرین سپس خطاب به استاندار کرمان گفت: ما از شما یک قطعه زمین می خواهیم برای احداث مکانی که بتوانیم در آن مادران معتاد را از چنگال اعتیاد خارج کنیم؛ جایی که بتوانیم نوزادان این افراد  را از فروخته شدن نجات دهیم؛ جایی که مانع اجاره دادن این نوزادان شویم.

وی افزود: ما این کار را در تهران انجام داده ایم و در چهار ماهه گذشته،120 نوزاد را از چرخه فروش درآوردیم.

این خیر نیکوکار خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم روز قیامت در محضر عدل الهی سرافکنده نباشیم باید در جهت رفع این معظلات جامعه قدم بر داریم و هر کس به اندازه وسع خود در این زمینه تلاش کند.

درپایان میهمانی این خانم نیکوکار،استاندار کرمان با اختصاص یک قطعه زمین به مؤسسه خیریه مهرآفرین در شهر کرمان جهت احداث مرکز کاهش آسیب های اجتماعی موافقت کرد.

مهندس اکبریان،همسر این خانم نیکوکار نیز یک ساختمان اداری در شهر کرمان به مبلغ 500 میلیون تومان را به خیریه تحت مدیریت همسرش اهدا کرد.

محمدرضا انتظاری مدیر عامل فرش الماس کویر کرمان نیز مبلغ یک میلیارد ریال به خانواده های تحت پوشش این خیریه اهدا کرد.

دادستان کرمان نیز، در این مراسم کاریکاتور رییس دادگستری استان کرمان،اثر محمد صالح رزم حسینی را به مبلغ 50 میلیون ریال از این هنرمند کرمانی خریداری کرد و  رزم حسینی نیز این مبلغ را به کودکان بی سرپرست تحت پوشش خیریه مهرآفرین اهدا کرد.

یک مادر کرمانی نیز،حلقه ازدواج خود را جهت کمک به مادران نیازمند تحت پوشش خیریه مهرآفرین،اهدا کرد ضمن آنکه سایر کمکهای مادی میهمانان نیز بالغ بر280 میلیون تومان بود.

گزارش از:«سید علی گلسرخی» خبرنگار ایسنای منطقه کویر

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه